Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 48

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1930. Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője Éremkedvelők Egyesülete tagilletményi bronz érem (70mm) T:AU / Hungary 1930. Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője bronze membership medal of the Association of Medal Enthusiasts. Sign: Fülöp Ö. Beck (70mm) C:AU
30103.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" Éremkedvelők Egyesülete tagilletményi bronz érem (70mm) T:AU / Hungary 1930. "Ferenczy István 1792-1856 / Képfaragó és éremművészetünk úttörője" bronze membership medal of the Association of Medal Enthusiasts. Sign: Fülöp Ö. Beck (70mm) C:AU

26 000 HUF
70,27
76,47
Berán Lajos (1882-1943) 1925. Jókai Mór 1825 - 1925 / A nagy mesemondónak - hálás nemzete - Magyar Királyi Pénzverő kétoldalas bronz emlékérem (36mm) T:XF patina, kis ph /  Hungary 1925. Mór Jókai 1825 - 1925 two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Lajos Berán (36mm) C:XF patina, small edge error
30104.

Berán Lajos (1882-1943) 1925. "Jókai Mór 1825 - 1925 / A nagy mesemondónak - hálás nemzete - Magyar Királyi Pénzverő" kétoldalas bronz emlékérem (36mm) T:XF patina, kis ph / Hungary 1925. "Mór Jókai 1825 - 1925" two-sided bronze commemorative medallion. Sign.:Lajos Berán (36mm) C:XF patina, small edge error

3 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1935. A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója kétoldalas bronz emlékérem, peremén LUDVIG BUDAPEST gyártói jelzéssel. PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935 (80mm) T:AU,XF patina, ph, kis karc /  Hungary 1935. For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University two-sided bronze commemorative medallion, with LUDVIG BUDAPEST makers mark on the edge. Sign.:Lajos Berán (80mm) C:AU,XF patina, edge error, small scratch
30105.

Berán Lajos (1882-1943) 1935. "A Pázmány Péter Tudományegyetem alapításának 300. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem, peremén "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "PETR CARD PÁZMÁNY FVND VNIV - HVNG MDCXXXV / III CENT VNIVERSITATIS PAZMANIANAE 1935" (80mm) T:AU,XF patina, ph, kis karc / Hungary 1935. "For the 300th Anniversary of founding of the Péter Pázmány University" two-sided bronze commemorative medallion, with "LUDVIG BUDAPEST" maker's mark on the edge. Sign.:Lajos Berán (80mm) C:AU,XF patina, edge error, small scratch

18 000 HUF
48,65
52,94
Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. Szabad Királyi Sopron Városa a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére bronz emlékérem (41mm) T:VF ph, karc /  Hungary 1847. Szabad Királyi Sopron Városa a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére (The Free Royal City of Sopron to the 8th General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist) bronze commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (41mm) C:VF edge error, scratch
30106.

Josef Daniel Boehm (1794-1865) 1847. "Szabad Királyi Sopron Városa a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére" bronz emlékérem (41mm) T:VF ph, karc / Hungary 1847. "Szabad Királyi Sopron Városa a Magyar Orvosok és Természetvizsgálók VIII. Nagy Gyűlésére (The Free Royal City of Sopron to the 8th General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalist)" bronze commemorative medallion. Sign.: Josef Daniel Boehm (41mm) C:VF edge error, scratch

12 000 HUF
32,43
35,29
9
Borsos Miklós (1906-1990) 1979. Móricz Zsigmond emlékére - Hódolat az ember és műve előtt - 1879-1979 kétoldalas, öntött bronz emlékérem, kopottas dísztokban (70mm) T:AU / Hungary 1979. Móricz Zsigmond emlékére - Hódolat az ember és műve előtt - 1879-1979 double-sided, cast bronze commemorative medallion in decorative, but worn case (70mm) C:AU
30107.

Borsos Miklós (1906-1990) 1979. "Móricz Zsigmond emlékére - Hódolat az ember és műve előtt - 1879-1979" kétoldalas, öntött bronz emlékérem, kopottas dísztokban (70mm) T:AU / Hungary 1979. "Móricz Zsigmond emlékére - Hódolat az ember és műve előtt - 1879-1979" double-sided, cast bronze commemorative medallion in decorative, but worn case (70mm) C:AU

8 000 HUF
Borsos Miklós vázlatgyűjtemény, benne összesen 49 darab éremterv grafikája vegyes minőségű papírlapokon (egyik újrahasznosított borítékon), fényképalbumba rendezve. Minden oldalról készült kép! / Collection of sketch drawings from Miklós Borsos, with 49 pieces of medallion and plaque outlines on various quality papers (one of the on reused envelope) organized in photo album. Image taken from every page!
30108.

80 000 HUF
216,22
235,29
Bozó Gyula (1913-2004) DN Sándor-palota MDCCCVI / A Magyar Köztársaság Elnökétől peremen jelzett Ag emlékérem eredeti dísztokban (103,41g/0.925/60mm) T:AU (PP) patina, ujjlenyomat, karc /  Hungary ND Sándor-palota MDCCCVI / A Magyar Köztársaság Elnökétől (Sándor-palota MDCCCVI / From the President of the Republic of Hungary) hallmarked Ag commemorative medallion in original display case. Sign.:Gyula Bozó. (103,41g/0.925/60mm) T:AU (PP) patina, fingerprints, scratch
30109.

Bozó Gyula (1913-2004) DN "Sándor-palota MDCCCVI / A Magyar Köztársaság Elnökétől" peremen jelzett Ag emlékérem eredeti dísztokban (103,41g/0.925/60mm) T:AU (PP) patina, ujjlenyomat, karc / Hungary ND "Sándor-palota MDCCCVI / A Magyar Köztársaság Elnökétől (Sándor-palota MDCCCVI / From the President of the Republic of Hungary)" hallmarked Ag commemorative medallion in original display case. Sign.:Gyula Bozó. (103,41g/0.925/60mm) T:AU (PP) patina, fingerprints, scratch

65 000 HUF
175,68
191,18
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1955. Medgyessy Ferenc / VORREI RINASCERE PER RICOMIN CIARE - 1955 VII 4 öntött bronz emlékérem, peremén 34-es (?) sorszámmal (89mm) T:AU /  Hungary 1955. Medgyessy Ferenc / VORREI RINASCERE PER RICOMIN CIARE - 1955 VII 4 cast bronze commemorative plaque with 34 (?) serial number on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (89mm) C:AU
30110.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1955. "Medgyessy Ferenc / VORREI RINASCERE PER RICOMIN CIARE - 1955 VII 4" öntött bronz emlékérem, peremén "34"-es (?) sorszámmal (89mm) T:AU / Hungary 1955. "Medgyessy Ferenc / VORREI RINASCERE PER RICOMIN CIARE - 1955 VII 4" cast bronze commemorative plaque with "34" (?) serial number on the edge. Sign.: Ferenc Csúcs (89mm) C:AU

30 000 HUF
81,08
88,24
Gábor Mátyás (1891-1944) 1928. Blaha Lujza 1850-1926 egyoldalas, öntött bronz emlékérem (205mm) fatáblára csavarozva (280x280mm), 2db fotómelléklettel T:1- Hungary 1928. Lujza Blaha 1950-1976 one-sided, cast bronze commemorative medallion (205mm) screwed on wooden table (280x280mm), with 2 photos C:AU HP 2399. Prohászka László: Két Blaha Lujza-érem története. In: Az Érem 2006/2.17-19.p.
30111.

Gábor Mátyás (1891-1944) 1928. "Blaha Lujza 1850-1926" egyoldalas, öntött bronz emlékérem (205mm) fatáblára csavarozva (280x280mm), 2db fotómelléklettel T:1- Hungary 1928. "Lujza Blaha 1950-1976" one-sided, cast bronze commemorative medallion (205mm) screwed on wooden table (280x280mm), with 2 photos C:AU HP 2399. Prohászka László: Két Blaha Lujza-érem története. In: Az Érem 2006/2.17-19.p.

60 000 HUF
162,16
176,47
Gerl Károly (1857-1907) DN Magyar Numizmatikai Társulat tagsági érem - Szent László bronz emlékérem név és sorszám nélkül (nem adományozott példány, próba?) (39mm) T:AU / Hungary DN Hungarian Numismatic Society Membership Medal bronze commemorative medallion without name and number (note donated piece, trial strike?). Sign.: Károly Gerl (1857-1907) (39mm) C:AU Adamo MNT1
30112.

Gerl Károly (1857-1907) DN "Magyar Numizmatikai Társulat tagsági érem - Szent László" bronz emlékérem név és sorszám nélkül (nem adományozott példány, próba?) (39mm) T:AU / Hungary DN "Hungarian Numismatic Society Membership Medal" bronze commemorative medallion without name and number (note donated piece, trial strike?). Sign.: Károly Gerl (1857-1907) (39mm) C:AU Adamo MNT1

12 000 HUF
32,43
35,29
19
Ispánki József (1906-1992) 1936. Berzsenyi Dániel / 1836 - 1936 kétoldalas öntött bronz plakett dísztokban (70mm) T:AU / Hungary 1936. Dániel Berzsenyi / 1836 - 1936 double-sided cast bronze plaque in case. Sign.:József Ispánki (70mm) C:AU
30113.

Ispánki József (1906-1992) 1936. "Berzsenyi Dániel / 1836 - 1936" kétoldalas öntött bronz plakett dísztokban (70mm) T:AU / Hungary 1936. "Dániel Berzsenyi / 1836 - 1936" double-sided cast bronze plaque in case. Sign.:József Ispánki (70mm) C:AU

11 000 HUF
29,73
32,35
11
Jecza Péter (1939-2009) 2000. Gróf Klebelsberg Kunó balra néző portréját ábrázoló egyoldalas, öntött bronz plakett, hátoldalon ismertető matricával (~101-102mm) T:AU / Hungary 2000. Portrait of Count Kunó Klebelsberg looking to the left, one-sided cast bronze plaque, with information sheet sticker on the reverse. Sign.: Péter Jecza (~101-102mm) C:AU
30114.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF