Books: Religion

Number of items: 9

Biblia, dat is de gantsche H. Schrifture vervattende alle de canonyke boeken des Ouden en des Nieuwen Testaments ... Amsterdam, 1753, Jan Roman en Jan Meerlaan. Egészoldalas fametszetű illusztrációkkal. + hozzákötve: Het boek der Psalmen, nevens de gezangen... Amsterdam, 1776. Bouwer. Korabeli, kissé kopott egészbőr kötésben / In full leather binding
15340.

26 000 HUF
70,27
76,47
[Kazy Ferenc (1695-1759)]: Concilium decem-virorum Hungariae in liberis Suadae campis celebratum. Honori perillustrium, reverendorum, praenobilium, nobilium, ac eruditorum dd. aa. ll. et philosophiae neo-magistrorum, cum in alma aArchi-episcopali universuitate s. j. Tyrnaviensi per R. P. Joannem Kornelli, ... Tyrnav. [Nagyszombat], 1732., Typ. Acedem. per Friedric. Gall., 4+142+1 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15341.

20 000 HUF
54,05
58,82
Schütz Antal: Dogmatika. A katolikus hitigazságok rendszere. I-II. kötet (teljes) DEDIKÁLT példány. Második bővített kiadás. Budapest, 1937. Szent István-Társulat XX, 651 p.; VI, 735 p. Díszesen aranyozott gerincű, álbordás félbőr kötésben. A gerincen kisebb kopásokkal
15342.

14 000 HUF
37,84
41,18
25
Nyári Sándor: A czenstochowai Pálos-kolostor és magyar műemlékei./Nyári, Alexander: Le Couvent des Ermites de St. Paul a Czenstochowa et Ses Monuments dart Hongrois. Bp., 1901., Athenaeum, 6+83 p. +29 (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, az elülső borító belsején címkenyommal.
15343.

Nyári Sándor: A czenstochowai Pálos-kolostor és magyar műemlékei./Nyári, Alexander: Le Couvent des Ermites de St. Paul a Czenstochowa et Ses Monuments d'art Hongrois. Bp., 1901., Athenaeum, 6+83 p. +29 (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, az elülső borító belsején címkenyommal.

12 000 HUF
32,43
35,29
Konek Sándor: Egyházjog kivonatban különös tisztelettel hazánk egyházi viszonyaira. Dr. - - egyetemi jogtanár 1860/61-k tanévi előadásai után. Pest,1861,Händelmayer Könyomdájaban, 4+XVI+563 p. Korabeli félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, egy-két kissé foxing foltos lappal.
15344.

10 000 HUF
27,03
29,41
Albach, J. S.: Heilige Anklänge. Gebete für katholische Christen von - -. Sechzehnte nach der vermehrten achten unveränderte Originalauflage. Pest, 1861., Gustav Heckenast, 1 (hártyapapírral védett acélmetszetű címkép) t. + 1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +474 p.+4 (hártyapapírral védett acélmetszet) t. Korabeli díszes egészbőr-kötés, vaknyomásos kötéstáblákkal, a könyvön díszes ezüst veretekkel és díszes kapcsokkal (jelzés nélkül), aranyozott lapélekkel, az elülső táblán monogrammal, kissé sérült gerinccel, kissé sérült kötéssel, a hátsó tábla belsején, a kötés mentén javított kötéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, az hátsó kötéstábla egyik alsó veretén az egyik rögzítő szegecs hiányzik, foxing foltos lapokkal.
15345.

12 000 HUF
32,43
35,29
Zalka János Magyarország prímásának arany-áldozata 1859. november 6-kán. Pest, 1859. Emich Gusztáv. 1 t. (címképen az esztergomi bazilika kőnyomatú látképe) + [8] + 108 p. + 7 t. (kőnyomat). Korabeli, aranyozott gerincű félbőr kötésben, lapok enyhén foltosak.
15346.

8 000 HUF
10
[György János]: Ismeretlen evangélium. A kereszténység kitagadott Krisztusának hamisítatlan életéről és haláláról. Arad, 1914, Zlinszky István és Társa, 119+1 p. Átkötött félvászon-kötésben. Ritka!
15347.

6 000 HUF
Lénárd Jenő: Dhammó. I-II. kötet. Bevezetés a Buddho tanába, Adalékok a buddhismus fejlődésének történetéhez. Buddhista modernizmus. Bp.,1911-1913,[Franklin-Társulat], 348p. 357 p. Korabeli félbőr kötésben
15348.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF