Books: History

Number of items: 50

15116.

6 000 HUF
Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. A királyi ház fenséges tagjainak és a magyar nemzet jeleseinek kegyeletes közreműködésével. A szerkesztő bizottság elnöke: Dániel Ernőné. Főszerkesztő Gábel Gyula. Bp., 1905, Globus, 176 p. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott, festett vajszínű egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés. Rendkívül szép, gyűjtői állapotban.
15117.

5 000 HUF
11
Szász Béla: Nemzetiségpolitikánk válsága - A dunai kérdés Bp., 1932. Attila-Ny. 104 p. 3 kihajtható t. (2 táblázat, 1 térkép) Kiadói papírborítóban Felvágatlan
15118.

5 000 HUF
Teleki Sándor: Garibaldi alatt 1859-ben. Bp., 1883., Révai, 8+109+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címkével, Földvári Casino Társulat bélyegzésekkel.
15119.

Teleki Sándor: Garibaldi alatt 1859-ben. Bp., 1883., Révai, 8+109+3 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a gerincen címkével, "Földvári Casino Társulat" bélyegzésekkel.

4 400 HUF
11,89
12,94
Garami Ernő: Forrongó Magyarország. Emlékezések és tanulságok írta - - A címlapokat és az ajánlást Biró Mihály rajzolta. Leipzig-Wien, 1922, Pegazus,XII+243+1 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az elülső borítót bekötötték, rajta kis szakadással.
15120.

4 000 HUF
Dr. Urmánczy Antal: Az orosz történelem áttekintése a legrégibb időktől. Bp., 1941. Kiadói papírkötés, melléklettel, papírkötés szélein sérülések.
15121.

3 000 HUF
Nedeczky Károly: Szent István, első apostoli magyar király, isten és embereknél szerelmes. Elő-adatott nedeczei - - ... által. Bétsben a T. T. Kaputzinus Atyáknak Templomában, az esztendőnként elő fordúló Nemzeti Ünnep alkalmatosságával, Kis-Asszony havának 19-dik napján, 1804-dik esztendőben. Bécs, 1804, Haykul Antal, 23 p. Korabeli papírkötés.
15122.

Nedeczky Károly: Szent István, első apostoli magyar király, isten és embereknél szerelmes. Elő-adatott nedeczei - - ... által. Bétsben a T. T. Kaputzinus Atyáknak Templomában, az esztendőnként elő fordúló Nemzeti Ünnep' alkalmatosságával, Kis-Asszony havának 19-dik napján, 1804-dik esztendőben. Bécs, 1804, Haykul Antal, 23 p. Korabeli papírkötés.

2 000 HUF
9
Györffy György: István király és műve. Bp.,1977, Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.  A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány. Benne Dienes István jegyzeteivel papírlapokon.
15123.

3 000 HUF
14
László Gyula: 1910-ben születtem...Egy a XX. századot végigélt magyar ember emlékezései. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által dedikált példány! Szombathely, 1995, Életünk könyvek. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
15124.

3 000 HUF
[Szabó Pál, ifj.] Boldenyi, M. J.: La Hongrie ancienne et moderne. Histoire, arts, littérature, monuments par une société de littérateurs sous la direction de --. Dessinateurs: Janet-Lange, V. Beaucé, E. Breton, Catenacci, De Bar, Freeman; Graveurs: Trichon, Breviére, Fagnion, Etherington, E. Deschamps, Blaise, Hildibrand, Montigneul, Pothey, Rose. Paris, 1851. H. Lebrun, 2+ 1 (fametszetes díszcímlap)+2+239+159+3 p.+29 (fametszetű táblák) t. +1 (fametszetű térkép) t. Első kiadás. Számos szövegközti fametszetű táblával illusztrált. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, szép állapotban.
15125.

24 000 HUF
64,86
70,59
9
Pilch Jenő: Horthy Miklós. Bp., 1929., Athenaeum, 1 t. (Nagybányai vitéz Horthy Miklós kormányzó színes portréja, hártyapapírral védett színes címkép) t. + 408 p. + 6 (közte egy színes) t. + 2 (hasonmások, ebből az egyik feliratozott hártyapapírral) t. + 1 (kétoldalas térkép) t. Második kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, az elülső táblán Horthy-család aranyozott, dombornyomott címerével.
15126.

8 000 HUF
20
Révay József: Gömbös Gyula élete és politikája. Herczeg Ferenc előszavával. Bp., 1934., Franklin, XVI+440 p. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán a jákfai Gömbös-család dombornyomásos címerével, a borítón kopásnyomokkal, az elülső táblán sérülésnyommal.
15127.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF