Number of items: 72

Jókai Mór: Tarka élet. [Elbeszélések.] I_II. kötet (Egybekötve).  Pesten, 1855-1856. Landerer és Heckenast. [4] + 160 p.; [4] + 160 p. Első kiadás! A két rész egybekötve, későbbi félvászon kötésben, első címlap kissé foltos.
15416.

10 000 HUF
27,03
29,41
Csokonai Vitéz Mihály: Csokonai válogatott munkái. 1-3. köt. [Egybekötve.] Kéziratok s eredeti kiadások alapján Toldy Ferencz. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 (költő arcképe) t.+207;155+1; 184 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, javított, kissé laza kötéssel, névbejegyzéssel a címlapon, az elülső szennylapon és a hártyapapíron kis szakadással.
15417.

10 000 HUF
27,03
29,41
Eötvös József: A XIX. század uralkodó eszméinek befolyása az álladalomra. I-II. köt. Pest, 1854., Emich Gusztáv, 4+IV+471+1 p; 4+ 587 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, jó állapotban. Első teljes kiadás
15418.

10 000 HUF
27,03
29,41
9
[Bajza József (1804-1858):] Bajza versei. Pest, 1835., Ifj. Kilian György,(Buda, A Magy. Kir. Egyetemnél-ny.), 8+215 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.
15419.

[Bajza József (1804-1858):] Bajza' versei. Pest, 1835., Ifj. Kilian György,(Buda, A' Magy. Kir. Egyetemnél-ny.), 8+215 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.

8 000 HUF
[Szokoly Viktor] Rajkó: A régi jó táblabiró. Eredeti adomák s tarkaságok. Összegyűjté: - -. [Egybekötve.] Nagyvárad, 1859., Hollósy Lajos, (Tichy Alajos-ny.), VIII+137; VI+160 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15420.

10 000 HUF
27,03
29,41
[Dumas, Alexandre (1802-1870)] Dumas Sándor: A nászruha. Fordította K. T. Első és második rész. [Egybekötve.] Pest, 1860., Hartleben Konrád Adolf, 2+97; 2+109 p. Kiadói félvászon-kötésben.
15421.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vargha-Nagy-Perczel: Duna. Egy antológia. H.n., 1988, Duna Kör. Kiadói papír kötésben. A kötet szerzőinek autográf aláírásával: Esterházy Péter, Karátson Gábor, Kodolányi Gyula, Kornis Mihály, Petri György, stb.  A rendszerváltás előzményének egy fontos dokumentuma.
15422.

8 000 HUF
28
[Schulze, Ernst (1789-1817)]: Schulze Ernest. A varázs-rózsa. Schulze Ernest után Kovacsóczy Mihály. Kassa, 1828., Werfer Károly, 8+138 p. Kiadói kartonált papírkötés, Hartig Gusztáv kassai könyvkötő címkéjével, kopott, foltos borítóval.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15423.

8 000 HUF
Némedy Gyula: Emberek én már oly régen repülök! (Örök mécses). Bp., 1938, Officina, 221+(17) p. Oldalszámozáson belül 25 egészoldalas, és több szövegközi fametszettel illusztrálva (Bordás Ferenc, Buday György, Drahos István, Kopasz Márta, Vadász Endre és Woyty Wimmer Hubert munkái). A borítón Bordás Ferenc, a címlapon Buday György fametszetével. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval és lapélekkel, néhány kissé foltos lappal. Számozott (27.), a szerző által Dr. Bangha (Banga) Ilona (1906-1998) Kossuth-díjas biokémikus részére DEDIKÁLT példány. A könyvben található egészoldalas fametszetek többségén a művész utólagos, saját kezű aláírásával!
15424.

8 000 HUF
15425.

8 000 HUF
Parlagi Lajos: Szinház. Emlékek és megfigyelések. Nagyvárad, [1941], Grafika Nyomdai Műintézet, 142+(2) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé hullámos, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt példány.
15426.

8 000 HUF
Ó-egyiptomi mesék. Goldziherné Freudenberg Mária hátrahagyott írásaiból. Bp., 1928, Özv. Freudenberg Rafaelné. 98p. Kiadói papírkötésben. Csak 1000 pld
15427.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF