Printed Materials

Number of items: 65

cca XVIII. sz. Urbáriumi nyomtatványok gyűjteménye, 8 db:   1769 Bizonyos Punctumok. [Nagyszeben], 1769., Typis Martini Hochmeister, kissé foltos lapokkal, a gerinc alsó részén szöveget nem érintő lyukkal, sérüléssel, 9 p. Mária Terézia 1769. XI. 12-én kelt, Erdélyre vonatkozó rendelete. Szabályozza a telkes jobbágyok és a zsellérek robot-kötelezettségét.;   Kegyelmes utasítás az Urbarialis Regulatiot executioban vévő közönséges Tisztviselők számára. hn., én., nyn., az utolsó lapon szöveget nem érintő lyukkal, néhány kissé foltos lappal, 34 sztl. lev.;   Inscriptiones in spaciis vacuis Urbariorum faciendae, lyukakkal, 2 sztl. lev.;   Urbariuma. Első punctom Jobbágy ház-helynek mivoltáról... hn., én., nyn., megerősített gerinccel, foltos lapokkal, 12 sztl. lev.;   Nevű Helységnek Urbariuma. Első punctum a colonicalis sessiok constitutumáról. hn., én., nyn., a gerincen kis sérülésel, kissé foltos lapokkal, 12 sztl. lev.;   Példák által meg-világosított jegyzés, mely szerént az Exequens Magistrátuálisoknak a kilentz Pontok közzül a negyedik pontra minden Helységnek Haszna (:Beneficium) vagy Kára (:Maleficium:) felöl Colonusok meg-kel kérdezni. A Haszon vétel (: Beneficium:) Rengye. hn., én., nyn., foltos, 2 sztl. lev.;   Vallato Pontok. hn., én., nyn., 1 sztl. lev.   Az Urbarialis Tárgyokban rendelt Királyi Biztosok utasittásában érdeklett, és egyátaljában el töröltetett Urabrialis visszá élések. A Következendő viszsá élések egyáltaljában eltöröltetnek, és meg tiltanak. hn., én., nyn., foltos, 3 sztl.
14190.

cca XVIII. sz. Urbáriumi nyomtatványok gyűjteménye, 8 db: 1769 Bizonyos Punctumok. [Nagyszeben], 1769., Typis Martini Hochmeister, kissé foltos lapokkal, a gerinc alsó részén szöveget nem érintő lyukkal, sérüléssel, 9 p. Mária Terézia 1769. XI. 12-én kelt, Erdélyre vonatkozó rendelete. Szabályozza a telkes jobbágyok és a zsellérek robot-kötelezettségét.; Kegyelmes utasítás az Urbarialis Regulatiot executioban vévő közönséges Tisztviselők számára. hn., én., nyn., az utolsó lapon szöveget nem érintő lyukkal, néhány kissé foltos lappal, 34 sztl. lev.; Inscriptiones in spaciis vacuis Urbariorum faciendae, lyukakkal, 2 sztl. lev.; Urbariuma. Első punctom Jobbágy ház-helynek mivoltáról... hn., én., nyn., megerősített gerinccel, foltos lapokkal, 12 sztl. lev.; Nevű Helységnek Urbariuma. Első punctum a' colonicalis sessiok constitutumáról. hn., én., nyn., a gerincen kis sérülésel, kissé foltos lapokkal, 12 sztl. lev.; Példák által meg-világosított jegyzés, mely szerént az Exequens Magistrátuálisoknak a' kilentz Pontok közzül a' negyedik pontra minden Helységnek Haszna (:Beneficium) vagy Kára (:Maleficium:) felöl Colonusok meg-kel kérdezni. A Haszon vétel (: Beneficium:) Rengye. hn., én., nyn., foltos, 2 sztl. lev.; Vallato Pontok. hn., én., nyn., 1 sztl. lev. Az Urbarialis Tárgyokban rendelt Királyi Biztosok utasittásában érdeklett, és egyátaljában el töröltetett Urabrialis visszá élések. A' Következendő viszsá élések egyáltaljában eltöröltetnek, és meg tiltanak. hn., én., nyn., foltos, 3 sztl.

60 000 HUF
162,16
176,47
1826 Német és magyar nyelvű rendőrségi körözvény, személyleírással, elkóborolt állatok leírásával
14191.

8 000 HUF
Hasznos Mulatságok. A Hazai s Külföldi Tudósításokhoz Toldalékúl adja Özv. Kultsár Istvánné. 1831. Második félesztendőre. Pesten, 1831., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 416+8 p. Korabeli kartonált papírkötés, néhány ceruzás aláhúzással, egyébkén jó állapotban.
14192.

Hasznos Mulatságok. A' Hazai 's Külföldi Tudósításokhoz Toldalékúl adja Özv. Kultsár Istvánné. 1831. Második félesztendőre. Pesten, 1831., Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István, 416+8 p. Korabeli kartonált papírkötés, néhány ceruzás aláhúzással, egyébkén jó állapotban.

16 000 HUF
43,24
47,06
1836 Orvosi díjszabásról szóló rendelet 4 p
14193.

8 000 HUF
1848 Törvényjavaslat a nemzeti őrseregről, 4p
14194.

20 000 HUF
54,05
58,82
1858 Táblázat a Moson megyei községnek 1858. december 22-én 9062. szám kiadott rendeletéhez, hajtott
14195.

5 000 HUF
1858 ,,Első tudósítványa a Sümegh mezővárosi al-real tanodának 1857/8. tanévben. Sümeg, iskolai évkönyv.  ,,Nyomatott Bagó M. betűivel Budán, 1858. 61 p.
14196.

1858 ,,Első tudósítványa a Sümegh mezővárosi al-real tanodának 1857/8. tanévben." Sümeg, iskolai évkönyv. ,,Nyomatott Bagó M. betűivel Budán, 1858." 61 p.

12 000 HUF
32,43
35,29
1872 Pest, A Nemzeti Színház igazgatójának előterjesztése Lónyay Menyhért gróf m.k. miniszterelnökhöz, a Pesten felállítandó Magyar Dalszínház ügyében, kihajtható mellékletekkel, 33p
14197.

10 000 HUF
27,03
29,41
40
1873 Bécs, Offizieller Plan der Weltausstellung, vászontérkép, 52×61 cm
14198.

10 000 HUF
27,03
29,41
1882 Bp., Meghívó a Petőfi-szobor leleplezési ünnepélyére
14199.

9 000 HUF
24,32
26,47
1884 A Debreceni Helyi Érdekű Vasút vonalai első menéséhez.. megnyitóra és díszebédre szóló meghívó 18x12 cm
14200.

5 000 HUF
1892 Ébredés jelmez est táncrend 4 p
14201.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF