Art, antiquities

Number of items: 40

XVIII. sz. Szent László (cca 1040-1095) magyar király csontereklyéje: XX. századi részben ezüstözött réz ereklyetartó kapszulában (30x30 mm.) A kapszulát Basilio Pompilj (1858-1931) bíboros, Róma vicarius generalisa hitelesítő viaszpecsétje zárja, hitelesítési sorszámmal (278/1927), a pecsét és a záró zsinórok épek, biztosítják az ereklye integritását. Az ereklyetartó kapszula XX.-ik századi, aranyozott, gránátokkal ékített fém ereklyetartóban. Az ereklyetartón tűzzománcozott kettőskereszt címerpajzs szentkoronával, talpán rézmetszővel szép talpmetszet (330x165 mm.) /   Reliquary of Hungarian King Saint Ladislaus (Approx. 1040-1095)  Presented for auction is an 18th-century reliquary containing relics of Saint Ladislaus, the revered Hungarian king. This historical piece is encapsulated within a 20th-century partially silver-plated copper reliquary capsule, measuring 30x30 mm. The reliquary capsule is sealed with the wax seal of Basilio Pompilj (1858-1931), Cardinal and Vicar General of Rome, bearing the authentication serial number 278/1927. The seal and closing cords remain intact, assuring the integrity of the relic.  Reliquary Housing:  The reliquary capsule is housed within a 20th-century gold-plated metal reliquary, adorned with garnets for added elegance. Note that one garnet has been replaced with a glass gem. The reliquary proudly displays a cloisonné enamel double-cross emblem with a sacred crown, measuring 330x165 mm.
10385.

XVIII. sz. Szent László (cca 1040-1095) magyar király csontereklyéje: XX. századi részben ezüstözött réz ereklyetartó kapszulában (30x30 mm.) A kapszulát Basilio Pompilj (1858-1931) bíboros, Róma vicarius generalisa hitelesítő viaszpecsétje zárja, hitelesítési sorszámmal (278/1927), a pecsét és a záró zsinórok épek, biztosítják az ereklye integritását. Az ereklyetartó kapszula XX.-ik századi, aranyozott, gránátokkal ékített fém ereklyetartóban. Az ereklyetartón tűzzománcozott kettőskereszt címerpajzs szentkoronával, talpán rézmetszővel szép talpmetszet (330x165 mm.) / Reliquary of Hungarian King Saint Ladislaus (Approx. 1040-1095) Presented for auction is an 18th-century reliquary containing relics of Saint Ladislaus, the revered Hungarian king. This historical piece is encapsulated within a 20th-century partially silver-plated copper reliquary capsule, measuring 30x30 mm. The reliquary capsule is sealed with the wax seal of Basilio Pompilj (1858-1931), Cardinal and Vicar General of Rome, bearing the authentication serial number "278/1927." The seal and closing cords remain intact, assuring the integrity of the relic. Reliquary Housing: The reliquary capsule is housed within a 20th-century gold-plated metal reliquary, adorned with garnets for added elegance. Note that one garnet has been replaced with a glass gem. The reliquary proudly displays a cloisonné enamel double-cross emblem with a sacred crown, measuring 330x165 mm.

800 000 HUF
2 162,16
2 352,94
Stefániay Edit (1936-2010): A tudás fája (keserű szüret). Tűzzománc, rézlemez. Hátoldalán a művész címkéjén feliratozott. 61x100 cm. Fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10386.

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Antik sétabot, lófej alakos ezüst (Ag) fejjel, jelzéssel, kopással, h: 93 cm
10387.

26 000 HUF
70,27
76,47
cca 1880, Hermogenes szent pátriárka a Chudov kolostorban orosz ikon. Tojástempera, fa, korának megfelelő, de szép állapotban, 31x26,5 cm / Patriarch Hermogenes in the Chudov monastery. Russian icon.
10388.

220 000 HUF
594,59
647,06
Jungfer Gyula (1841-1908) műlakatos, díszműkovács, vasárugyáros: 2 db szecessziós rács, kovácsoltvas, szép állapotban, homokfúvás után alapozófestékkel kezelve. 152x63 cm / Kizárólag személyes átvétel!!!
10389.

120 000 HUF
324,32
352,94
1879, Orosz Birodalom, Gornin Gyár, Tula, Antik bronz szamovár. Dátumozott pecsétekkel hitelesített bronz szamovár, kiegészítőkkel. Kopás, felső részén horpadás előfordul, összességében jó gyűjtői állapotban. M: 73 cm. / 1879, Russian Empire, Gornin Factory, Tula, Antique bronze samovar. Authenticated with dated stamps, accompanied by accessories. Some wear and a dent on the upper part are present, overall in good collectors condition. H: 73 cm.
10390.

1879, Orosz Birodalom, Gornin Gyár, Tula, Antik bronz szamovár. Dátumozott pecsétekkel hitelesített bronz szamovár, kiegészítőkkel. Kopás, felső részén horpadás előfordul, összességében jó gyűjtői állapotban. M: 73 cm. / 1879, Russian Empire, Gornin Factory, Tula, Antique bronze samovar. Authenticated with dated stamps, accompanied by accessories. Some wear and a dent on the upper part are present, overall in good collector's condition. H: 73 cm.

120 000 HUF
324,32
352,94
10391.

100 000 HUF
270,27
294,12
Kínáló tál. Ezüst (Ag) szerelékes, kézzel festett. Ördögfejes ezüst fogóval. XIX. sz. vége. Kézi zománcfestéssel. Kopással. Szétszedhető d: 21 cm / Aufsatz hand painted glass with enamel. With silver appliance in the shape of a devils head. With some wear. d: 21 cm
10392.

Kínáló tál. Ezüst (Ag) szerelékes, kézzel festett. Ördögfejes ezüst fogóval. XIX. sz. vége. Kézi zománcfestéssel. Kopással. Szétszedhető d: 21 cm / Aufsatz hand painted glass with enamel. With silver appliance in the shape of a devil's head. With some wear. d: 21 cm

70 000 HUF
189,19
205,88
10393.

65 000 HUF
175,68
191,18
Ikon, ezüstözött fém okláddal. XIX. sz. 24x26 cm / Icon with silver plated copper oclad. 19th century 24x26 cm
10394.

60 000 HUF
162,16
176,47
10395.

60 000 HUF
162,16
176,47
17
Őskori fosszília. Emlős megkövesedett foga. Zoltán Tamás ötvős művész által bronzba foglalva rusztikus foglalatba. Jelzett m: 18 cm / Ancient fossil. Tooth of a mammal embedded in bronze by artist Tamas Zoltan. Signed m: 18 cm
10396.

60 000 HUF
162,16
176,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF