Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 20

Kalo Péter: A méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, s megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Igényes félbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok másolattal pótolva.  Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.
18229.

Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Igényes félbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok másolattal pótolva. Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.

50 000 HUF
135,14
147,06
Leibitzer János: Juhtartás, vagyis legnevezetesebb oktatások a juhok nemesítéséről, számonadásáról, eltartásáról s gondviseléséről, és a gyapjú mosásáról, nyíréséről, szortírozásáról, s a t. mellyeket sok esztendei tapasztalásokból, s szemlélésekből öszszeszedett s kiadott néhai - - gazdatiszt, és a , Brűni gyümölcstermesztő társaság tagja. Németből. Pest, 1833. Wigand. (Ny.: Füskúti Landerer). 180 p Korabeli, kissé foltos vászonkötésben
18230.

Leibitzer János: Juhtartás, vagyis legnevezetesebb oktatások a' juhok' nemesítéséről, számonadásáról, eltartásáról 's gondviseléséről, és a gyapjú' mosásáról, nyíréséről, szortírozásáról, 's a' t. mellyeket sok esztendei tapasztalásokból, 's szemlélésekből öszszeszedett 's kiadott néhai - - gazdatiszt, és a , Brűni gyümölcstermesztő társaság' tagja. Németből. Pest, 1833. Wigand. (Ny.: Füskúti Landerer). 180 p Korabeli, kissé foltos vászonkötésben

30 000 HUF
81,08
88,24
Mezei Naptár. Gazdasági kalendáriom. A nép haszálatául 1841-dik közönséges évre. szerk: Kacskovics Lajos. II. év. Buda, 1841. M. Kir. Egyetem betűivel. 76p. Kiadói papírkötésben, kis szamárfüllel
18231.

14 000 HUF
37,84
41,18
1910 Borászati Lapok. A ,,Magyar Szőlősgazdák Egyesületé-nek hivatalos közlönye. Különmelléklete a Gazdasági Tanácsadó. Szerk.: Dr. Drucker Jenő - Liptai Albert. Negyvenkettedik (XLII.) évfolyam. (Teljes évfolyam egy kötetben). Bp., 1910, Pátria-ny., VII+(1)+838 p. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, 38x29 cm.
18232.

1910 Borászati Lapok. A ,,Magyar Szőlősgazdák Egyesületé"-nek hivatalos közlönye. Különmelléklete a "Gazdasági Tanácsadó". Szerk.: Dr. Drucker Jenő - Liptai Albert. Negyvenkettedik (XLII.) évfolyam. (Teljes évfolyam egy kötetben). Bp., 1910, "Pátria"-ny., VII+(1)+838 p. Fekete-fehér képekkel, hirdetésekkel. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban, 38x29 cm.

24 000 HUF
64,86
70,59
Br. Szentkereszty György: Szőlőépítés, művelés és pinczekezelés. XXI. kőnyomatu ábrával. Kolozsvárt, 1878, Stein János, 168+4 p.+15 (Rajtuk XXI kőnyomatú ábrval) t. Első kiadás. Átkötött korabeli félvászon-kötés, foltos lapokkal, aláhúzásokkal. Rendkívül ritka!
18233.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Kugler Henrik (1830-1905)] Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat czukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Különös tekintettel a magántanulásra. Bp., én., Rozsnyai, 459+1+24 (korabeli reklámok) p. Harmadik kiadás. Gazdag szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kissé foltos lapokkal, az utolsó két lap, valamint a 130-143. és 368-385. oldalak között kijáró lapokkal, néhány bejelöléssel.
18234.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1913, Athenaeum, XVI+484 p. Tizenegyedik javított és a legújabb ételreceptekkel bővített kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, foltos lapokkal, egy-két lapon firkával, az utolsó lap hiányos.
18235.

12 000 HUF
32,43
35,29
[Zsalozovits Józsefné Doletskó Teréz (1818-1883)] Rézi néni: Szegedi szakácskönyv. Ezernél több ételkészítési utasítással. Igazi magyar konyha. Bp., 1921, Athenaeum, 373 p.Tizenharmadik, javított kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borítón sérülésnyommal.
18236.

8 000 HUF
Kovács Teréz: Szegedi képes szakácskönyv. 4 színnyomattal és 100-nél több finom fametszettel. Szeged,[1890],Traub B. és Társa, 8+XX+372 p.+4 (III-VI., litografált színes képtáblák) t. Első kiadás! A címlap 4 színnyomatú táblát ír, és a könyvben meg is van 4 tábla, de a táblák számozása (III-IV-5-6.) Félvászon-kötésben, az elülső táblán a címlapról másolt borítóval, a címlap laza, a gerinc mentén sérült, a címlap utáni 2. és 3. lap szakadt, sérült, a IV. és V. lap lazák, majdnem kijárnak, sérültek, kopott foltos borítóval, a szennylapok és a kötéstáblák belsején a papírborítás pótolt. Rendkívül ritka!
18237.

8 000 HUF
34
Zemplényi Szabó Antónia: Képes budapesti szakácskönyv. Sz. Hilaire Josefa, Kovács Irma, Dorn Anna, Gombos Erzsi, Moesz Gézáné, özvegy Gyöngyössy Sámuelné, Zemplényi Szabó Antalné nyomán szerkesztette: - -. Függelék: a Magyar gazdasszony házi kincstára c. munkával. Nyolcadik, négy színezett képpel, 53 fametszettel és számos kiváló magyar és franczia étellel bővített kiadás. Bp.,[1909],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,VIII+543+1+15 p.+4 t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, restaurált, javított gerinccel és kötéssel, néhány foltos lappal.
18238.

12 000 HUF
32,43
35,29
Nagy Erzsébet: Legujabb magyar szakácskönyv. hn., 1933, nyn, 256 p. Erdélyi kiadású (25 lei) szakácskönyv. Kiadói papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal, a tartalomjegyzék sérült, hiányos, az első 4 lap foltos.
18239.

6 000 HUF
4 szakácskönyv és receptgyűjtemény: Untenecker Ferenc: Hogyan készítsünk vajastésztát., Kapitán Mária: A sertés házi feldolgozása Bp., 1941. Szerzői, Zöldség és gyümölcs házi konzerválása Bp., 1944. Szerzői, Disznóölés - feldolgozás. Minerva, 1959.
18240.

8 000 HUF
14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF