Military and Faleristics

Number of items: 58

1939. Magyar Érdemrend lovagkeresztje hadiszalagon, kardokkal jelzetlen aranyozott, zománcozott Ag kitüntetés eredeti tokban, 2db szalagsávval, miniatűrrel C:AU,XF patina, kopott aranyozás / Hungary 1939. Hungarian Order of Merit, Knights Cross on a war ribbon with swords gilt, enamelled Ag decoration without hallmark, with ribbon, in original case, with 2pcs of miniature ribbons and miniatures C:AU,XF patina, worn gilding
30444.

1939. "Magyar Érdemrend lovagkeresztje hadiszalagon, kardokkal" jelzetlen aranyozott, zománcozott Ag kitüntetés eredeti tokban, 2db szalagsávval, miniatűrrel C:AU,XF patina, kopott aranyozás / Hungary 1939. "Hungarian Order of Merit, Knight's Cross on a war ribbon with swords" gilt, enamelled Ag decoration without hallmark, with ribbon, in original case, with 2pcs of miniature ribbons and miniatures C:AU,XF patina, worn gilding

300 000 HUF
810,81
882,35
1942. Tűzkereszt I. fokozata két sebesülési pánttal bronzozott hadifém kitüntetés eredeti mellszalagon, sebesülési pánttal T:XF / Hungary 1942. Fire Cross, 1st Class with double woud strap war metal decoration on original ribbon with double wound strap C:XF NMK 444.
30445.

1942. "Tűzkereszt I. fokozata két sebesülési pánttal" bronzozott hadifém kitüntetés eredeti mellszalagon, sebesülési pánttal T:XF / Hungary 1942. "Fire Cross, 1st Class with double woud strap" war metal decoration on original ribbon with double wound strap C:XF NMK 444.

30 000 HUF
81,08
88,24
1943. Tűzkereszt I. fokozata kitüntetés miniatűr gomblyukjelvénye adományozói igazolvánnyal T:AU / Hungary 1943. Fire Cross, 1st Class decorations miniature button badge with certificate C:AU
30446.

1943. "Tűzkereszt I. fokozata" kitüntetés miniatűr gomblyukjelvénye adományozói igazolvánnyal T:AU / Hungary 1943. "Fire Cross, 1st Class" decoration's miniature button badge with certificate C:AU

20 000 HUF
54,05
58,82
Ausztria ~1915. Mária Terézia / Mária Terézia-emlékmű bronz emlékérem, Kriegsfürsorgeamt 1914-1916 gyártói dísztokban. Szign.: Anton Scharff (64mm) T:AU patina, karc, a tok kissé sérült, viseltes /  Austria ~1915. Maria Theresia / Maria Theresia monument in Vienna bronze commemorative medallion in Kriegsfürsorgeamt 1914-1916 decorative case. Sign.: Anton Scharff (64mm) C:AU patina, scratch, worn case
30447.

Ausztria ~1915. "Mária Terézia / Mária Terézia-emlékmű" bronz emlékérem, "Kriegsfürsorgeamt 1914-1916" gyártói dísztokban. Szign.: Anton Scharff (64mm) T:AU patina, karc, a tok kissé sérült, viseltes / Austria ~1915. "Maria Theresia / Maria Theresia monument in Vienna" bronze commemorative medallion in "Kriegsfürsorgeamt 1914-1916" decorative case. Sign.: Anton Scharff (64mm) C:AU patina, scratch, worn case

75 000 HUF
202,70
220,59
Belgium (1908 - ) II. Lipót rend Lovagkereszt kitüntetés jelzett Ag miniatűrje mellszalagon T:XF patina, viseltes szalag /  Belgium (1908 - ) Order of Leopold II, Knight Class hallmarked Ag miniature on ribbon of the original decoration C:XF patina, worn ribbon
30448.

Belgium (1908 - ) "II. Lipót rend Lovagkereszt" kitüntetés jelzett Ag miniatűrje mellszalagon T:XF patina, viseltes szalag / Belgium (1908 - ) "Order of Leopold II, Knight Class" hallmarked Ag miniature on ribbon of the original decoration C:XF patina, worn ribbon

12 000 HUF
32,43
35,29
Ausztria 1932. Osztrák Háborús Emlékérem bronz kitüntetés mellszalagon kardokkal + Bulgária ~1933-1939. Európai Háborús Emlékérem 1915-1918 aranyozott bronz kitüntetés mellszalagon, a két kitüntetés szalagsávjai összefűze T:XF,AU / Austria 1932. Great War Commemorative Medal bronze decoration with ribbon and swords + Bulgaria ~1933-1939. European War Commemorative Medal 1915-1918 gilt bronze decoration with ribbon, both decorations miniature ribbons are stitched together C:XF,AU
30449.

Ausztria 1932. "Osztrák Háborús Emlékérem" bronz kitüntetés mellszalagon kardokkal + Bulgária ~1933-1939. "Európai Háborús Emlékérem 1915-1918" aranyozott bronz kitüntetés mellszalagon, a két kitüntetés szalagsávjai összefűze T:XF,AU / Austria 1932. "Great War Commemorative Medal" bronze decoration with ribbon and swords + Bulgaria ~1933-1939. "European War Commemorative Medal 1915-1918" gilt bronze decoration with ribbon, both decoration's miniature ribbons are stitched together C:XF,AU

12 000 HUF
32,43
35,29
Bulgária ~1933-1939. Európai Háborús Emlékérem 1915-1918 aranyozott bronz kitüntetés kísérőlevéllel és igazolvánnyal, egyik oldalán kifakult mellszalagon T:AU kis ph. / Bulgaria ~1933-1939. European War Commemorative Medal 1915-1918 gilt bronze decoration with letter and certificate, with ribbon faded on one side C:AU small edge error
30450.

Bulgária ~1933-1939. "Európai Háborús Emlékérem 1915-1918" aranyozott bronz kitüntetés kísérőlevéllel és igazolvánnyal, egyik oldalán kifakult mellszalagon T:AU kis ph. / Bulgaria ~1933-1939. "European War Commemorative Medal 1915-1918" gilt bronze decoration with letter and certificate, with ribbon faded on one side C:AU small edge error

20 000 HUF
54,05
58,82
Franciaország 1830-1848. Francia Becsületrend, Júliusi Monarchia, Lovag fokozat zománcozott, karikán jelzett Ag miniatűr mellszalagon T:XF zománchiba, viseltes szalag /  France 1830-1848. Order Of The Legion Of Honour, July Monarchy, Knight Class enamelled, hallmarked Ag miniature on ribbon C:XF enamel error, worn ribbon
30451.

Franciaország 1830-1848. "Francia Becsületrend, Júliusi Monarchia, Lovag fokozat" zománcozott, karikán jelzett Ag miniatűr mellszalagon T:XF zománchiba, viseltes szalag / France 1830-1848. "Order Of The Legion Of Honour, July Monarchy, Knight Class" enamelled, hallmarked Ag miniature on ribbon C:XF enamel error, worn ribbon

12 000 HUF
32,43
35,29
Franciaország ~1871. Frakklánc összeállítás, tűin jelzett Au, öt darab miniatűrrel, közte Becsületrend zománcozott miniatűrje, Francia Akadémiai Pálma Rend Lovagi fokozata, Francia Akadémiai Pálma Rend Tiszti fokozata, Az 1870-1871-es háború emlékérme bronz, 0,01 karátos gyémánttal díszített miniatűrje T:vegyes / France ~1871. Miniatures on hallmarked Au white tie accesories chain, with Legion of Honour, Ordre des Palmes académiques Knight, Ordre des Palmes académiques Knight Officer and Commemorative medal of the 1870-1871 War decorated with 0,01 carat diamond C:mixed
30452.

120 000 HUF
324,32
352,94
Montenegró ~1900. Danilo herceg rend II./III. osztálya jelzett, zománcozott Ag kitüntetés szalag nélkül. Jelzés a koronát tartó karikán és a fülön is, az eredeti hajlított nyakszalagtartó karikával , valamint VM (Vinc Mayer) gyártói jelzés. (50x78mm) T:2 kis zománchiba /  Montenegro ~1900. Order of Prince Danilo 2nd/3rd class hallmarked, enamelled Ag decoration without ribbon. Marked on crown suspension ring and the ear of the cross, with the original bent neckribbon holder ring, also with VM (Vinc Mayer) makers mark. (50x78mm) C:XF small enamell error
30453.

Montenegró ~1900. "Danilo herceg rend II./III. osztálya" jelzett, zománcozott Ag kitüntetés szalag nélkül. Jelzés a koronát tartó karikán és a fülön is, az eredeti hajlított nyakszalagtartó karikával , valamint "VM (Vinc Mayer)" gyártói jelzés. (50x78mm) T:2 kis zománchiba / Montenegro ~1900. Order of Prince Danilo 2nd/3rd class" hallmarked, enamelled Ag decoration without ribbon. Marked on crown suspension ring and the ear of the cross, with the original bent neckribbon holder ring, also with "VM (Vinc Mayer)" makers mark. (50x78mm) C:XF small enamell error

400 000 HUF
1 081,08
1 176,47
Német Birodalom 1914. Vaskereszt 2. osztály kitüntetés mellszalaggal, a karikán LV? gyártói jelzéssel T:XF / German Empire 1914. Iron Cross 2nd class decoration with ribbon, with makers mark LV? on the ring C:XF
30454.

Német Birodalom 1914. "Vaskereszt 2. osztály" kitüntetés mellszalaggal, a karikán "LV"? gyártói jelzéssel T:XF / German Empire 1914. "Iron Cross 2nd class" decoration with ribbon, with makers mark "LV"? on the ring C:XF

30 000 HUF
81,08
88,24
Német Birodalom 1914. GOTT MIT UNS 1914 zománcozott bronz jelvény, H.E. PEUCKER KÖNGIL HOFLT DRESDEN gyártói jelzéssel (23x21mm) T:AU,XF / German Empire 1914. GOTT MIT UNS 1914 enamelled bronze badge with H.E. PEUCKER KÖNGIL HOFLT DRESDEN makers mark(23x21mm) C:AU,XF
30455.

Német Birodalom 1914. "GOTT MIT UNS 1914" zománcozott bronz jelvény, "H.E. PEUCKER KÖNGIL HOFLT DRESDEN" gyártói jelzéssel (23x21mm) T:AU,XF / German Empire 1914. "GOTT MIT UNS 1914" enamelled bronze badge with "H.E. PEUCKER KÖNGIL HOFLT DRESDEN" maker's mark(23x21mm) C:AU,XF

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF