Number of items: 72

Tamási Áron: Szülőföldem. A szerző, Tamási Áron (1897-1966) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1939., Révai.- Tamási Áron munkái. Kiadói kissé foltos egészvászon-kötés.
15392.

20 000 HUF
54,05
58,82
Heltai Jenő. A néma Levente. Előzéklapon Bajor Gizi, Péchy Blanka, Törzs Jenő, Földényi László, Sennyei Vera, Szakáts Zoltán és a szerző, Heltai Jenő autográf aláírásaival. Bp., 1936. Athenaeum, Kiadói papírkötésben
15393.

28 000 HUF
75,68
82,35
Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel.   A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4.
15394.

Kós Károly: Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Bp,é.n. [cca 1938], Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, nagyrészt színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel és kötéssel. A szerző, Kós Károly (1883-1977) építész, grafikus, író, szerkesztő által Tordai Zádor (1924-2010) kolozsvári születésű Kossuth-díjas író, filozófus részére dedikált példány. "Tordai Zádornak szíves baráti üdvözletét küldi ebben az írásában a régi hazából az öreg Kós Károly. Kolozsvár, 1963. IV. 4."

10 000 HUF
27,03
29,41
53
Móricz Zsigmond: Légy jó mindhalálig. Ifjúsági kiadás, Pólya Tibor rajzaival. Bp., 1929. Athenaeum. A szerző beragasztott aláírásával! Kiadói vászonkötésben.
15395.

12 000 HUF
32,43
35,29
Jean Giono: Présentation de Pan. A szerző, Jean Giono (1895-1970) által DEDIKÁLT példány. Les Amis des Cahiers Verts. Paris,(1930), Grasset. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal.
15396.

30 000 HUF
81,08
88,24
Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul című műveire írt bírálata.
15397.

Balásfalvai Orosz József: Gróf Széchényi István, mint író. Pozsony, 1832., Snischer Károly, 6+409+1 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, foltos lapokkal. Balásfalvai Orosz József (1790-1851) újságírónak Széchényi István Hitel, Világ, és a ,,A lovakrul" című műveire írt bírálata.

24 000 HUF
64,86
70,59
[Voltaire (1694-1778)] Henriás az az Negyedik Henrik Frantzia királynak Életének némelly része, melly Frantzia Versekből ugyan annyi számú s lábú Versekbe foglaltatott Pétzeli Jósef által. Második Izben, némelly változtatásokkal s jobbításokkal ki-nyomtattatott. Győrben, 1792., Streibig József betűivel, 16 sztl. lev.+309 p. Átkötött kartonált papírkötés, a borítón apró kopásnyomokkal, sérült, szétvált kötéssel, egy sérült lappal.
15398.

18 000 HUF
48,65
52,94
[Révai Miklós János (1750-1807)]: Ioannes Nicolaus Révai: Elaboratior grammatica hungarica. Ad genuinam patrii sermonis indolem fideliter exacta, affiniumque linguarum adminiculis locupletius illustrata. Volumen Primum - Volumen Secundum. Pest, 1806, Typis Mathiae Trattner, XVI+535+1;4+541-1072 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
15399.

10 000 HUF
27,03
29,41
15
15400.

30 000 HUF
81,08
88,24
Ady Endre: Ki látott engem. Első kiadás! Bp., 1914. Nyugat Irodalmi és Nyomdai Rt. Lesznai Anna által tervezett rajzos papírborítóval, javított papírkötésben, kicsi körülvágással
15401.

12 000 HUF
32,43
35,29
23
15402.

20 000 HUF
54,05
58,82
15403.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF