Books: History

Number of items: 50

15092.

12 000 HUF
32,43
35,29
A Magyar Békefeltételek. Egyedül jogosított hiteles és teljes kiadás. [Budapest], 1920. Táltos. 194 p.Kiadói, restaurált papírkötésben. A trianoni béke teljes anyaga
15093.

10 000 HUF
27,03
29,41
Rákosi Jenő: Trianontól Rothermereig [Budapest], é. n., Horizont kiadás (Mercedes Könyvnyomda, Bp.), 40 p. + 204 p. + [16] t.;A magyar hit könyvének munkatársai. Dr. Balla Antal, Dr. Erdélyi László, Dr. Pethő Sándor. Rákosi Jenő előszavával, szövegközti, feliratozott, fekete-fehér, egész oldalas fotókkal, fekete-fehér kordokumentumokkal (levelek, történelmi dokumentumok, hivatalos iratok) kiegészített kötet. Nyomtatta a Mercedes Könyvnyomda Budapesten.Kiadói festett, egészvászon kötésben, gerincén kis sérülés és folt.
15094.

10 000 HUF
27,03
29,41
14
székelyi Nyiry László: Történelmi igazságszolgáltatás. 1938-1941. Bp., 1941., Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), (Urbányi István-ny.), 1 (Horthy Miklós) t.+130+6 p.+7 t. Az oldalszámozáson belül térképekkel illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték.
15095.

10 000 HUF
27,03
29,41
Ecsedy Judit, V[izkelety Andrásné]: Titkos nyomdahelyű régi magyar könyvek 1539 - 1800  Bp., 1996, Borda Antikvárium, /Mester Ny./. 246 l, 1 lev, 59 t. Készült 600 példányban!
15096.

9 000 HUF
24,32
26,47
Schönherr Gyula: Hunyadi Corvin János. 1473-1504. Magyar Történeti Életrajzok. X. évf. II. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1894, Magyar Történelmi Társulat,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t. + 4+332 p.+12 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
15097.

8 000 HUF
Magyar Történeti Életrajzok XIX. évf. 1., és 2-3. füzete, egybekötve:   Áldássy Antal: Alsáni Bálint bíbornok. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula. (XIX. évf. 1. füzet.) Bp., 1903. Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.), 1 (címkép) t. + 4+135 p. + 5 (fekete-fehér képtáblák, közte egy kihajtható, egy két oldalas). Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.;   Morvay Győző: Galánthai Gróf Fekete János. 1741-1803. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula.(XIX. évf. 2-3. füzet.) Bp., 1903. Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.). 1 (címkép) t. + 4 + 248 p. + 11 (fekete-fehér képtáblák, közte egy két oldalas) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal, ábrákkal, illusztrált.  Korabeli aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, régi intézményi bélyegzőkkel, a borítón kis kopásnyomokkal, egy-két kissé foltos lappal.
15098.

12 000 HUF
32,43
35,29
Császár Elemér: Ányos Pál. (1756-1784.) Magyar Történeti Életrajzok. [XXVIII. évfolyam, 1-3. füzet.] Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1912, Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.),255 p.+ 6 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15099.

8 000 HUF
Dézsi Lajos: Tinódi Sebestyén 1505?-1556. Magyar Történeti Életrajzok. XXVIII. évf. II. 4-5. füzet. Szerk.: Dézsi Lajos. Bp., 1912., Athenaeum, 4+229 p.+11 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, a kissé szakadt, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban.
15100.

8 000 HUF
Mika Sándor: Weiss Mihály. Egy szász államférfiú a XVII. században.Magyar Történeti Életrajzok. IX. évf. 1. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1893, Magyar Történelmi Társulat,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+4+219 p.+ 7 t. Oldalszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Későbbi átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15101.

6 000 HUF
Kászon Impérfalvi Csutak Kálmán : Aradi fogságom alatt irt adatok az 1848/9 évi szabadságharc különösen az Erdély havasai ellen vezetett hadjáratról  Pest, 1868, Heckenast Gusztáv (Wigand K. F. könyvnyomdája, Pozsony), XXIV p. + 213 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott vászonkötésben, elözéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
15102.

8 000 HUF
Grünwald Béla: A Felvidék. Politikai tanulmány. Bp., 1878., Ráth Mór, 162 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon bélyegzéssel, kissé foxing foltos lapokkal.
15103.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF