Art, antiquities

Number of items: 62

Keleti cloisonne madaras dísztányér pár, jelzés nélkül, felületén repedések, d: 39,5 cm
11100.

80 000 HUF
216,22
235,29
Gabriel Viardot (1830-1906): Japonizáló szék. Jelzett, korának megfelelő sérülésekkel. m: 101 cm / Csak személyes átvétellel! Pályafutása fafaragóként kezdődött, és naturalista motívumokkal és állatokkal faragott, szoborszerűen megmunkált kisbútorokat készített. Az 1855-ös párizsi Exposition Universelle kiállításon nagy tetszést arattak finoman faragott tárgyai. A hasonlóan gyártott svájci és német tárgyak növekvő importjával azonban egyre kevesebb lehetőséget talált ezekre, ezért úgy döntött, hogy újítani fog. G. Viardot 1861-ben lépett apja üzletébe, és a párizsi rue Rambuteau-ra telepedett át. 1870 körül a Meubles genre Chinois et Japonais gyártásának gondolata felé fordult. Az egzotikus bútorok iránti európai ízlés, amely néha autentikus kínai vagy japán tárgyakat is tartalmazott, már kialakult. Viardot azonban már korán megtervezte saját, elefántcsonttal, gyöngyházzal és gyönyörű aranyozott bronz foglalatokkal gazdagított modelljeit. Miután az 1867-es párizsi világkiállításon négy érmet nyert, Viardot az 1878-as párizsi világkiállításon ezüstérmet kapott. Többször is aranyérmet kapott : 1884-ben az Anvers-i (Belgium), 1889-ben és 1900-ban pedig a párizsi világkiállításon. Egy korabeli kommentátor megjegyzi, hogy műhelye körülbelül 100 embert foglalkoztatott, szobrászokat és asztalosokat, és további 25-30 külsős szerződéses munkást. A lEscalier de Cristal , a híres párizsi luxusbútorokat kínáló cég exkluzivitást kapott, hogy saját bélyegzőjét használhassa Viardot hat bútormodelljén.  /  Gabriel Viardot (1830-1906) career began as a wood carver and he produced small furniture, sculpturally carved with naturalistic motifs and animals. In the 1855 Exposition Universelle in Paris, his finely sculpted objects were well received. However, with the increasing importation of similarly produced Swiss and German articles, he found less opportunity for these and decided to inovate. G. Viardot succeded to his fathers business in 1861 installed rue Rambuteau in Paris. Around 1870 he turned to the idea of producing >. The taste in Europe for exotic furniture, incorporating sometimes authentic Chinese or Japanese objects was well established. But Viardot early designed his own models enriched with ivory, mother-of-pearl and beautiful gilt-bronze mounts. After having won four medals at the Paris Universal Exhibition of 1867, Viardot was awarded a silver medal at the 1878 Universal Exhibition in Paris. He was also awarded gold medals several times : Universal Exhibitions in Anvers (Belgium) in 1884, and again in Paris in 1889 and 1900. A contemporary commentator notes that he had a workshop employing approximately 100 men, both sculptors and cabinet-makers with another 25 to 30 outside contract workers.
11101.

Gabriel Viardot (1830-1906): Japonizáló szék. Jelzett, korának megfelelő sérülésekkel. m: 101 cm / Csak személyes átvétellel! Pályafutása fafaragóként kezdődött, és naturalista motívumokkal és állatokkal faragott, szoborszerűen megmunkált kisbútorokat készített. Az 1855-ös párizsi Exposition Universelle kiállításon nagy tetszést arattak finoman faragott tárgyai. A hasonlóan gyártott svájci és német tárgyak növekvő importjával azonban egyre kevesebb lehetőséget talált ezekre, ezért úgy döntött, hogy újítani fog. G. Viardot 1861-ben lépett apja üzletébe, és a párizsi rue Rambuteau-ra telepedett át. 1870 körül a " Meubles genre Chinois et Japonais " gyártásának gondolata felé fordult. Az egzotikus bútorok iránti európai ízlés, amely néha autentikus kínai vagy japán tárgyakat is tartalmazott, már kialakult. Viardot azonban már korán megtervezte saját, elefántcsonttal, gyöngyházzal és gyönyörű aranyozott bronz foglalatokkal gazdagított modelljeit. Miután az 1867-es párizsi világkiállításon négy érmet nyert, Viardot az 1878-as párizsi világkiállításon ezüstérmet kapott. Többször is aranyérmet kapott : 1884-ben az Anvers-i (Belgium), 1889-ben és 1900-ban pedig a párizsi világkiállításon. Egy korabeli kommentátor megjegyzi, hogy műhelye körülbelül 100 embert foglalkoztatott, szobrászokat és asztalosokat, és további 25-30 külsős szerződéses munkást. A " l'Escalier de Cristal ", a híres párizsi luxusbútorokat kínáló cég exkluzivitást kapott, hogy saját bélyegzőjét használhassa Viardot hat bútormodelljén. / Gabriel Viardot (1830-1906) career began as a wood carver and he produced small furniture, sculpturally carved with naturalistic motifs and animals. In the 1855 Exposition Universelle in Paris, his finely sculpted objects were well received. However, with the increasing importation of similarly produced Swiss and German articles, he found less opportunity for these and decided to inovate. G. Viardot succeded to his father's business in 1861 installed rue Rambuteau in Paris. Around 1870 he turned to the idea of producing << Meubles genre Chinois et Japonais >>. The taste in Europe for exotic furniture, incorporating sometimes authentic Chinese or Japanese objects was well established. But Viardot early designed his own models enriched with ivory, mother-of-pearl and beautiful gilt-bronze mounts. After having won four medals at the Paris Universal Exhibition of 1867, Viardot was awarded a silver medal at the 1878 Universal Exhibition in Paris. He was also awarded gold medals several times : Universal Exhibitions in Anvers (Belgium) in 1884, and again in Paris in 1889 and 1900. A contemporary commentator notes that he had a workshop employing approximately 100 men, both sculptors and cabinet-makers with another 25 to 30 outside contract workers. << l'Escalier de Cristal >>, the famous Parisian offering luxuruous furniture got the exclusivity to use their own stamp on six Viardot's furniture models. / Personal delivery only!!!

150 000 HUF
405,41
441,18
11102.

48 000 HUF
129,73
141,18
11103.

240 000 HUF
648,65
705,88
Irán, Qum kézzel csomózott, selyem szőnyeg, szép állapotban, 54x76 cm   Irán Qom tartományában készülnek, Teherántól mintegy 100 km-re délre. Bár a szőnyegszövés Qomban az elmúlt 100 évig nem volt jelentős iparág, a Qomból származó fényűző selyem- és gyapjúszőnyegek magas minőségükről híresek, és a világ legdrágábbjai között tartják őket számon. A perzsa Qum-szőnyegeket gyakran tekintik befektetésnek, mivel értékük folyamatosan növekszik.  A Qomban csomózott szőnyegeken gyakran szerepelnek életfa- és medalionmotívumok. Az árnyalatok a perzsa szőnyegek legnépszerűbb színeihez - kék, vörös és elefántcsont - hasonlóak. A Qom szőnyegek jellemzően kisebbek, mint a perzsa szőnyegek más típusai. Gyakran a falakon helyezik el őket.
11104.

120 000 HUF
324,32
352,94
11105.

280 000 HUF
756,76
823,53
Jungfer Gyula (1841-1908) műlakatos, díszműkovács, vasárugyáros: 2 db szecessziós rács, kovácsoltvas, szép állapotban, homokfúvás után alapozófestékkel kezelve. 152x63 cm / Kizárólag személyes átvétel!!!
11106.

100 000 HUF
270,27
294,12
Ditmar petróleum főző, szép állapotban, m: 53 cm
11107.

75 000 HUF
202,70
220,59
Tornay Endre András (1949-2008): Lelet. Kő és gipsz, keretben, Jelzett 29x29 cm
11108.

46 000 HUF
124,32
135,29
Elefáncsont gombos sétapálca XIX. sz. vége. monogrammal, nemesi koronával 84 cm Új gumi véggel / Antique walking stick with ebony handle. 87 cm
11109.

24 000 HUF
64,86
70,59
Csont tartó edény. Faragott csont, féldrágakövekkel. Réz zárral, hátán korán idézet 13x15 cm
11110.

34 000 HUF
91,89
100,00
Fedeles doboz. Elefántcsont, XVIII. sz. figurális díszítéssel. Sérült. 26 cm
11111.

100 000 HUF
270,27
294,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF