Books: Architecture, Art

Number of items: 37

1943 2. Országos Művészi Fényképkiállítás Kassán. 1943 november 11-től November 28-ig. Rendezi: Kárpát Egyesületben Működő Kassai Fényképezők szakosztálya. Kassa, Wiko-ny., 36 p.+8 (fekete-fehér reprodukciók) t. Benne Aszmann Ferenc, Ging Károly, Járai Rudolf, Klell Kálmán, Lussa Vince, Szöllősy Kálmán és más fotósokkal. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült kötéssel, a gerinc alján kis sérüléssel. Ritka!
15184.

1943 2. Országos Művészi Fényképkiállítás Kassán. 1943 november 11-től November 28-ig. Rendezi: Kárpát Egyesületben Működő "Kassai Fényképezők" szakosztálya. Kassa, "Wiko"-ny., 36 p.+8 (fekete-fehér reprodukciók) t. Benne Aszmann Ferenc, Ging Károly, Járai Rudolf, Klell Kálmán, Lussa Vince, Szöllősy Kálmán és más fotósokkal. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült kötéssel, a gerinc alján kis sérüléssel. Ritka!

5 000 HUF
Zajti Ferenc: Árpád fejedelem honfoglalása. Feszty Árpád történelmi körképe. 70 képpel. Bp. 1944. (Pátria Ny.) Számozott példány (150/600). Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval.
15185.

5 000 HUF
Ifj. Gerő László: A római Santo Stefano Rotondo, a magyarok nemzeti temploma. Bp., 1944., Magyar Tudományos Akadémia Római Történeti Bizottsága,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.), 120 p.+2 (színes képtáblák) t. Az oldalszámozáson belül, 71-112 oldalak között, fekete-fehér képekkel illusztrált. Első kiadás! Ifj. Gerő László műszaki doktori értekezése. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón, alul, kis hiánnyal, a gerincen kis szakadásokkal, a borítószéleken kis gyűrődésekkel.
15186.

5 000 HUF
Nouverre(,Jean-Georges): Levelek a táncról és a balletekről. Ford.: Gara György. Kiadta: Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága. A fordító, Gara György által, a Magyar Állami Operaház Dísz-Bizottsága nevében Dr. Tóth Aladár (1898-1968) a Magyar Állami Operaház direktora (1946-1956) részére szóló dedikációval, ajándékozási sorokkal. Bp., 1954., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat, 131 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással. Megjelent 270 példányban.
15187.

6 000 HUF
Tápay-Szabó Gabriella: Magyar úri hímzés. Officina Képeskönyvek. 36. A szerző, Tápay Szabó Gabriella (1902-1961) Cimi művelődéstörténész által dedikált, dátumozott (1942. jan.) példány. Bp., 1941, Officina,31+1 p.+28 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.
15189.

Tápay-Szabó Gabriella: Magyar úri hímzés. Officina Képeskönyvek. 36. A szerző, Tápay Szabó Gabriella (1902-1961) "Cimi" művelődéstörténész által dedikált, dátumozott (1942. jan.) példány. Bp., 1941, Officina,31+1 p.+28 (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kissé kopott borítóval.

5 000 HUF
Szent János mennyei jelenésekről való könyve. Márffy Ödön kőrajzaival. Bp., (1921), Amicus,(Gyoma, Kner-ny), 46+2 p. + 5 t. Egyetlen kiadás. A litográfiákat, a címlapot és a kötést Márffy Ödön rajzolta. Kiadói papírkötés. Számozott (375./500) példány.
15190.

5 000 HUF
Kratochwill Mimi: Czóbel Béla (1883-1976) élete és művészete. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány. Veszprém-Bp., 2001, Magyar Képek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15191.

5 000 HUF
15192.

6 000 HUF
Feszty Masa-Ijjas Antal: Feszty Árpád élete és művészete. A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Forráskiadványai III. köt. A szerző, Feszty Masa Mária (1895-1979) által DEDIKÁLT példány. Bp.,(1966),Muzeumi Ismeretterjesztő Központ Propaganda Osztálya, 2+IV+138 p. Első kiadás. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, a fekete-fehér fotók hiányoznak.
15193.

3 000 HUF
Banner Zoltán: Mattis-Teutsch János. A szerző, Banner Zoltán (1932-) művészeti író által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1972, Kriterion. Kiadói papírkötésben, kissé kopott gerinccel, első lap kötésnél kissé sérült.
15194.

3 000 HUF
Murádin Jenő: Maticska Jenő. A szerző, Murádin Jenő (1937-) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1985, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, néhány kevés oldalon Sümegi György művészettörténész ceruzás és egy tollas jelölésével.
15195.

3 000 HUF
Murádin Jenő: Gy. Szabó Béla. A művész, Gy. Szabó Béla (1905-1985) által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált példány! Bukarest, 1980, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval
15196.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF