Classic paintongs and graphics

Number of items: 75

Miskolczy Ferenc (1899-1994): Granada látképe, 1925. Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Dekoratív, kissé kopott üvegezett fa keretben. 45×65 cm. / Ferenc Miskolczy (1899-1994): Panoramic view of Granada (Spain), 1925. Oil on canvas. Signed lower left. Framed with glass. 45×65 cm.
10024.

18 000 HUF
48,65
52,94
Martyn Ferenc (1899-1986): Hegyvidéki táj. Akvarell, papír, jelezve balra lent: Obernig Tibornak Martyn. Üvegezett fa keretben, 23,5×35,5 cm / Watercolour on paper, signed lower left, framed
10025.

50 000 HUF
135,14
147,06
11
Johan Hugó (1891-1956): Fiesole, 1921 körül. Akvarell, ceruza, papír, jelzett. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 18x21 cm. 1911-ben gyógyszerészmesteri oklevelet szerzett, tanulmányai mellett rajzolt és festett. Két évig Kolozsvárott, majd 1918-ig Pécsett dolgozott gyógyszerészként. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmányúton vett részt, feltehetően ekkor készült az avantgárd, főként a konstruktivista szemléletmódot tükröző és stílusjegyeit magában hordozó rajza. Johan Hugó korai művei ritkán kerülnek aukcióra, gyűjtői darab! / watercolour and pencil on paper, signed. Provenance: from the estate of the artist. Very rare early Hungarian avantgarde piece of art!
10026.

110 000 HUF
297,30
323,53
25
Dési Huber István (1895-1944): Piéta. Rézkarc, papír. Jelzett. Üvegezett keretben. 10x14 cm
10027.

20 000 HUF
54,05
58,82
Gyenes Gitta (1888-1960): Női portré (önarckép?). Szén, papír, jelezve jobbra fent. Üvegezett fa keretben. 60x43 cm
10028.

65 000 HUF
175,68
191,18
Pérely Imre (1898-1944): Gyerekek. Tus, papír, jelzett. Lap széle sérült, javított. Üvegezett, kopott fakeretben, 30×20 cm / ink on paper, signed, with repaired damages on the edges, framed
10029.

22 000 HUF
59,46
64,71
Zemplényi Magda (1899-1965): Csendélet Picasso szoborral. Olaj, vászon, jelzett. Proveniencia: Virág Judit, 23. aukció (2006 ősz), 214. tétel. 108×98,5 cm. Fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / Magda Zemplényi (1899-1965): Still life with Picasso statue. Oil on canvas, signed. Provenance: Virág Judit, 23. aukció (2006 ősz), 214. tétel. 108×98,5 cm. Framed. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
10030.

180 000 HUF
486,49
529,41
Marosán Gyula (1915-2003): Absztrakt formák, 1940. Pasztell, papír, jelezve balra lent. Papírra kasírozva. 35×50 cm. / pastel on paper, signed lower left
10031.

50 000 HUF
135,14
147,06
Nemes Lampérth József (1891-1924): Geometrikus formák, 1909-10 körül. Tus, papír, jelzett: Lampérth József I. e. k. d. festő. Sérült. Kétoldalas mű, hátoldalán tanulmányrajzok, ceruza, jelzés nélkül, sérült. 24×36 cm. Nemes Lampérth József nagyon korai rajza, amelyet még az Iparművészeti Iskolát látogató diák korszakában készült. Proveniencia: Muhits Sándor (1882-1956), 1909-től az Iparművészeti Iskola tanára, hagyatékából / ink on paper, signed
10032.

100 000 HUF
270,27
294,12
Réth Alfréd (1884-1966): Afrikaiak, 1951. Ceruza, papír. Jelzett. Üvegezett, dekoratív fa keretben. 31×23 cm / Alfred Reth (1884-1966): Africans, 1951. Pencil on paper. Signed. Framed with glass. 31×23 cm
10033.

90 000 HUF
243,24
264,71
cca 1950 Légrády Sándor (1906-1987): 19 db étlap és itallap terve, akvarell és/vagy tempera, papír vagy papír kartonon, nagyrészt jelzések nélkül, de 2 db hátoldalán Légrády Sándor ceruzás bejegyzéseivel, aláírásával, valamint Magyar Hirdető bélyegzésekkel, 26x20 cm és 25x9 cm közötti méretekben
10034.

cca 1950 Légrády Sándor (1906-1987): 19 db étlap és itallap terve, akvarell és/vagy tempera, papír vagy papír kartonon, nagyrészt jelzések nélkül, de 2 db hátoldalán Légrády Sándor ceruzás bejegyzéseivel, aláírásával, valamint "Magyar Hirdető" bélyegzésekkel, 26x20 cm és 25x9 cm közötti méretekben

50 000 HUF
135,14
147,06
Klie Zoltán (1897-1992): Pásztor. Akvarell, tus, papír, jelezve jobbra fent, hátoldalán autográf felirattal, paszpartuban, 39×50 cm
10035.

48 000 HUF
129,73
141,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF