Engravings

Number of items: 10

Alt Rudolf: Album malerischer Donau-Ansichten. acélmetszetei, 25 db. Triest, [1856], Literarisch-artistische Abtheilung des österreichischen Lloyd. Látképek: Ulm, Regensburg, Walhalla, Straubing, Passau, Engelhardszell, Aschach, Linz, Mauthausen, Grein, Wirbel, Strudel, Persenbeug, Melk, Krems,., Dürnstein, Greifenstein, Klosterneuburg, Leopoldsberg, Wien (2), Theben, Pressburg, Gran, Wissegrad. A metszetek mérete változó: ~160 X 260 mm.-325 X 480 mm. Kisebb foltokkal. A komplett album 27 metszetet tartalmaz, 2 lap hiányzik: Dom zu Regensburg és Pesth.  Kiadói papírmappában, javított vászongerinc Nagyon ritka!
10217.

360 000 HUF
972,97
1 058,82
cca 1670-1674 Gaspar Bouttats (1625-1703): Nagyvárad ostroma, a metszeten olasz nyelvű magyarázat az A-K betűjelölésekhez, színezett rézmetszet, papír, jelzett a dúcon (G. Bouttats fe.), In: Priorato: Historia di Leopoldo Cesare I-III. (Viennae, 1670-1674) I. kötetében, a felső része vágott, hajtásnyomokkal, foltos, 30x37 cm, lapméret: 31x43 cm
10218.

110 000 HUF
297,30
323,53
Franckfurt an der Oder, Anno Dni 1548. Frankfurt színezett fametszetű látképe. Basel. 1580 Sebastian Münster 290x202 mm Lapméret 380x305 mm Francia nyelvű szöveggel / Woodplate view of Frankfurt an der Oder. Hand colored.
10219.

40 000 HUF
108,11
117,65
1867 Gróf Andrássy Gyula (1823-1890) miniszterelnök lovon, teljes díszben, rotációs fametszet, rajzolta: Franz Kollarz, jó állapotban, 37,5×23 cm
10220.

14 000 HUF
37,84
41,18
1731 Pest látképe. Szenezett rézmetszet megjelent: Birckenstein/Pürckenstein, Anthon Ernst Burckhard von: Auslesener Anfang zu denen höchst=nützlichen Matematischen Wissenschaften...Sammt einem Anhang oder Beschreibung, Derer...Ungarischen Städten... Augspurg, 1731, Mertz und Mayer. 100x160 mm Paszpartuban
10222.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1720 Bodenehr Giula - Gyula látképe. Színezett rézmetszet . Megjelent: Bodenehr, Gabriel: Das durch den Römischen Adler von den Türcken befreyete Ungarn ... /Curioses Staats und Kriegs Theatrum / Augsburg, (1720). / cca 1720 View of Gyula. Etching by Gabriel Bodenehr, 200x130 mm
10223.

24 000 HUF
64,86
70,59
cca 1920 A szerb királyok és családjuk nagyméretű litografált képe, vásznon, gyűrődésekkel / Family tree of the Serbian kings and families. Large lithography on canvas, with creases 50x70 cm
10224.

38 000 HUF
102,70
111,76
Captain James Kershaw rajza után, William Daniell (1769-1837) metszése: A nagy pagoda északi panorámája Burmában (North face of the Great Pagoda, Prome), 1831. Kézzel színezett akvatinta, papír. 29x44 cm. Üvegezett fakeretben / After the drawing by Captain James Kershaw, engraved by William Daniell (1769-1837): North face of the Great Pagoda, Prome (Burma, Myanmar), 1831. Hand-colored aquatint on paper. 29x44 cm. Framed.
10225.

30 000 HUF
81,08
88,24
1762 Tireur DOr - Az aranyműves munkája. Diderot et DAlembert 6 p + 8 t. (rézmetszetek) / Work and tools of the goldsmith, text and engravings 19x26 cm
10226.

1762 Tireur D'Or - Az aranyműves munkája. Diderot et D'Alembert 6 p + 8 t. (rézmetszetek) / Work and tools of the goldsmith, text and engravings 19x26 cm

50 000 HUF
135,14
147,06
Japán, XIX. sz. Shunga könyv. Erőszak a folyóparton. Erotikus fametszetek 8 szöveg oldal + 16 kép oldal Komplett / Japan, ca 19th century. Woodplate erotic images 16 pages + 8 text pages 15x21 cm
10227.

30 000 HUF
81,08
88,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF