Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 8

Nediliczi Váli Mihály: Házi Orvos Szótárotska, az az betű szerént magyarúl szólló orvos könyvetske. Győrött, 1792., Streibig József, 6+200 p. Az egyik legkorábbi magyar orvosi könyv első kiadása! Kopott kartonált papírkötésben, a címlap és az azt követő 2 lap igényesen pótolt, foltos lapokkal, az elülső két tábla belsején bejegyzésekkel.
15250.

60 000 HUF
162,16
176,47
15
[Holberg, Ludvig]: Klimius Miklósnak Föld alatt való utja mellyben a Földnek ujj tudománya, és az ötödik birodalomnak historiája adattatik elöl. B. Abelinus könyves házában találtatott, és deákbol magyar nyelvre fordíttatott Györfi Jósef veszprémi prókátor által. Pozsony, 1783, Patzko Ferentz. 1t. (pótol címkép), [8], 430 p Címkép, címlap igényes másolattal pótolt, három lap kis (javított) hiánnyal, enyhén foltos lapok. Későbbi aranyozott félvászon kötésben.  Az egyik első magyar nyelvű tudományos-fantasztikus, sci-fi kötet, egyben dísztópia!
15251.

[Holberg, Ludvig]: Klimius Miklósnak Föld alatt való utja mellyben a' Földnek ujj tudománya, és az ötödik birodalomnak historiája adattatik elöl. B. Abelinus könyves házában találtatott, és deákbol magyar nyelvre fordíttatott Györfi Jósef veszprémi prókátor által. Pozsony, 1783, Patzko Ferentz. 1t. (pótol címkép), [8], 430 p Címkép, címlap igényes másolattal pótolt, három lap kis (javított) hiánnyal, enyhén foltos lapok. Későbbi aranyozott félvászon kötésben. Az egyik első magyar nyelvű tudományos-fantasztikus, sci-fi kötet, egyben dísztópia!

50 000 HUF
135,14
147,06
1897 Dr. Rátz [István]: Kórbonctan. - - előadása után. Stencilezéssel sokszorosított főiskolai orvosi jegyzet, benne bejelölésekkel. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított kötéssel, 400 p.   Rácz István (1860-1917) orvosdoktor, állatorvosi főiskolai, az általános kórtan, a kórbonctan és a parazitológia tanára, az MTA levelező tagja.
15252.

30 000 HUF
81,08
88,24
1897 Dr. Rátz [István]: Pathológia. Előadó: - -. Hozzákötve: Parasithológia. Előadó - - . Jegyzi: Dr. Balogh István állatorvostan hallgató. Stencilezéssel sokszorosított főiskolai orvosi jegyzet, benne bejelölésekkel. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított kötéssel, 184+138 p.   Rácz István (1860-1917) orvosdoktor, állatorvosi főiskolai, az általános kórtan, a kórbonctan és a parazitológia tanára, az MTA levelező tagja.
15253.

30 000 HUF
81,08
88,24
Observations sur la physique, sur lhistoire naturelle et sur les arts, avec des planches en taille-douce, dédiées ? Mgr. le Comte dArtois. Januier - Juin. 1778. Paris, 1778, Ruault, 2+546 p.+11 t. Francia nyelven. Félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányos, javított gerinccel, az elülső tábla felső sarkán hiánnyal, 4 táblán sérüléssel, egy lap szélén kis sérüléssel, a címlap szélén hiánnyal, foltos lapokkal, 1 tábla hiánnyal.
15254.

Observations sur la physique, sur l'histoire naturelle et sur les arts, avec des planches en taille-douce, dédiées ? Mgr. le Comte d'Artois. Januier - Juin. 1778. Paris, 1778, Ruault, 2+546 p.+11 t. Francia nyelven. Félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányos, javított gerinccel, az elülső tábla felső sarkán hiánnyal, 4 táblán sérüléssel, egy lap szélén kis sérüléssel, a címlap szélén hiánnyal, foltos lapokkal, 1 tábla hiánnyal.

10 000 HUF
27,03
29,41
Herman Ottó: A magyar nép arcza és jelleme. Bp., 1902., Kir. M. Természettudományi Társulat,(Hornyánszky-ny.), 4+212 p.+11 t. Szövegközti illusztrációkkal. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Frankl és Werner-kötés, jó állapotban.
15255.

12 000 HUF
32,43
35,29
20
[Szentgyörgyi József (Weisz József) (1824-1901)] Weisz József: Az országos első magyar időjelzés és a népies időjelző. Bp., 1895., Hunyadi Mátyás, 88 p.+ VI t. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval. Rendkívül ritka!
15256.

[Szentgyörgyi József (Weisz József) (1824-1901)] Weisz József: Az országos első magyar időjelzés és a népies időjelző. Bp., 1895., "Hunyadi Mátyás", 88 p.+ VI t. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval. Rendkívül ritka!

6 000 HUF
23
Fodor Ferenc: A magyar térképírás. I.-III. kötet (egybekötve). (A ,,Térképészeti Közlöny 15. számú különfüzete.) Bp., 1952, Honvéd Térképészeti Intézet. 176+VII+(1)p.+VII kihajt. t. (2 színes)+(3)+178-309+IX+(1)+(3)+314-441+III+(2)p. Gazdagon illusztrált. Megjelent 500 példányban. Félvászon kötésben, borítón apró sérüléssel, kissé laza kötéssel.
15257.

Fodor Ferenc: A magyar térképírás. I.-III. kötet (egybekötve). (A ,,Térképészeti Közlöny" 15. számú különfüzete.) Bp., 1952, Honvéd Térképészeti Intézet. 176+VII+(1)p.+VII kihajt. t. (2 színes)+(3)+178-309+IX+(1)+(3)+314-441+III+(2)p. Gazdagon illusztrált. Megjelent 500 példányban. Félvászon kötésben, borítón apró sérüléssel, kissé laza kötéssel.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF