Books: Travelling, Local History

Number of items: 35

Christian Ulrich Grupen (1692-1767): Christian Ulrich Grupens Origines et Antiqvitates Hanoverenses oder Umständliche Abhandlung von dem Ursprunge und den Alterthümern Der Stadt Hannover, Worinnen mit Urkunden, Siegeln und Kupfern Der Zustand der Stadt und der herumliegenden Graf-und Herrschafften, wie auch Klöster, imgleichen vieler Adlichen Geschlechter an das Licht gestellet und die Deutschen Rechte erläutert werden. Göttingen, 1740., Universitets-Buchhandlung, 6 sztl. lev. +414 p.+4 sztl. lev.+10 (rézmetszetű táblák, közte 5 kihajtható, 4-en térképpel) t. Német nyelven. Szövegközti illusztációkkal. Korabeli félpergamen-kötésben, javított gerinccel, a borítón kopásnyomokkal, két tábla kijár, néhány lap szélen kisebb szakadás, foltos lapokkal, nyomdahibás számozással 144. oldal után 155. oldal jön, valamint szintén nyomdahibás számozással: 404. oldal után 375. következik, majd visszavált 406-ra és 412-ig, majd ezután plusz oldalak szerepelnek: 181-183., és 418,és ezután visszavált a megfelelő számozásra 413-414., possessori bejegyzéssel.
15000.

100 000 HUF
270,27
294,12
15001.

50 000 HUF
135,14
147,06
Lassú István: A statistikára való bévezetés és Európának statistikai, geográphiai és históriai rajzolatja s a tudósok és tudományok rövid históriája. Kidolgozta - - , A nagy mélt. magyar királyi udvari kamara regestraturájának kantzellistája. Pest, 1828., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 8+376 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, a címlapon 1837-es névbejegyzéssel.
15002.

Lassú István: A' statistikára való bévezetés és Európának statistikai, geográphiai és históriai rajzolatja s a' tudósok' és tudományok rövid históriája. Kidolgozta - - , A' nagy mélt. magyar királyi udvari kamara' regestraturájának kantzellistája. Pest, 1828., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 8+376 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, a címlapon 1837-es névbejegyzéssel.

40 000 HUF
108,11
117,65
[ógyallai Besse János Károly (1765-1841)] Ó-Gyallai Besse János túdosításai Kaukasus mellékéről, mint a Magyarok hajdani lakhelyéről, mellyeket e folyó 1829. esztendőinek Julius, Aug. és September Havaiban béküldött.Pesten, 1830., ny. n., 18 p. Papírkötésben, javított, kissé foltos gerinccel.
15003.

[ógyallai Besse János Károly (1765-1841)] Ó-Gyallai Besse János túdosításai Kaukasus mellékéről, mint a' Magyarok hajdani lakhelyéről, mellyeket e' folyó 1829. esztendőinek Julius, Aug. és September Havaiban béküldött.Pesten, 1830., ny. n., 18 p. Papírkötésben, javított, kissé foltos gerinccel.

30 000 HUF
81,08
88,24
[ógyallai Besse János Károly (1765-1841)] Ó Gyallai Bese János negyedik tudositása Kaukaz Hegye vidékéről Hazafiakhoz. Pesten, 1830., Petrózai Trattner J. M. - Károlyi István, 18 p. Papírkötésben, javított, kissé foltos gerinccel. Ritka!
15004.

30 000 HUF
81,08
88,24
Teleki Pál: A földrajzi gondolat története. Bp., 1917. Szerzői. DEDIKÁLT első kiadás! 231 p. Korabeli kopottas félvászon kötésben, néhány helyen ceruzás aláhúzásokkal 231p.
15005.

30 000 HUF
81,08
88,24
19
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a Török Birodalom Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári s hadi állapottyának, és a Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. [Első rész.] Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 24+396+20 p. Második és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a címlapon az Első rész kisatírozták, foltos lapokkal, hiányzó térképpel, az utolsó
15006.

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. [Első rész.] Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 24+396+20 p. Második és imitt amott meg-jobbittatott ki-adás. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a címlapon az "Első rész" kisatírozták, foltos lapokkal, hiányzó térképpel, az utolsó

24 000 HUF
64,86
70,59
Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a Török Birodalom Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári s hadi állapottyának, és a Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 8+772+16 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, néhány lap sarkán kis sérüléssel, a címlap és az utolsó lap pótolt, a térkép hiányzik.
15007.

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. Második rész. Bétsben, 1789, Kurtzbeck Jósef, 8+772+16 p. Korabeli kartonált papírkötés, foltos lapokkal, néhány lap sarkán kis sérüléssel, a címlap és az utolsó lap pótolt, a térkép hiányzik.

18 000 HUF
48,65
52,94
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. II.: Frantzia Ország, Helvétzia. Nagy Britannia és Irland. 357,[2]p Korhű papírkötésben
15008.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VI.: Német Ország. (Germánia) átaljában. A kissebb Szövetséges Fejedelemségek Különösen. Baváriával. 147p. Korhű papírkötésben, restaurált címlappal
15009.

Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VI.: Német Ország. (Germánia) átaljában. A' kissebb Szövetséges Fejedelemségek Különösen. Baváriával. 147p. Korhű papírkötésben, restaurált címlappal

20 000 HUF
54,05
58,82
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VII.: Német ország Szövetséges Királyi országok. Szász (Saxonia, Sachsen), Würtenberg, és Burkus (Borussia, Preuszen) Országok. 163,[1]p. Korhű papírkötésben
15010.

20 000 HUF
54,05
58,82
Dóczy József: Európa tekíntete Jelenvaló Természeti, Míveleti, és Kormányi Állapotjában. VIII.: Austria, az Austriai fő Hertzegség, só várral, Stájer Ország, Tirolis, Illyria, Dalmatzia, Tseh Ország Morvával, és Szileziával. Galitzia és Lodomeria. 137p Korhű papírkötésben
15011.

20 000 HUF
54,05
58,82

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF