Military

Number of items: 72

Osztrák-magyar lovassági tiszti tölténytáska, patrontáska (kartus). Fadoboz bordó bőrbevonattal, ezüst (Ag) lemezekkel és szerelékekkel, fedelén réz szegéllyel és osztrák kétfejű sassal díszítve, eredeti szíjjal. XIX. sz. vége-XX. sz. eleje. A fedél belső borítása kissé sérült, a szíj némileg viseltes, egyébként szép állapotban, 15x8x4 cm / Austro-Hungarian cavalry officers cartridge pouch (cartouche). Wooden box with leather coating, with silver plates on the front and sides, decorated with a brass coat of arms, with original belt. Late 19th-early 20th century. In good condition, with a few signs of wear.
11316.

Osztrák-magyar lovassági tiszti tölténytáska, patrontáska (kartus). Fadoboz bordó bőrbevonattal, ezüst (Ag) lemezekkel és szerelékekkel, fedelén réz szegéllyel és osztrák kétfejű sassal díszítve, eredeti szíjjal. XIX. sz. vége-XX. sz. eleje. A fedél belső borítása kissé sérült, a szíj némileg viseltes, egyébként szép állapotban, 15x8x4 cm / Austro-Hungarian cavalry officer's cartridge pouch (cartouche). Wooden box with leather coating, with silver plates on the front and sides, decorated with a brass coat of arms, with original belt. Late 19th-early 20th century. In good condition, with a few signs of wear.

60 000 HUF
162,16
176,47
13
Osztrák-Magyar Monarchia, FJI (I. Ferenc József) tiszti kardbojt, a szalagon aranyszín alapon három vörös csíkkal, a bojton vörös zsinórok felett aranyszínű fémszálakkal, szép állapotban / Austro-Hungarian Monarchy, officers sword knot, in good condition
11317.

Osztrák-Magyar Monarchia, FJI (I. Ferenc József) tiszti kardbojt, a szalagon aranyszín alapon három vörös csíkkal, a bojton vörös zsinórok felett aranyszínű fémszálakkal, szép állapotban / Austro-Hungarian Monarchy, officer's sword knot, in good condition

50 000 HUF
135,14
147,06
1915 Altábornagyi kinevezés oklevele, Ferenc József császár és Alexander von Krobatin (1849-1933) hadügyminiszter aláírásával, Besenyei László Albert (1853-1939) nyugállományú tábornok, a magyar szent korona országaihoz tartozó csendőrség korábbi felügyelőhelyettese, Ferenc-József rend lovagja, Vaskorona Rend III. osztályával kitüntetett részére, nagyméretű szárazpecséttel, üvegezett keretben. Külső méret 86x75 cm / 1913 Autograph signature by emperor Franz Joseph and war minister Krobatin on a lieutenant general (Feldmarschalleutnant) certificate for László Albert von Besenye (1853-1939), framed
11318.

90 000 HUF
243,24
264,71
1915 A Vörös Kereszt II. osztályú Díszjelvénye hadiékítménnyel kitüntetés, Budapest, 1915. aug. 6. adományozó oklevele magyar nyelven, Ferenc Salvator (1866-1939) főherceg nyomtatott aláírásával, Gerstlauer Adalbert DV felügyelőnek, a katonai egészségügy körül a háborúban szerzett különös érdemei elismeréséül, hajtott, foltos, a hátoldalán adományozási bélyegzéssel, 42x51 cm
11319.

1915 A "Vörös Kereszt II. osztályú Díszjelvénye hadiékítménnyel" kitüntetés, Budapest, 1915. aug. 6. adományozó oklevele magyar nyelven, Ferenc Salvator (1866-1939) főherceg nyomtatott aláírásával, Gerstlauer Adalbert DV felügyelőnek, a katonai egészségügy körül a háborúban szerzett különös érdemei elismeréséül, hajtott, foltos, a hátoldalán adományozási bélyegzéssel, 42x51 cm

28 000 HUF
75,68
82,35
1917 Mindent a hadseregnek! A M. Kir. Honvédelmi Minisztérium Hadsegélyező Hivatalának felhívása, propaganda plakát, 1917. október, Bp., Globus-ny., szakadt, sérült, 96x62 cm.
11320.

20 000 HUF
54,05
58,82
Feldzug 1912/13 zwischen den verbündeten Balkanstaaten und der Türkei. Zusammengestellt von Hauptmann von Molnár. Lehrer an der KOSsch. in Sarajevo. K.u.K. Korpsoffizierschulen. 40 p. + 9 t. Német nyelven. Szakadozott borítóval. Rendkívül ritka.
11321.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1914-1918 I. világháborús sztereo üvegpozitívok, össz. 10 db, a felvételek között az SMS Bellona (korábban Kaiser), a Cs. és Kir. Haditengerészet (K. u. k. Kriegsmarine) hadihajója a pólai kikötőben; léghajó felengedése; József főherceg tisztek társaságában automobilon; partvédelmi üteg; tengeralattjáró; Póla látképe; stb. Néhány üveglemezen kisebb repedéssel, 6x13 cm / cca 1914-1918 WWI stereo glass positives, 10 pcs, including SMS Bellona (ex Kaiser), battleship of the Austro-Hungarian Navy (K. u. k. Kriegsmarine) in the port of Pola/Pula; airship; Archduke Joseph August of Austria in an automobile with military officers; coastal defence battery; submarine; views of Pola/Pula; etc. With a few smaller fractures, 6x13 cm
11322.

50 000 HUF
135,14
147,06
1916-1917 Dr. Szabó Béla hadnagy, a Cs. és Kir. Hadsereg 34. tábori tüzérezred 3. ütegénél szolgáló (ill. a háború alatt a 17. tábori ágyúsezrednél is megfordult) katonatiszt, tüzérségi megfigyelő naplója az I. világháború idejéből. Benne számos érdekes, főként német, kisebb részben magyar nyelvű feljegyzéssel: Jablonica (Jablánc, Felvidék) közelében található állásból végzett ágyúzások részletes felsorolása (számozott célpontok, megnevezéssel, koordinátákkal); tüzérségi zárótüzek táblázata; különböző jegyzékek (gázálarcok, orvosi és egyéb felszerelések, lóállomány, stb.); szolgálati beosztások; egyéb kapcsolódó feljegyzések. Összesen kb. 25-30 beírt oldal, megkímélt állapotú füzetben.
11323.

5 000 HUF
17
14 db I. világháborús tábori posta levelezőlap, rajtuk ceruzarajzok, karikatúrák (főként háborús, katonai témában). Jelzéssel, jelzés nélkül. Vegyes állapotban, 15x10 cm körüli méretben.
11324.

28 000 HUF
75,68
82,35
1917 KUK 46. Szegedi Gyalogezred temetője valahol a fronton, 38cm tüzér század tábori bélyegzővel.
11325.

12 000 HUF
32,43
35,29
cca 1916 Katonai osztag az I. világháborúban fotó 14x10 cm Kartonon 27x16 cm / WW. I. squad photo
11326.

5 000 HUF
cca 1916 I. világháborús katonai lelkész kitüntetésekkel (II. Osztályú Érdemkereszt Lelkészek Számára és Katonai Jubileumi Kereszt), keményhátú fotó Szenetra Jószef temesvári műterméből, a műterem eredeti, szecessziós logójával ellátott, sérült hártyapapírjában, 21x11 cm
11327.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF