Military and Faleristics

Number of items: 58

~1914-1929. 4db szalagsáv összevarrva, közte Sebesültek Érme, A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel, Magyar Háborús emlékérem, Katonai Jubileumi Kereszt használt, szép állapotban / Hungary ~1914-1929. 4pcs of miniature ribbons stitched together, with Wound Medal, Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration, Hungarian Commemorative War Medal, Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces in used, nice condition
30418.

~1914-1929. 4db szalagsáv összevarrva, közte "Sebesültek Érme", "A Vörös Kereszt II. Osztályú Díszjelvénye hadidíszítménnyel", "Magyar Háborús emlékérem", "Katonai Jubileumi Kereszt" használt, szép állapotban / Hungary ~1914-1929. 4pcs of miniature ribbons stitched together, with "Wound Medal", "Red Cross, Badge of Honour, 2nd Class, with a war decoration", "Hungarian Commemorative War Medal", Diamond Jubilee Cross for the Armed Forces" in used, nice condition

12 000 HUF
32,43
35,29
Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes Harczai Emlékére 1914-1915-1916 ovális jelzetlen Ag medál. Szign.: Körmendi Frim Jenő (br:28,90g/54x33mm) T:XF /  Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. 30th Honved Infantry Regiment 1914-1915-1916 oval unmarked Ag medallion. Sign.: Jenő Körmendi Firm (br:28,90g/54x33mm) C:XF
30419.

Osztrák-Magyar Monarchia 1914-1916. "A Magyar Királyi Budapesti 30. Honvéd Gyalogezred - Dicsőséges és Győzedelmes Harczai Emlékére 1914-1915-1916" ovális jelzetlen Ag medál. Szign.: Körmendi Frim Jenő (br:28,90g/54x33mm) T:XF / Austro-Hungarian Monarchy 1914-1916. "30th Honved Infantry Regiment 1914-1915-1916" oval unmarked Ag medallion. Sign.: Jenő Körmendi Firm (br:28,90g/54x33mm) C:XF

15 000 HUF
40,54
44,12
10
~1914. M. Kir. 8. Pécsi Honv. Huszár Ezred (Magyar Királyi Pécsi 8. Honvéd Huszárezred) részben zománcozott és ezüstözött bronz jelvény. Szign.: Antal (62x31mm) T:XF,VF zománchiba, kopott ezüstözés / Hungary ~1914. M. Kir. 8. Pécsi Honv. Huszár Ezred (Hungarian Royal 8th Honvéd Hussar Regiment of Pécs) partially enamelled and silvered bronze badge. Sign: Antal (62x31mm) C:XF,VF enamel error, worn silvering
30420.

~1914. "M. Kir. 8. Pécsi Honv. Huszár Ezred (Magyar Királyi Pécsi 8. Honvéd Huszárezred)" részben zománcozott és ezüstözött bronz jelvény. Szign.: Antal (62x31mm) T:XF,VF zománchiba, kopott ezüstözés / Hungary ~1914. "M. Kir. 8. Pécsi Honv. Huszár Ezred (Hungarian Royal 8th Honvéd Hussar Regiment of Pécs)" partially enamelled and silvered bronze badge. Sign: Antal (62x31mm) C:XF,VF enamel error, worn silvering

11 000 HUF
29,73
32,35
34
1915. Vörös Kereszt Ezüst Díszérme hadidíszítménnyel női csokorszalagon, Ag kitüntetés, fémjel a fülön T:AU / Hungary 1915. Red-Cross Silver Medal with Military Ornament on womens ribbon, Ag decoration, hallmark on ear C:AU  NMK 285.
30421.

1915. "Vörös Kereszt Ezüst Díszérme hadidíszítménnyel" női csokorszalagon, Ag kitüntetés, fémjel a fülön T:AU / Hungary 1915. "Red-Cross Silver Medal with Military Ornament" on women's ribbon, Ag decoration, hallmark on ear C:AU NMK 285.

40 000 HUF
108,11
117,65
Osztrák-Magyar Monarchia 1915. Karácsony a fronton 1915 Zn jelvény, hátoldalon Winter & Adler - Bécs gyártói jelzéssel (32x20mm) T:XF tű korr. / Austro-Hungarian Empire 1915. Weihnachten im Felde 1915 Zn badge with Winter & Adler - Wien makers mark on reverse (32x20mm) C:XF pin corr.
30422.

Osztrák-Magyar Monarchia 1915. "Karácsony a fronton 1915" Zn jelvény, hátoldalon "Winter & Adler - Bécs" gyártói jelzéssel (32x20mm) T:XF tű korr. / Austro-Hungarian Empire 1915. "Weihnachten im Felde 1915" Zn badge with "Winter & Adler - Wien" makers mark on reverse (32x20mm) C:XF pin corr.

5 000 HUF
~1916. Ferenc József-rend lovagkeresztjének jelzetlen Au, zománcozott miniatűrje (32x24mm) T:AU,XF hátlapon a jobboldali keresztszáron zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy ~1916. Order of Franz Joseph, Knights Cross miniature decoration, Au without hallmark, partially enamelled (32x24mm) C:AU,XF enamel error on the right-side cross stem on the reverse
30424.

~1916. Ferenc József-rend lovagkeresztjének jelzetlen Au, zománcozott miniatűrje (32x24mm) T:AU,XF hátlapon a jobboldali keresztszáron zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy ~1916. Order of Franz Joseph, Knight's Cross miniature decoration, Au without hallmark, partially enamelled (32x24mm) C:AU,XF enamel error on the right-side cross stem on the reverse

120 000 HUF
324,32
352,94
1916. A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal fülön jelzett, zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti V. Mayers Söhne adományozói tokban T:AU viselésből eredő kis zománchibákkal / Hungary 1916. Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration enamelled Ag decoration on ribbon, hallmarked on the ring, in original V. Mayers Söhe case C:AU with small enamel errors caused by wearing  NMK 175.
30425.

1916. "A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal" fülön jelzett, zománcozott Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti "V. Mayers Söhne" adományozói tokban T:AU viselésből eredő kis zománchibákkal / Hungary 1916. "Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration" enamelled Ag decoration on ribbon, hallmarked on the ring, in original "V. Mayers Söhe" case C:AU with small enamel errors caused by wearing NMK 175.

180 000 HUF
486,49
529,41
Osztrák-Magyar Monarchia 1916-1918. Károly császár és király Zn sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (33x40mm) + Zita Zn sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (33x38mm) T:XF / Austro-Hungarian Empire 1916-1918. CAROLVS IMP ET REX Zn sheet metal cap badge. Sign.: R. Marschall (33x40mm) + ZITA Zn sheet metal cap badge. Sign.: R. Marschall (33x38mm) C:XF
30427.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916-1918. "Károly császár és király" Zn sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (33x40mm) + "Zita" Zn sapkajelvény. Szign.: R. Marschall (33x38mm) T:XF / Austro-Hungarian Empire 1916-1918. "CAROLVS IMP ET REX" Zn sheet metal cap badge. Sign.: R. Marschall (33x40mm) + "ZITA" Zn sheet metal cap badge. Sign.: R. Marschall (33x38mm) C:XF

8 000 HUF
1916. 37 (37. számú gyalogezred) Cu jelvény + nyitható magyar katonai dögcédula, belül belekarcolt szöveggel (Papp Sándor, K.u.K. JR 37 és a hozzá tartozó személyi papírral T:XF / Hungary 1916. 37 (Infantry Regiment No. 37) Cu badge + dog tag with document, with name scratched inside (Sándor Papp, Infantry Regiment No. 37) and with document C:XF
30428.

1916. "37 (37. számú gyalogezred)" Cu jelvény + nyitható magyar katonai dögcédula, belül belekarcolt szöveggel (Papp Sándor, K.u.K. JR 37" és a hozzá tartozó személyi papírral T:XF / Hungary 1916. "37 (Infantry Regiment No. 37)" Cu badge + dog tag with document, with name scratched inside (Sándor Papp, Infantry Regiment No. 37) and with document C:XF

20 000 HUF
54,05
58,82
Osztrák-Magyar Monarchia 1916. 7. I.T.D. (7. számú gyalogos hadosztály) - Karácsony Volhíniában (Volinyi terület, ma Ukrajna) hadifém jelvény hátoldalon BR. SCHNEIDER WIEN gyártói jelzéssel T:VF sérült tű tartó / Austro-Hungarian Monarchy 1916. 7. I.T.D. (7th Infantry Division) - WEIHNACHTEN IN WOLHYNIEN (Volyn Oblast, in Ukraine nowadays) war metal badge with BR. SCHNEIDER WIEN makers mark on the back C:VF damaged pin holder
30429.

Osztrák-Magyar Monarchia 1916. "7. I.T.D. (7. számú gyalogos hadosztály) - Karácsony Volhíniában (Volinyi terület, ma Ukrajna)" hadifém jelvény hátoldalon "BR. SCHNEIDER WIEN" gyártói jelzéssel T:VF sérült tű tartó / Austro-Hungarian Monarchy 1916. "7. I.T.D. (7th Infantry Division) - WEIHNACHTEN IN WOLHYNIEN (Volyn Oblast, in Ukraine nowadays)" war metal badge with "BR. SCHNEIDER WIEN" maker's mark on the back C:VF damaged pin holder

6 000 HUF
1917. Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya, negyedszeri adományozás peremen jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti, viseltes dísztokjában. Szign.: Kautsch T:AU,XF /  Hungary 1917. Silver Gallantry Medal, 2nd Class, awarded for the fourth time Ag decoration with hallmark on the edge, on ribbon, in its original, worn decorative case. Sign.: Kautsch C:AU,XF NMK 309.
30430.

1917. "Károly Ezüst Vitézségi Érem II. osztálya, negyedszeri adományozás" peremen jelzett Ag kitüntetés mellszalagon, eredeti, viseltes dísztokjában. Szign.: Kautsch T:AU,XF / Hungary 1917. "Silver Gallantry Medal, 2nd Class, awarded for the fourth time" Ag decoration with hallmark on the edge, on ribbon, in its original, worn decorative case. Sign.: Kautsch C:AU,XF NMK 309.

40 000 HUF
108,11
117,65
1917. Egyes Honvéd - Zászlónkhoz törhetetlenül hűen felséges anyjához hervadhatatlan kegyelettel bronz plakett sérült márványtalapzaton. Szign.: Berán Lajos (47x35mm) T:XF / Hungary 1917. Egyes Honvéd - Zászlónkhoz törhetetlenül hűen felséges anyjához hervadhatatlan kegyelettel bronze plaque on damaged marble sheet. Sign.: Lajos Berán (47x35mm) C:XF
30431.

1917. "Egyes Honvéd - Zászlónkhoz törhetetlenül hűen felséges anyjához hervadhatatlan kegyelettel" bronz plakett sérült márványtalapzaton. Szign.: Berán Lajos (47x35mm) T:XF / Hungary 1917. "Egyes Honvéd - Zászlónkhoz törhetetlenül hűen felséges anyjához hervadhatatlan kegyelettel" bronze plaque on damaged marble sheet. Sign.: Lajos Berán (47x35mm) C:XF

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF