Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 17

Amerikai Egyesült Államok 1996. One Thousand Silver Dollars kétoldalas jelzett, bankjegy mintára készült Ag plakett sérült kapszulában, díszdobozban, peremén 738 sorszámmal (497,74g/0.999/152x64mm) T:1 (eredetileg PP) patina, fo. / USA 1996. One Thousand Silver Dollars two-sided, marked, banknote-look Ag plaque in damaged capsule, in case, with 738 number on the edge (497,74g/0.999/152x64mm) C:UNC (originally PP) patina, spotted
30321.

Amerikai Egyesült Államok 1996. "One Thousand Silver Dollars" kétoldalas jelzett, bankjegy mintára készült Ag plakett sérült kapszulában, díszdobozban, peremén "738" sorszámmal (497,74g/0.999/152x64mm) T:1 (eredetileg PP) patina, fo. / USA 1996. "One Thousand Silver Dollars" two-sided, marked, banknote-look Ag plaque in damaged capsule, in case, with "738" number on the edge (497,74g/0.999/152x64mm) C:UNC (originally PP) patina, spotted

200 000 HUF
540,54
588,24
Amerikai Egyesült Államok 1996. United States of America / E Pluribus Unum kétoldalas jelzett Ag emlékérem a Morgan 1$ érme mintájára, kapszulában, díszdobozban, peremén 49 sorszámmal (498,84g/0.999/89mm) T:1 (eredetileg PP) patina, fo. / USA 1996. United States of America / E Pluribus Unum two-sided, marked, Morgan Dollar-look Ag medallion in capsule, in case, with 49 number on the edge (498,84g/0.999/89mm) C:UNC (originally PP) patina, spotted
30322.

Amerikai Egyesült Államok 1996. "United States of America / E Pluribus Unum" kétoldalas jelzett Ag emlékérem a Morgan 1$ érme mintájára, kapszulában, díszdobozban, peremén "49" sorszámmal (498,84g/0.999/89mm) T:1 (eredetileg PP) patina, fo. / USA 1996. "United States of America / E Pluribus Unum" two-sided, marked, Morgan Dollar-look Ag medallion in capsule, in case, with "49" number on the edge (498,84g/0.999/89mm) C:UNC (originally PP) patina, spotted

200 000 HUF
540,54
588,24
Ausztria 1857. Császári-királyi Mezőgazdasági Társaság Bécsben - Ötven éves jubileumi ünnepség 1857 kétoldalas bronz plakett. Szign.: C. Radnitzky (67mm) T:1-,2 patina, ph / Austria 1857. KK Landwirthschafts-Gesellschaft in Wien - Fünfzig Jahrige Jubelfeier 1857 two-sided bronze plaque. Sign.: C. Radnitzky (67mm) C:AU,XF patina, edge error
30323.

Ausztria 1857. "Császári-királyi Mezőgazdasági Társaság Bécsben - Ötven éves jubileumi ünnepség 1857" kétoldalas bronz plakett. Szign.: C. Radnitzky (67mm) T:1-,2 patina, ph / Austria 1857. "KK Landwirthschafts-Gesellschaft in Wien - Fünfzig Jahrige Jubelfeier 1857" two-sided bronze plaque. Sign.: C. Radnitzky (67mm) C:AU,XF patina, edge error

80 000 HUF
216,22
235,29
Ausztria (?) DN I. József kétoldalas ezüstözött bronz emlékérem JOSEPHUS I D.C. ROM ET HUNG. REX - DOMINUM PORMIDABUNT ADVERSARY PEUS ET DABIT IMPERIUM REGI SUG / POTENS IN TERRA ERIT SEMEN EIUS - GENERATIO RECTORUM BENEDICETUR (78mm) T:2- patina, kopott ezüstözés /  Austria (?) ND Joseph I two-sided, silver-plated bronze commemorative medallion JOSEPHUS I D.C. ROM ET HUNG. REX - DOMINUM PORMIDABUNT ADVERSARY PEUS ET DABIT IMPERIUM REGI SUG / POTENS IN TERRA ERIT SEMEN EIUS - GENERATIO RECTORUM BENEDICETUR (78mm) C:VF patina, worn silver plating
30324.

Ausztria (?) DN "I. József" kétoldalas ezüstözött bronz emlékérem "JOSEPHUS I D.C. ROM ET HUNG. REX - DOMINUM PORMIDABUNT ADVERSARY PEUS ET DABIT IMPERIUM REGI SUG / POTENS IN TERRA ERIT SEMEN EIUS - GENERATIO RECTORUM BENEDICETUR" (78mm) T:2- patina, kopott ezüstözés / Austria (?) ND "Joseph I" two-sided, silver-plated bronze commemorative medallion "JOSEPHUS I D.C. ROM ET HUNG. REX - DOMINUM PORMIDABUNT ADVERSARY PEUS ET DABIT IMPERIUM REGI SUG / POTENS IN TERRA ERIT SEMEN EIUS - GENERATIO RECTORUM BENEDICETUR" (78mm) C:VF patina, worn silver plating

10 000 HUF
27,03
29,41
Franciaország 1818. Joseph Louis Lagrange bronz emlékérem. Szign.: Donadio (41mm) T:1- / France 1818. Joseph Louis Lagrange bronze commemorative medallion. JOSEPH LOUIS LAGRANGE / NÉ - A TURIN - EN M.DCC.XXXVL - MORT - EN M.DCCC.XIII. - GALERIEL METALLIQUE - DES GRANDS HOMMES FRANCAIS. - 1818. Sign.: Donadio (41mm) C:AU
30325.

16 000 HUF
43,24
47,06
Franciaország / Lyon 1818. Lyoni Gyógyszertár bronz emlékérem peremen beütéssel. Szign.: Penin (34mm) T:2 apró ph. / France / Lyon 1818. Dispensary of Lyon bronze commemorative medallion. VADE ET TV FAC - SIMILITER - S; LVC. C. X. V. XXXVII / DISPENSAIRE - GENERAL DE LYON - FONDE EN - MDCCCXVIII. Sign.: Penin (34mm) C:XF tiny edge error
30326.

Franciaország / Lyon 1818. "Lyoni Gyógyszertár" bronz emlékérem peremen beütéssel. Szign.: Penin (34mm) T:2 apró ph. / France / Lyon 1818. "Dispensary of Lyon" bronze commemorative medallion. "VADE ET TV FAC - SIMILITER - S; LVC. C. X. V. XXXVII / DISPENSAIRE - GENERAL DE LYON - FONDE EN - MDCCCXVIII". Sign.: Penin (34mm) C:XF tiny edge error

8 000 HUF
Franciaország / Lyon 1841. Franciaországi Tudományos Konferencia, IX. Ülés, Lyon bronz emlékérem. Szign.: L. Schmitt (49mm) T:2 ph. / France / Lyon 1841. Scientific Congress of France, IXth Session, Lyon bronze comemmorative medallion. CONGRÉS SCIENTIFIQUE DE FRANCE, IXeme SESSION. LYON Ier SEPT. MDCCCXXXXI. Sign.: L. Schmitt (49mm) C:XF edge error
30327.

Franciaország / Lyon 1841. "Franciaországi Tudományos Konferencia, IX. Ülés, Lyon" bronz emlékérem. Szign.: L. Schmitt (49mm) T:2 ph. / France / Lyon 1841. "Scientific Congress of France, IXth Session, Lyon" bronze comemmorative medallion. "CONGRÉS SCIENTIFIQUE DE FRANCE, IXeme SESSION. LYON Ier SEPT. MDCCCXXXXI." Sign.: L. Schmitt (49mm) C:XF edge error

16 000 HUF
43,24
47,06
Franciaország 1884. Victor Hugo / Né a Besancon (doubs) le 26 Février 1802 kétoldalas bronz emlékérem, peremén jelezve. Szign.: A. Borrel (69mm) T:2 ph. / France 1884. Victor Hugo / Né a Besancon (doubs) le 26 Février 1802 double-sided bronze commemorative medallion, hallmark on edge. Sign.: A. Borrel (69mm) C:XF edge error
30328.

Franciaország 1884. "Victor Hugo / Né a Besancon (doubs) le 26 Février 1802" kétoldalas bronz emlékérem, peremén jelezve. Szign.: A. Borrel (69mm) T:2 ph. / France 1884. "Victor Hugo / Né a Besancon (doubs) le 26 Février 1802" double-sided bronze commemorative medallion, hallmark on edge. Sign.: A. Borrel (69mm) C:XF edge error

40 000 HUF
108,11
117,65
Franciaország 1919. Versailles 1919. június 28. / Pax Mundi (Világbéke) kétoldalas, peremén jelzett bronz emlékérem a Németországgal aláírt versailles-i békeszerződésről. Szign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) T:2,2- patina / France 1919. Versailles 28 Juin 1919 / Pax Mundi (World Peace) two-sided bronze medallion, marked on the edge. Commemorative medal for the Versailles peace treaty signed with Germany. Sign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) C:XF,VF patina
30329.

Franciaország 1919. "Versailles 1919. június 28. / Pax Mundi (Világbéke)" kétoldalas, peremén jelzett bronz emlékérem a Németországgal aláírt versailles-i békeszerződésről. Szign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) T:2,2- patina / France 1919. "Versailles 28 Juin 1919 / Pax Mundi (World Peace)" two-sided bronze medallion, marked on the edge. Commemorative medal for the Versailles peace treaty signed with Germany. Sign.: Marcelle Renée Lancelot-Croce (59mm) C:XF,VF patina

40 000 HUF
108,11
117,65
30330.

400 000 HUF
1 081,08
1 176,47
Kolumbia ~1983. Congreso de Colombia - Senado la Republica - Abril 1823 / Capitolio Nacional (Kolumbia Kongresszusa - A Köztársaság Szenátusa - 1823. április / Capitolio Nacional) kétoldalas ezüstözött bronz emlékérem, FIBO és MECO gyártói jelzéssel (70mm) T:1- patina, fo. / Colombia ~1983. Congreso de Colombia - Senado la Republica - Abril 1823 / Capitolio Nacional (Congress of Colombia - Senate of the Republic - April 1823 / Capitolio Nacional) two-sided, silver plated bronze medallion, with FIBO and MECO makers mark (70mm) C:AU patina, spot
30331.

Kolumbia ~1983. "Congreso de Colombia - Senado la Republica - Abril 1823 / Capitolio Nacional (Kolumbia Kongresszusa - A Köztársaság Szenátusa - 1823. április / Capitolio Nacional)" kétoldalas ezüstözött bronz emlékérem, "FIBO" és "MECO" gyártói jelzéssel (70mm) T:1- patina, fo. / Colombia ~1983. "Congreso de Colombia - Senado la Republica - Abril 1823 / Capitolio Nacional (Congress of Colombia - Senate of the Republic - April 1823 / Capitolio Nacional)" two-sided, silver plated bronze medallion, with "FIBO" and "MECO" maker's mark (70mm) C:AU patina, spot

60 000 HUF
162,16
176,47
Nagy-Britannia / Manchester 1857. Nemzetközi Műkincs Kiállítás bronz emékérem. Szign.: PINCHES LONDON T:1- apró ph. / Great-Britain / Manchester 1857. Exhibition of Art Treasures bronze commemorative medallion. MDCCCLVII / EXHIBITION OF ART TREASURES - OPENED AT MANCHESTER - BY HIS ROYAL HIGHNESS - PRINCE ALBERT - MAY 5th 1857. Sign.: PINCHES LONDON C:AU tiny edge error
30332.

Nagy-Britannia / Manchester 1857. "Nemzetközi Műkincs Kiállítás" bronz emékérem. Szign.: PINCHES LONDON T:1- apró ph. / Great-Britain / Manchester 1857. "Exhibition of Art Treasures" bronze commemorative medallion. "MDCCCLVII / EXHIBITION OF ART TREASURES - OPENED AT MANCHESTER - BY HIS ROYAL HIGHNESS - PRINCE ALBERT - MAY 5th 1857". Sign.: PINCHES LONDON C:AU tiny edge error

18 000 HUF
48,65
52,94

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF