Books: Architecture, Art

Number of items: 58

Hajós Ágnes (szerk.): Fajó, Székesfehérvár, 1979. 8 sztl. oldal + 10 t. H.n., 1979, k.n. Megjelent 300 példányban. A 10 táblából 9 db Fajó János jelzés nélküli szitanyomata: Hommage a C.L., 1972; Körmetszés, 1976; Oleles II, 1979; Kompozicio, 1979; Formavariacio, 1979; Kompozicio, 1979; Ixek, 1979; Hommage a Ady, 1977; Ipszilonok, 1979. Borítón apró kopásnyomokkal, mákülönben jó állapotban. 20x20 cm. Gyűjtői ritkaság!
18156.

50 000 HUF
135,14
147,06
22
Györffy István: Magyar népi himzések I. A cifraszűr. A szerző, Györffy István (1884-1939) néprajzkutató, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja által dedikált! Bp., 1930, Szerzői. Unicus. 88 színes, 80 egyszínű táblával és 200 szövegábrával. Kiadói egészvászon kötésben, helyenként feltehetően részben a színes táblák kiadói ragasztásából keletkezett, kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban.
18157.

50 000 HUF
135,14
147,06
Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája. A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p.+35 t. (a kiállítás épületeinek fényképei és fametszetű rajzai.) Egyetlen kiadás. Kiadói díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé sérült gerinccel, egy két lap szélén apró sérüléssel.
18158.

26 000 HUF
70,27
76,47
Alexander Kochs Neuzeitlicher Wohnungskultur című könyvsorozatának kötete: Schlafzimmer. Berlin, 1921. kiadói egészvászon kötésben, Rengeteg illusztrációval, nagyon sok magyar vonatkozású közötte pl Kozma.
18159.

24 000 HUF
64,86
70,59
Alexander Kochs Neuzeitlicher Wohnungskultur kötete: Speisezimmer. und Küchen. Berlin, 1921. kiadói egészvászon kötésben, Rengeteg illusztrációval, nagyon sok magyar vonatkozású közötte pl Kozma.
18160.

24 000 HUF
64,86
70,59
Dreger, Moritz,: Entwicklungsgeschichte der Spitze. Wien, 1910. Anton Schroll. Textband und Tafelband mit 100 Tafeln. - A csipke fejlődéstörténete különös tekintettel a bécsi k.k. Osztrák Művészeti és Ipari Múzeum csipke gyűjteményére..Szöveg és képkötet kiadói papírkötésben, kiadói, kissé kopott tékával.
18161.

32 000 HUF
86,49
94,12
K. G. Pontus Hultén: Jean Tinguely, Méta. Berlin, 1972, Propyläen. 363 p. Német nyelven. Jean Tinguely (1925-1991) svájci szobrászművész műveivel, róla készült portrékkal és egyéb fekete-fehér és néhány színes képpel rendkívül gazdagon illusztrált. 6 kihajtható táblával Kiadói egészvászon, koffer formájú kötésben, fém zárral és fogantyúval, a borító Tinquely művéről készült színes nyomattal illusztrált, kiadói bakelit kislemez melléklettel. Címlapon Lux Antal (1935-) Munkácsy-díjas festőművész, grafikus ajándékozási soraival Haraszty István Édeske (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére. Jó állapotban, borítón apró kopásnyomokkal és enyhe elszíneződéssel. 308x228x32 mm/ In german languague, with pictorial cloth-covered boards, bound as a catch-lock briefcase, 33 1/3 rpm record at the back entitled Sounds belonging to Pontus Hultens book on Jean Tinguelys work, Meta, 308x228x32 mm. With very light wear outside, otherwise in good condition.
18162.

50 000 HUF
135,14
147,06
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben.   Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők:  4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift MA. 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]   In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a magyar bauhaus (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, LHarmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.
18163.

MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift "MA". 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]  In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a "magyar bauhaus" (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, L'Harmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.

80 000 HUF
216,22
235,29
Berecz Ágnes: Simon Hantai. Volume I 1949-1959, Volume II 1960-2001. Bp., 2012-2013, Makláry Artworks. 295+375 p. Magyar, francia és angol nyelven. Hantai Simon műveinek illsuztrációival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói helyenként kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
18164.

36 000 HUF
97,30
105,88
18165.

30 000 HUF
81,08
88,24
Géza Perneczky: Navigation excercises with the compass having exchangeable and leaveable cardinal points. A művész, Perneczky Géza (1936) Keszthely, 1936. május 21. -) Széchenyi-díjas művészettörténész, képző-, festőművész, író által aláírt példány. Köln 1972. Köln, 1972., Stüdstadtpresse-ny., 4+1 sztl. lev. Az önálló lap ceruzával jelzett. Kiadói papírmappa.
18166.

20 000 HUF
54,05
58,82
Fajó János: Rögeszméim - eszméim rögei. Vince kiadó, 2009. Kiadói kartonált papírkötés. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István Édeskének (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek 80. születésnapja alkalmából DEDIKÁLT!
18167.

Fajó János: Rögeszméim - eszméim rögei. Vince kiadó, 2009. Kiadói kartonált papírkötés. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek 80. születésnapja alkalmából DEDIKÁLT!

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF