Tétel

Catalogue number:

15086.
38. Closed major auction
Books: History

20 000 HUF

Description:

Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I-X. köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével. I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p. II. köt.: Sárkányfogak. 1572-1602. Kovácsi Farkas, Bethlen Farkas, Gyulai Pál, Somogyi Ambrus, egy ismeretlen jezsuita, Baranyai Decsi János, Szamosközy István és Enyedi Pál írásaiból. Cs. Szabó László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XLVI+222 p. III. köt.: Tűzpróba. 1603-1613. Nagy Szabó Ferenc, Gyulafi Lestár, Krauss György, Sepsi Laczkó Máté, Bocskai István, Mikó Ferenc, Biró Sámuel, egy ismeretlen szász polgár és Borsos Tamás írásaiból. Bíró Vencel bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XIX+194 p. IV. köt.: A fejedelem. 1613-1629. Keserüi Dajka János, Bojti Veres Gáspár, Redmeczi T. János, Zöldalagi Mihály, Kemény János és Bethlen Gábor írásaiból. Makkai László bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XVIII+143 p. V. köt.: Apa és fiú. 1630-1661. Szalárdi János, Enyedi István, Petrityvity-Horváth Kozma, Bethlen János, Medgyesi Pál és Apáczai Csere János írásaiból. Asztalos Miklós bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXII+276 p. VI. köt.: Haldokló Erdély. 1662-1703. Cserei Mihály, Rozsnyai Dávid, Bethlen Miklós, Kornis Gáspár, Inczédi Pál és Misztótfalusi Kis Miklós írásaiból. Makkai Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XVIII+250 p. VII. köt.: Erdély változása. 1703-1750. Apor Péter, II. Rákóczi Ferenc, Mikes Kelemen, Szakál Ferenc, Dániel István, Dienes József és Bethlen Kata írásaiból. Tolnai Gábor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XX+291+1 p. VIII. köt.: A másik magyar haza. 1750-1790. Bod Péter, Rettegi György, ifj. Halmágyi István, Conrad Mihály, Naláczi József, Kis András, Domokos Ferenc, Bajesdi Vitán Sándor és Götffy Borbála írásaiból. Jancsó Elemér bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XIX+191+1 p. IX. köt.: Erdélyi arcok. 1791-1867. Ujfalvy Sándor, Jósika Miklós, Bölöni Farkas Sándor, Bolyai Farkas, Wesselényi Miklós és Barabás Miklós írásaiból. Tavasz Sándor bevezetésével. Bp., [1942.],Franklin, XXXI+242 p. X. köt.: Két ország ölelkezése. 1791-1867. Bethlen Lajos, Kazinczy Ferenc, Déryné Széppataki Róza, Kemény Zsigmond, Jakab Elek, Bisztray Károly, Gyulai Pál, Deák Farkas és Mikó Imre írásaiból. Bisztray Gyula bevezetésével. Bp., [1942.], Franklin, XLII+281 p. Bp. [1941-1942], Franklin. A tíz kötet egységes kiadói aranyozott, festett pergamenpapír-kötésben, az elülső táblákon Erdély arany-kék színű címerével, kissé foltos borítókkal, néhol kissé foltos lapokkal, egy-két gerincen kis sérüléssel, a 3. kötet gerincén sérülésnyommal.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras