Statues, plaquettes

Number of items: 27

11170.

550 000 HUF
1 486,49
1 617,65
Benczédi Sándor (1912-1998): Férfi madárral. Terrakotta. Jelzett a hátoldalán. Szép állapotban. m: 23 cm
11171.

55 000 HUF
148,65
161,76
Sztrákos László (1954): Titokőrző, öntött, patinázott bronz. m: 30 cm, Jelezve: Sztrákos 1/1
11172.

85 000 HUF
229,73
250,00
Sztrákos László (1954): Drapériás torzó, öntött, patinázott bronz, márvány talapzaton. m:53 cm, Jelezve: Sztrákos 1/1
11173.

190 000 HUF
513,51
558,82
Beszédes János László ( 1874- 1922 ) Parasztember batyuval. Hidegen festett gipsz, alján tikett, jelzett, korának megfelelő állapotban. m: 43 cm
11174.

100 000 HUF
270,27
294,12
Beszédes János László ( 1874- 1922 ) Asszony. Hidegen festett gipsz, alján tikett, jelzett, korának megfelelő állapotban. m: 46 cm
11175.

100 000 HUF
270,27
294,12
Berczeller Rudolf Rezső (1912 - 1992): Fotelben ülő. Bronz, jelzés nélkül. m: 18 cm.  1927-1931: Iparrajziskola; 1931-1932: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mestere Vaszary János. 1971-től kezdve rendszeresen részt vett a pécsi Országos Kisplasztikai Biennálékon. Budapesten élt. 1981: Munkácsy-díj; 1981: VII. Országos Kisplasztikai Biennálé, I. díj; 1988: érdemes művész. Festőnek készült, de ? nem utolsósorban Szöllősi Endre hatására és segítségével ? szobrász lett belőle. Első munkái kisplasztikák és portrék; belőlük fejlesztette ki az 1950-es és 1960-as években, még mindig kisplasztikai keretek között, jellegzetes témáit, melyek az embertömeget konstrukcióként, gépként, vagy éppen bonyolult szörnyetegként interpretálják (felvonulók, harcolók, táncolók stb.). Közel állt hozzá ekkortájt Vilt Tibor szobrászata. Mintaképeit azonban az archaikus korokból, illetve a régebbi művészetből választotta, foglalkoztatta az egyiptomi szobrászat, prekolumbián kultúra, India művészete, Grünewald és a középkori szárnyasoltárok festészete és szobrászata. Noha elhelyezésre került néhány köztéri plasztikája, mindvégig a monumentalitás nyűgözte le. Első nagyméretű műveit fából készítette, ilyenek a Dózsa (1972) vagy a Karóbahúzott (1968-69) ? az előbbi évtizedekkel később tönkrement, utóbbi a middelheimi múzeumban (Antwerpen) található. A nagyatádi faszobrászati szimpóziumra hatalmas híd szobrot készített. A hagyományos anyagok mellett különös anyagokkal is kísérletezett, mint pl. horganyhálóval. Utóbbiból alkotta meg az 1980-as években döbbenetes Nyomorékok-sorozatát (ehhez hatalmas szénrajz-vázlatokat is készített). Élénken foglalkoztatta a testi szenvedés (akasztottak, kivégzettek, szülő nők, testi fogyatékosok) és a kataklizmák, katasztrófák, az Apokalipszis víziója. Élete végén a Fővárosi Képtár, Budapest templomterében vagy a Magyar Nemzeti Galéria kupolája alatt felfüggesztve szerette volna megvalósítani 32 angyalfigurából álló szoborcsoportját.
11176.

Berczeller Rudolf Rezső (1912 - 1992): Fotelben ülő. Bronz, jelzés nélkül. m: 18 cm. "1927-1931: Iparrajziskola; 1931-1932: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mestere Vaszary János. 1971-től kezdve rendszeresen részt vett a pécsi Országos Kisplasztikai Biennálékon. Budapesten élt. 1981: Munkácsy-díj; 1981: VII. Országos Kisplasztikai Biennálé, I. díj; 1988: érdemes művész. Festőnek készült, de ? nem utolsósorban Szöllősi Endre hatására és segítségével ? szobrász lett belőle. Első munkái kisplasztikák és portrék; belőlük fejlesztette ki az 1950-es és 1960-as években, még mindig kisplasztikai keretek között, jellegzetes témáit, melyek az embertömeget konstrukcióként, gépként, vagy éppen bonyolult szörnyetegként interpretálják (felvonulók, harcolók, táncolók stb.). Közel állt hozzá ekkortájt Vilt Tibor szobrászata. Mintaképeit azonban az archaikus korokból, illetve a régebbi művészetből választotta, foglalkoztatta az egyiptomi szobrászat, prekolumbián kultúra, India művészete, Grünewald és a középkori szárnyasoltárok festészete és szobrászata. Noha elhelyezésre került néhány köztéri plasztikája, mindvégig a monumentalitás nyűgözte le. Első nagyméretű műveit fából készítette, ilyenek a Dózsa (1972) vagy a Karóbahúzott (1968-69) ? az előbbi évtizedekkel később tönkrement, utóbbi a middelheimi múzeumban (Antwerpen) található. A nagyatádi faszobrászati szimpóziumra hatalmas híd szobrot készített. A hagyományos anyagok mellett különös anyagokkal is kísérletezett, mint pl. horganyhálóval. Utóbbiból alkotta meg az 1980-as években döbbenetes Nyomorékok-sorozatát (ehhez hatalmas szénrajz-vázlatokat is készített). Élénken foglalkoztatta a testi szenvedés (akasztottak, kivégzettek, szülő nők, testi fogyatékosok) és a kataklizmák, katasztrófák, az Apokalipszis víziója. Élete végén a Fővárosi Képtár, Budapest templomterében vagy a Magyar Nemzeti Galéria kupolája alatt felfüggesztve szerette volna megvalósítani 32 angyalfigurából álló szoborcsoportját."

380 000 HUF
1 027,03
1 117,65
Jelzés nélkül: Bálvány szobor. Agyar. m: 12,5 cm
11177.

100 000 HUF
270,27
294,12
11179.

80 000 HUF
216,22
235,29
Josef Lorenzl (1892-1950): Art Deco nő. Bronz, márvány talapzaton, jelzés nélkül, szép állapotban m: 42 cm. Csak személyes átvétellel!
11180.

80 000 HUF
216,22
235,29
Kerényi Jenő (1908-1975): Könyöklő akt. Terrakotta, kopás nyomokkal, jelzett, m:25 cm, h:32 cm
11181.

80 000 HUF
216,22
235,29
Gabay László (1897-1952): Art-deco térdelő női akt, festett kerámia, kopásnyomokkal, jelzett (Gabay), m: 39 cm / Art-deco nude, ceramics figure
11182.

20 000 HUF
54,05
58,82
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF