Books: History

Number of items: 38

Diaz Tanco, V., G. Menavino & J. Aventinus (Turmair) : Türckische Historien, oder warhafftige Beschreibung aller Türcken ankunfft, Regierung, Königen, und Keisern, Kriegen, Schlachten, Victorien. Frankfurt, 1572 Schmidt für Hahn, 1-3 kötet 85,105,55 p. Fametszetű címképekkel és potrékkal. Első néhány lapon szúrágás nyomaival. Igényes modern félpergamen kötésben
18080.

600 000 HUF
1 621,62
1 764,71
[Diaz Tanco, Vasco - Georgievits, Bartholomaeus - Giovanni Antonio Menavino]: Das Ander Buch Von dem Mahometischen Glauben Gesetz und Religion Leben Handtierungen Wandel und Wesen. Von des Tuerckischen Keisers Hofgesind ... Endtlich von verfolgung ... zwischen dem Keiser Baiazeth vnd seinen Sönen. Olaszból fordította Heinrich Müller. [Frankfurt, Main], 1563, [Georg Rab és Weigand Han]. 105, [4] Fametszetű címképekkel és portrékkal. Hiány: 18-24. levél. Az utolsó néhány levélen szúrágás nyomával. Igényes későbbi félpergamen kötésben, festett lapszélekkel. / Missing pages 18-24 in later half pergamin binding with some holes on the last pages
18081.

300 000 HUF
810,81
882,35
Virág Benedek: Magyar századok DCCCLXXXIV-MCDXXXVII. I-II. kötet [egybekötve]. Budán, 1816. Kir. Univ. 1t. (Perger Zsigmond rajza után Blasius Höfel által készített rézmetszetű címkép)+616+520p. Első kiadás ,,Az Egyetemi Nyomda a könyv krúdában megmaradt példányait 1928-ban stilizáló, aranyozott bőrkötésbe kötve, az előzéklapon tanúsítvánnyal hitelesítve hozta forgalomba. (Borda: 7652.) Példányunkban nem található tanúsítvány. Díszesen aranyozott gerincű, kiadói bőrkötésben. Félbőr tékában minimális kopással. Szép példány!
18082.

Virág Benedek: Magyar századok DCCCLXXXIV-MCDXXXVII. I-II. kötet [egybekötve]. Budán, 1816. Kir. Univ. 1t. (Perger Zsigmond rajza után Blasius Höfel által készített rézmetszetű címkép)+616+520p. Első kiadás ,,Az Egyetemi Nyomda a könyv krúdában megmaradt példányait 1928-ban stilizáló, aranyozott bőrkötésbe kötve, az előzéklapon tanúsítvánnyal hitelesítve hozta forgalomba". (Borda: 7652.) Példányunkban nem található tanúsítvány. Díszesen aranyozott gerincű, kiadói bőrkötésben. Félbőr tékában minimális kopással. Szép példány!

100 000 HUF
270,27
294,12
MacDonald, James Ramsay: A szocialista mozgalom. Bp.,1924.,Franklin, 219 p. Félvászon kötés, kopottas állapotban.  + 1926 Benne a szerző, James Ramsay MacDonald (1866-1937) brit politikus gépelt levelével Vámbéry Rusztem (1872-1948) magyar jogász, polgári radikális publicista részére, autográf aláírásával.
18083.

80 000 HUF
216,22
235,29
Ambrózy Lajos: Temesvár im Jahre 1849. Während der Belagerung geschrieben.  Wien, 1850. J. F. Gretz. 90+(1)p. Díszesen aranyozott, korabeli bőrkötésben.  Albrecht Ernst Stellanus Graf von Holtzendorff / Holzendorf (1792-1882) tüzértábornok részére DEDIKÁLT példány!   A szerző polgári biztos volt az ostrom idején a temesvári helyőrségnél. A magyar kormány hazaárulónak nyilvánította.
18084.

80 000 HUF
216,22
235,29
Asserman Ferenc: Görgei. Visszhangok a cáfolatokra. Pest, 1868. Osterlamm Károly. [Bécs, Fromme Károly] VIII + 157 p. A szerző honvédezredes, később tábornok, hadtörténész volt, aki kiállt Görgei mellett egy, több írásművet eredményező vitában. Kiadói, restaurált papírkötésben. Foltos címlappal
18085.

24 000 HUF
64,86
70,59
1894. 1848-49 Történelmi Lapok, III. évi folyam 28 képpel és két hasonmással 13. sz., 1893. júl. 1. Szerk.: Kuszkó István. Kolozsvár, Közművelődés-ny., Teljes évfolyam, kiadói, aranyozott címeres, kissé kopott vászonkötésben Előzéklapon szakadással
18086.

18 000 HUF
48,65
52,94
Alphonse Balleydier: Histoire de la guerre de Hongrie en 1848-1849. Pour faire suite a lHistoire des révolutions de lEmpire dAutriche. Par - -. Avec une carte des opérations militaires. Paris, 1853. Comptoir des Imprimeurs-Units,(W. Remquet-ny.), XVI+384 p.+ 1 (Carte du theatre de la guerre de Hongrie 1848 1849, kihajtható kőnyomatú térkép) t. Francia nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, foltos lapokkal, két lap alján apró hiánnyal, egy helyen bejegyzéssel.
18087.

Alphonse Balleydier: Histoire de la guerre de Hongrie en 1848-1849. Pour faire suite a l'Histoire des révolutions de l'Empire d'Autriche. Par - -. Avec une carte des opérations militaires. Paris, 1853. Comptoir des Imprimeurs-Units,(W. Remquet-ny.), XVI+384 p.+ 1 (Carte du theatre de la guerre de Hongrie 1848 1849, kihajtható kőnyomatú térkép) t. Francia nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, foltos lapokkal, két lap alján apró hiánnyal, egy helyen bejegyzéssel.

16 000 HUF
43,24
47,06
Headley, P(hineas) C(amp): The Life of Louis Kossuth Governor of Hungary. Including notices of the men and scenes of the hungarian revolution; to which is added an appendix containing his principal speeches, &c. With an introduction, by Horace Greely. Auburn, 1852. Derby & Miller. 1 t. (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja), XVI, 17-461 l. Első kiadás! Előzéklapon korabeli, nehezen olvasható névbejegyzéssel vagy dedikációval: (...)msky, Shawangunk (...) 1852, a könyv első tulajdonosa feltehetően az USA New York államában, Shawangunk városában élhetett. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, címkép foltos, címlap kissé foltos, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / in full linen binding, with the steele engraving portrait of Kossuth and unreadable hand written name on the very first unnumbered page: (...)msky, Shawangunk (...) 1852. Probabaly the first owner of the book was a person from New York state.
18088.

Headley, P(hineas) C(amp): The Life of Louis Kossuth Governor of Hungary. Including notices of the men and scenes of the hungarian revolution; to which is added an appendix containing his principal speeches, &c. With an introduction, by Horace Greely. Auburn, 1852. Derby & Miller. 1 t. (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja), XVI, 17-461 l. Első kiadás! Előzéklapon korabeli, nehezen olvasható névbejegyzéssel vagy dedikációval: "(...)msky, Shawangunk (...) 1852", a könyv első tulajdonosa feltehetően az USA New York államában, Shawangunk városában élhetett. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, címkép foltos, címlap kissé foltos, helyenként kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban. / in full linen binding, with the steele engraving portrait of Kossuth and unreadable hand written name on the very first unnumbered page: (...)msky, Shawangunk (...) 1852. Probabaly the first owner of the book was a person from New York state.

12 000 HUF
32,43
35,29
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+1+615 p., XI+1+616 p., XI+1+605+2 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott, bordázott gerincű félbőr-kötésben, és korabeli átkötött félvászon-kötésben, az I-II. kötet borítóján kis kopásnyomokkal, a III. kötet borítója kopott, foltos, a gerincen apró sérüléssel, foxing foltos lapokkal.
18089.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Johann] Q[uirin] E[ndli]ch: Bekenntnisse eines Civilisten über Babarczy und seine Gegner. Von Q. E-ch. Wien, 1850., A. Pichlers Witwe, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos.   A szerző Babarczy Imre cs. kir. kamarás, altábornagy ugyanebben az évben megjelent (Bekenntnisse eines Soldaten), Magyarország katonai igazgatása mellett érvelő munkájára válaszol.
18090.

[Johann] Q[uirin] E[ndli]ch: Bekenntnisse eines Civilisten über Babarczy und seine Gegner. Von Q. E-ch. Wien, 1850., A. Pichler's Witwe, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos. A szerző Babarczy Imre cs. kir. kamarás, altábornagy ugyanebben az évben megjelent (Bekenntnisse eines Soldaten), Magyarország katonai igazgatása mellett érvelő munkájára válaszol.

4 000 HUF
Major Róbert (1896-1985): Magyar emigráció a háború után. I-II. kötet. Gépirat. Nyomtatásban valószínűleg nem jelent meg. [Bécs, 1974.], 4 sztl. lev. 203 p.; 204-420 p.+2 sztl. lev+28 p.+ 3 sztl. lev.+ A II. kötet végére kötve regiszteres füzetben kéziratos névmutatóval. Kiadói papírkötésben, a szövegben a szerző sajátkezű javításaival, kiegészítéseivel, az I. kötet elülső borítója kissé foltos.   Major Róbert (1896-1985) közgazdasági és politikai író. A Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészkarán végzett, Eötvös-kollégium ösztöndíjasa volt. Részt vett az első világháborúban. Politikai és közgazdaságtani tanulmányai jelentek meg a Századunk és a Közgazdasági Szemle hasábjain. Publikált a Népszava, a Szocializmus, a Szép Szó, a Jelenkor és a Magyar Fórum c. lapban is. A háború után, 1945-ben a Közgazdaság és a Kis Újságot szerkesztette, majd kinevezeték a Magyar Közgazdasági Társaság igazgatójává. 1947-ben elhagyta Magyarországot, Rómában, később New Yorkban élt. De munkatársa volt a müncheni Látóhatár c. lapnak is. 1971-től Bécsben élt. Emigráns lapokban publikált.
18091.

60 000 HUF
162,16
176,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF