Books: Law

Number of items: 18

Forma Processus Judicij Criminalis seu Praxis Criminalis Serenissimo, neo-regi apostolico Hungariae Josepho I. Dicata sumptibus eminentissimi principis Cardinalis a Kollonicz. Tyrnaviae, 1687. Typ Acad. per J. N. Martinum. 2 sztl. lev. 72 l. + 12 sztl lev Újrakötött bordázott gerincű egészbőr-kötésben. RMK II/1621
18048.

60 000 HUF
162,16
176,47
Johannes Franciscus Buddeus (1667-1729): Miscellanea sacra sive dissertationum aliarumque commentationum ad Theologiam, historiam ecclesiasticam et recentiores controversias spectantium collectio: in tras partes distincta cum indicibus necessariis. Ienae, 1727, sumptibus Io. Felicis Bielckii, 1 t. +19 sztl. lev.+549+1 p.+17 sztl. lev.+422 p. + 15 sztl. lev. Latin nyelven. Átkötött modern kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, a lapokon szúette lyukakkal, sérülésekkel.
18049.

50 000 HUF
135,14
147,06
18050.

60 000 HUF
162,16
176,47
A Magyarországban ideiglenesen behozandó bírósági szerkezet és per-rendtartást tárgyazó határozatok. Ő Felsége által 1849-ki november 3-án. Bécsben, 1849, A cs. kir. udvari és álladalmi nyomda betűivel, 14 p. Papírkötés, modern műanyag védőborítóban, a lapok sarkain gyűrődésekkel, foltos. Ritka!
18051.

40 000 HUF
108,11
117,65
[Benczúr József]: Jurium Hungariae in Russiam minorem et Podoliam Bohemiaeque in Oswicensem et Zatoriensem ducatus praevia explicatio. [Bécs] Vindobonae, 1772. Typis Joannis Thomae Nob. De Trattnern. 44 + 42 p. A Kis-Oroszországra (Ukrajnára), Podóliára és az akkor Csehországhoz tartozó Oswic és Zator hercegségeket illető magyar jog előzetes magyarázata. Magyarországnak e címben jelölt területekre vonatkozó történetét fejti ki a szerző Korabeli kartonált papírkötésben
18052.

36 000 HUF
97,30
105,88
18053.

30 000 HUF
81,08
88,24
WACHTLER Bernát: Nyíltszívű észrevételek a Magyarország számára javallott váltó- s törvénykezésrendre s némelly ezzel rokon tárgyakra. Magyarra fordította: Thaisz Endre. Pesten, 1832. Ny.: Füskúti Landerer. XII. 180 p. Korabeli. kissé sérült papírborítóval fel- és körülvágatlan példány. A váltók mellett értekezik a ,,hajhászokról , ,,Észrevételek Gróf Dessewffy József Taglalatjához , ,,A husárról Magyarországban. A szerző Pozsony, Zemplén, Torna, Esztergom és Liptó vármegyék táblabirája, és országgyűlési követ. Címeres viaszpecséttel a címlapon
18054.

WACHTLER Bernát: Nyíltszívű észrevételek a Magyarország számára javallott váltó- s törvénykezésrendre s némelly ezzel rokon tárgyakra. Magyarra fordította: Thaisz Endre. Pesten, 1832. Ny.: Füskúti Landerer. XII. 180 p. Korabeli. kissé sérült papírborítóval fel- és körülvágatlan példány. A váltók mellett értekezik a ,,hajhászokról" , ,,Észrevételek Gróf Dessewffy József Taglalatjához" , ,,A' husárról Magyarországban". A szerző Pozsony, Zemplén, Torna, Esztergom és Liptó vármegyék táblabirája, és országgyűlési követ. Címeres viaszpecséttel a címlapon

24 000 HUF
64,86
70,59
Zsoldos Ignácz: Örökváltság. Pesten, 1847, Trattner-Károlyi ny. 88,[2]p. A szerző (1803-1885) kúriai tanácselnök Fűzve, kiadói papírborítóban.
18055.

20 000 HUF
54,05
58,82
[Kövy Sándor]: Elementa jurisprudentiae Hungaricae - Loco manuscripti edita. Cassoviae, 1804. Francisci Landerer de Füskút. 1. kiadás! 626 [6] p. Korabeli javított gerincű aranyozott félvászon kötésben.
18056.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Mező-szegedi Szegedi János (1699-1770)] Joannes Szegedi: Tripartitum juris Hungarici tyrocinium, juxta ordinem tripartiti, sacris canonibus accommodatum. Authore R. P. - - . I-III. rész egybekötve, folyamatos lapszámozással. (Az elejére hozzákövete: Assertiones ex universa philosophia, quas in alma Archi-episcopali Societas Jesu Academia Budensi, anno domini M. DCC. LXV. Mense Augusto publice propugnandas suscepit. Perillustric, ac Eruditus Dominus Joannes Latinovics... Budae, 1755, Typis Leopoldi Francesci Landerer.) Tyrnaviae [Nagyszombat], 1751., Typis Academicis Societatis Jesu, 4 p.+12 sztl. lev. (plusz bekötött oldalak: Assertiones ex universa philosophia, quas in alma Archi-episcopali ...)+5-856 p.+20 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap sérült hiányos, az utolsó lap sarkán hiánnyal, foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzéssel, és névbejegyzésekkel a könyvben.
18057.

12 000 HUF
32,43
35,29
Timon Ákos: A városi kegyuraság Magyarországon. Jogtörténeti tanulmány. Oklevéltári nyomozások alapján írta- -. Bp., 1889.. Pallas Rt., 154+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos, foltos borítóval, sérült, hiányos, szétvált gerinccel, a borítón névbejegyzéssel.
18058.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Szlemenics Pál (1783-1856)] Szlemenics, Paulum: Elementa juris criminalis Hungarici. Posonii [Pozsony], 1817., Typis Haeredum Belnayanorum, 232 + 6+2 (errata) p. Első kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés, a hátsó szennylapon és hátsó kötéstáblán egykorú bejegyzéssel.
18059.

10 000 HUF
27,03
29,41
23

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF