Tétel

30 000 HUF

11

Description:

[Baróti] Szabó Dávid (1739-1819): Vers-koszorú, mellyet Az Új mértékre vett, 's üdővel megegyengetett, és későbben készültt verseiből kötött erdélyi baróthi - -,... I-III. szakasz. Első szakasz: Virgilius rendi szerént. Második szakasz: Alagyák, és némelly lantosok. Harmadik szakasz: Elegy. [Egybekötve.] Kassa, 1786., Füskúti Landerer Mihály, 176; 168; 151+5+4 p. Az 1777-es ,,Uj mértékre vett külömb verseknek három könyvei" c. könyv második kiadása. Hozzákötve: [Baróti] Szabó Dávid: Kisded szó-tár, melly A' ritkább Magyar szókat az A. B. C. rendi szerént emlékeztetö versekbenn elő-adja. Írta: Erdélyi Baróti - - . Kassa, 1784., Landerer Mihály, 104 p. Első kiadás. A Kisded szótár fontos nyelvtörténeti forrásmunka: a szerző ritka régi és tájnyelvi szavakat gyűjtött össze hexameteres formában. A végén levő "Toldalék" Verseghy Ferenc műve. Későbbi aranyozott gerincű, bordázott félbőr-kötés, piros és zöld címkékkel a gerincen, régi intézményi bélyegzővel és a gerincen régi könyvtári címkével, a címlapon és az elülső szennylapon bejegyzésekkel, kopott, foltos borítóval.

Share:

Photo of the item taken by : tánczos_gábor