Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 42

1647. IV. Ferdinánd pozsonyi koronázására Ag koronázási zseton. REX BOHAE - ARCH AVST - CORONATVS - IN REGE VNGA - RIE 16 IVNY (1,33g/18mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1647. Coronation of Ferdinand IV hungarian king in Pressburg Ag coronation jeton (1,33g/18mm) C:XF,VF small edge error Montenuovo 838.
30131.

1647. "IV. Ferdinánd pozsonyi koronázására" Ag koronázási zseton. "REX BOHAE - ARCH AVST - CORONATVS - IN REGE VNGA - RIE 16 IVNY" (1,33g/18mm) T:2,2- kis ph. / Hungary 1647. "Coronation of Ferdinand IV hungarian king in Pressburg" Ag coronation jeton (1,33g/18mm) C:XF,VF small edge error Montenuovo 838.

110 000 HUF
297,30
323,53
Habsburg Birodalom / Bécs 1701. A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára Ag emlékérem. M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.. Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. 700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark
30132.

Habsburg Birodalom / Bécs 1701. "A pannonhalmi apátság alapításának 700. évfordulójára" Ag emlékérem. "M.I:FVND:&9 8BRIS - MDCCI:CELEB: - VII-SAEC-VII - RVINATI.VII. - RESTAVRATI MNRY - S:M:S:M:P:O:S.B:/ DITANDO IN DEPENSANDO: POST INDOTANDO. - A/ VII - AD/ VII. - PANNONIAE MONTES - I AM - AD SEPTEM SAECLA - LIBERTANT.". Alkotó: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) T:2- ph., durva fülnyom / Habsburg Monarchy / Vienna 1701. "700th anniversary of the establishment of the Benedictine Pannonhalma Archabbey" Ag commemorative medallion. Maker: Johann Georg Seidlitz (30,53g/39,5mm) C:VF edge error, spectacular ear mark

360 000 HUF
972,97
1 058,82
1849. Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Egy korona, egy Isten, egy honunk, E háromságnak híven hódolunk kétoldalas ón emlékérem (30mm) T:2- patina, ph, ü. /  Hungary 1849. Lajos Kossuth, leader of Hungary / One Crown, One God, One Country, We worship this Trinity two-sided tin commemorative medallion (30mm) C:VF patina, edge error, ding
30133.

1849. "Kossuth Lajos a Magy. Orsz.Vezérje - Szül:27-dik, Ap: hav:1806. / Egy korona, egy Isten, egy honunk, E' háromságnak híven hódolunk" kétoldalas ón emlékérem (30mm) T:2- patina, ph, ü. / Hungary 1849. "Lajos Kossuth, leader of Hungary / One Crown, One God, One Country, We worship this Trinity" two-sided tin commemorative medallion (30mm) C:VF patina, edge error, ding

10 000 HUF
27,03
29,41
14
1861. GRÓF TELEKI LÁSZLÓ SZÜL: 1811 FEBRUÁR 11-KÉN / MEGHALT 1861 MÁJUS 8-KÁN - A JÖVÖ MIÉNK kétoldalas, vert, ezüstözött fém emlékérem. Szign.:August Kleeberg (57mm) T:2,2- ü., kopott ezüstözés, hajlott /  Hungary 1861. Count László Teleki born: February 11, 1811 / died May 8, 1861 - The Future is Ours two-sided, silver plated metal medallion. Sign.: August Kleeberg (57mm) C:XF,VF ding, worn silver plating, bended
30134.

1861. "GRÓF TELEKI LÁSZLÓ SZÜL: 1811 FEBRUÁR 11-KÉN / MEGHALT 1861 MÁJUS 8-KÁN - A' JÖVÖ MIÉNK" kétoldalas, vert, ezüstözött fém emlékérem. Szign.:August Kleeberg (57mm) T:2,2- ü., kopott ezüstözés, hajlott / Hungary 1861. "Count László Teleki born: February 11, 1811 / died May 8, 1861 - The Future is Ours" two-sided, silver plated metal medallion. Sign.: August Kleeberg (57mm) C:XF,VF ding, worn silver plating, bended

15 000 HUF
40,54
44,12
9
1865. Emlékérem a pesti országgyűlésre kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ, a peremen: UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ (38mm) T:1-,2 / Hungary 1865. For the opening of the Parliament of Pest two-sided, silver-plated bronze medallion (38mm) C:AU,XF
30135.

1865. "Emlékérem a pesti országgyűlésre" kétoldalas, ezüstözött bronz emlékérem "ÉLJEN A HAZA - ES LEBE DAS VATERLAND / EMLÉKÜL AZ 1865. ÉVI ORSZÁG GYÜLÉS MEGNYITÁSÁRA - ORSZÁG HÁZ", a peremen: "UNGARISCHE DENK MÜNZE - MAGYAR EMLÉK PÉNZ" (38mm) T:1-,2 / Hungary 1865. "For the opening of the Parliament of Pest" two-sided, silver-plated bronze medallion (38mm) C:AU,XF

3 000 HUF
25
1883. SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII kétoldalas Cu emlékérem (29mm) T:2 patina, fülnyom, ph /  Hungary 1883. SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII two-sided Cu commemorative medallion (29mm) C:XF patina, ear mark, edge error
30136.

1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (29mm) T:2 patina, fülnyom, ph / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (29mm) C:XF patina, ear mark, edge error

10 000 HUF
27,03
29,41
1883. SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII kétoldalas Cu emlékérem (37mm) T:1-,2 patina, fülnyom, karc /  Hungary 1883. SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII two-sided Cu commemorative medallion (37mm) C:AU,XF patina, ear mark, scratch
30137.

1883. "SZEGED SZEBB LESZ MINT VOLT 1879 MÁRCZIUS 17-ÉN - I. FERENCZ JÓZSEF / PHÖNIXKÉNT ÚJJÁ SZÜLETETT MDCCCLXXXIII" kétoldalas Cu emlékérem (37mm) T:1-,2 patina, fülnyom, karc / Hungary 1883. "SZEGED WILL BE MORE BEAUTIFUL THAN IT WAS ON MARCH 17, 1879 - FRANZ JOSEPH I / REBORN AS A PHOENIX MDCCCLXXXIII " two-sided Cu commemorative medallion (37mm) C:AU,XF patina, ear mark, scratch

18 000 HUF
48,65
52,94
9
1894. Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20. kétoldalas fém emlékmedál füllel (34mm) T:2 patina, ph /  Hungary 1894. Lajos Kossuth / You must live, Oh Homeland! The passionate Creator of a glorious era was born in September 16, 1802. died in March 20, 1894. two-sided metal commemorative medal with ear (34mm) C:XF patina, edge error
30138.

1894. "Kossuth Lajos / Neked élni kell, ó hon! Dicső korszak lánglelkű alkotója született 1802. szept. 16 meghalt 1894. már 20." kétoldalas fém emlékmedál füllel (34mm) T:2 patina, ph / Hungary 1894. "Lajos Kossuth / You must live, Oh Homeland! The passionate Creator of a glorious era was born in September 16, 1802. died in March 20, 1894." two-sided metal commemorative medal with ear (34mm) C:XF patina, edge error

4 000 HUF
1903. Pro Libertate / A kassai Rákóczi-kiállítás emlékére kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:2,2- patina, ph, karc /  Hungary 1903. Pro Libertate / In memory of the Rákóczi Exhibition in Kassa two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF,VF patina, edge error, scratch
30139.

1903. "Pro Libertate / A kassai Rákóczi-kiállítás emlékére" kétoldalas bronz emlékérem füllel (30mm) T:2,2- patina, ph, karc / Hungary 1903. "Pro Libertate / In memory of the Rákóczi Exhibition in Kassa" two-sided bronze commemorative medallion with ear (30mm) C:XF,VF patina, edge error, scratch

5 000 HUF
Osztrák-Magyar Monarchia 1904. Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 (Az első csapoló nagyolvasztó - 1904. Szept. 20.) kétoldalas, német nyelvű, bronzozott vas emlékplakett (96mm) T:1- kopott bronzozás, a peremen ragasztónyom /  Austro-Hungarian Monarchy 1904. Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 two-sided, bronzed iron commemorative plaque (96mm) C:AU worn bronzing, gluemark on the edge
30140.

Osztrák-Magyar Monarchia 1904. "Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904 (Az első csapoló nagyolvasztó - 1904. Szept. 20.) kétoldalas, német nyelvű, bronzozott vas emlékplakett (96mm) T:1- kopott bronzozás, a peremen ragasztónyom / Austro-Hungarian Monarchy 1904. "Erster Abstich Hochofen - Anina 20 Sept. 1904" two-sided, bronzed iron commemorative plaque (96mm) C:AU worn bronzing, gluemark on the edge

10 000 HUF
27,03
29,41
11
1940. A Győri Országos Dalosverseny királydíjának emlékére / Budapest Székesfőváros Gázművei Önképzőköre kétoldalas jelzett Ag emlékérem füllel (19,04g/0.800/35mm) T:1- patina /  Hungary 1940. In memory of the king prize of the National Song Contest in Győr / The Gas Works Self-Training Circle of Budapest two-sided marked Ag commemorative medallion with ear (19,04g/0.800/35mm) C:AU patina
30141.

1940. "A Győri Országos Dalosverseny királydíjának emlékére / Budapest Székesfőváros Gázművei Önképzőköre" kétoldalas jelzett Ag emlékérem füllel (19,04g/0.800/35mm) T:1- patina / Hungary 1940. "In memory of the king prize of the National Song Contest in Győr / The Gas Works Self-Training Circle of Budapest" two-sided marked Ag commemorative medallion with ear (19,04g/0.800/35mm) C:AU patina

8 000 HUF
1947. A mosava legjobb kvucája bronz zsidó plakett (88x69mm) T:2 / Hungary 1947. The best kvuca in the mosava bronze jewish plaque (88x69mm) C:XF
30142.

1947. "A mosava legjobb kvucája" bronz zsidó plakett (88x69mm) T:2 / Hungary 1947. "The best kvuca in the mosava" bronze jewish plaque (88x69mm) C:XF

3 000 HUF
16

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF