Books: Architecture, Art

Number of items: 37

Bortnyik Sándor kiállítása. Szerk.: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kis foltokkal, de egyébként jó állapotban. Bortnyik Sándor (1893-1976) 1969-es gyűjteményes kiállításának katalógusa.
15172.

8 000 HUF
15173.

8 000 HUF
John Paignton (John S. Barrington (1920-1991)):The male nude in litho-photo-graphic art. The nude in line. Book One. Surrey, 1964., Scorpions, 1 t.+8+20 sztl. lev+48+1 t. Angol nyelven. Benne homoerotikus algráfiákkal. Egyedi félvászon-kötésben, összefűzhető táblákkal, egy tábla laza, részben kijár. Számozott (80./100) példányban./ Half-linen-binding, one page is coming out partially. Numbered (80./100) copy.
15174.

8 000 HUF
Vaszary János művei. Nemzeti Szalon 1906. márc.-ápr. Bp., 1906., Stephaneum, 25 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos, szakadt borítóval.
15175.

5 000 HUF
Vaszary János gyüjteményes kiállítása a Művészházban. 1912. évi március-április. Bp., 1912., Művészház,(Verseny Kő- és Könyvnyomdai Műintézet-ny.), 26+6 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón szakadással és gyűrődéssel.
15176.

5 000 HUF
A Pesti Műegylet évkönyve 1856-ra. Szerkeszté Ritter Sándor egyleti titkár. Jahrbuch des Pester Kunstvereins für 1856. Redigirt durch Alexander Ritter, Vereins-Sekretär. Pest, 1857, Landerer és Heckenast. 119p. Magyar és német nyelven. Korabeli egészvászon kötésben, kissé sérült gerinccel és kopott borítóval, kissé laza kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
15177.

5 000 HUF
Az 1885. évi Budapesti Országos Általános Kiállítás Katalogusa. Az Országos Bizottság megbízásából szerkeszté: Mudrony Soma. A II-ik részt átdolgozta Nendtvich Gusztáv. Bp., 1885., Pesti Könyvnyomda Rt., V+591+128 p.+1 (Az 1885. évi budapesti országos általános kiállítás, kis szakadással, 31x49 cm.) Második, javított kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen és a borítón címkével, intézményi bélyegzővel.
15178.

5 000 HUF
1911 Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola 1910-1911. évi értesítője. Szerk.: Czakó Elemér. Bp., Pátria, 24 p.+ 20 (közte 10 színes képtáblával) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Benne Márton Lajos (1891-1953) festőművész, grafikus, mint végzős diák, egy színes grafikájával. Kiadói papírkötés, a gerinc kissé szakadt, kissé hiányos, a borító egyik elülső sarkán kis hiánnyal, ceruzás bejelölésekkel, jegyzetekkel.
15179.

5 000 HUF
1913 Az Országos Magyar Királyi Iparművészeti Iskola 1912-1913. évi értesítője. Szerk.: Czakó Elemér. Bp., Pátria, 29+5 p.+25 t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrálva. Benne Vértes Marcell, Kézdi-Kovács Elemér, (Paizs) Goebel Jenő és mások. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, kissé szakadt, kissé hiányos gerinccel, plusz egy képpel(?)
15180.

5 000 HUF
10
Vegyes órákkal kapcsolatos tétel, 2 db:   Pritz István: Magyar órák. Művészettörténeti tanulmány. 55 képpel. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 80. Bp., 1943., Grega Nándor-ny., 62 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.;   1925 Régi órák kiállítása. Az órák történetével és 53 képpel. Szerk.: Csányi Károly. Országos M. Iparművészeti Múzeum. Bp., 1925.,Pátria, 59 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a borító felső részén folttal, a gerincen egészen kis szakadással.;
15181.

Vegyes órákkal kapcsolatos tétel, 2 db: Pritz István: Magyar órák. Művészettörténeti tanulmány. 55 képpel. A Budapesti Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetének Dolgozatai 80. Bp., 1943., Grega Nándor-ny., 62 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.; 1925 Régi órák kiállítása. Az órák történetével és 53 képpel. Szerk.: Csányi Károly. Országos M. Iparművészeti Múzeum. Bp., 1925.,"Pátria", 59 p.+XII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a borító felső részén folttal, a gerincen egészen kis szakadással.;

6 000 HUF
II. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapesten a Műcsarnok termeiben. 1927. szeptember 14. - október 2. Bp., 1927, Athenaeum, 59+5 p.+32 (fekete-fehér fotók) t. + 8 p. Magyar, német, angol és francia nyelven. Benne neves magyar és külföldi fotósok műveivel, közte Pécsi József (2 akt fotó), Angelo (2 fotó), Székely Aladár, Kerny István és más fotósok munkáival. Kiadói papírkötés, a gerincen kis folttal.
15182.

5 000 HUF
1941-1943 Háború előtti fotóművészeti katalógus tétel, 3 db:   1941 7. Nemzetközi Művészi Fényképkiállítás Budapest 1941. Bp., 1941., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége (EMAOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert külföldi és hazai fotóművészekkel, közte Gink Károly (1922-2002), Járai Rudolf (1913-1993), Kerny István (1879-1963), Pécsi József (1889-1956), valamint id. Konok Tamás (1898-1971) fotóriporter, haditudosító, ifj. Konok Tamás (1930-2020) festőművész édesapja, és mások.;    1942 Nemzeti művészi fényképkiállítás Budapest 1942. Bp., 1942., Egyesült Magyar Amatőrfényképezők Országos Szövetsége (EMAOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert fotósokkal, közte: Aszmann Ferenc (1907-1988), Gink Károly (1922-2002), Szöllősy Kálmán (1887-1976), Dulovits Jenő (1903-1972), Kerny István (1879-1963), és mások.;   1943 Nemzeti művészi fényképkiállítás Budapest 1943. Bp., 1943., Magyar Amatőr Művészfényképezők Országos Szövetsége (MAMOSZ), 18+2 p.+4 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói papírkötés. Benne ismert fotósokkal, közte: Aszmann Ferenc (1907-1988), Dulovits Jenő (1903-1972), Szöllősy Kálmán (1887-1976), Kerny István (1879-1963), valamint id. Konok Tamás (1898-1971) fotóriporter, haditudosító, ifj. Konok Tamás (1930-2020) festőművész édesapja, és mások. Benne id. Konok Tamás egy fekete-fehér fotójának reprodukciójával.;
15183.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF