Tétel

160 000 HUF

Description:

Székely Bertalan (1835-1910): A Pécsi Székesegyház Szent Mór kápolna részletének freskóterve, 1887-89 körül. Akvarell, papír. Jelzés nélkül, hátoldalán feliratozott és régi raglappal. Kb. 33×62 cm. Kisebb sérülésekkel. Üvegezett fakeretben. A pécsi székesegyház XIX. századi második átépítésekor több művész kapott megbízást a templom kifestésére. 1887 és 1889 között Székely Bertalan és Lotz Károly készítették el a kápolnák és az altemplom falképeit. Székely Bertalan a magyar történelem nagy eseményeit jelenítette meg a Mária- és a Szent-Mór kápolnákban. Kultúrtörténeti ritkaság!

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras