Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 8

Eucharius Roesslin / Rößlin: Kreuterbuch, von aller Kreuter, Gethier, Gesteine und Metal, Natur, nutz und gebrauch. Franckenfurt am Meyn 1538: Christian Egenolph.1 t + (10) p. + 319 p. + (4)p. (3 lap hiány: 17-20, 37-38) Fűzve korabeli papírkötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a borítón egészen apró lyukakkal, a címlapon több kis lyukkal, benne javított, restaurált lapokkal, valamint a lapok egy részén lapszéli szakadásokkal, kis lyukakkal, kis sérülésekkel, foltos lapokkal. Rengeteg kézzel színezett fametszetű illusztrációval. Roesslin a hasonló nevű Frankfurti városi orvos fia a kor közismert orvosi és gyógyszerészeti ismereteit szedte csokorba és illusztrálta / Early medical and pharmaceutical book with numerous hand colored wood plate engravings. 3 pages missing. (17-20, 37-38)  https://www.mmbm.ch/roesslin.html
15245.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
400 000 HUF
1 201,20
1 438,85
Minimum bid:
400 000 HUF
Galambos Márton: Gyógyszertan állatorvosok és mezei gazdák számára. Több százra menő vény- (recept) példával ellátva. Pest, 1871. Heckenast. XV, 428 l. 1 lev. Korabeli, kopott félbőr kötésben. XV. + 426 p. + I. Elején foltos lapokkal. Ritka!
15246.

Available for bidding
50 000 HUF
150,15
179,86
Minimum bid:
50 000 HUF
15247.

Available for bidding
44 000 HUF
132,13
158,27
Minimum bid:
44 000 HUF
[Jaszlinszky András (1715-1783)] Andreas Jaszlinszky: Institutionum Physicae Pars Altera, seu physica particularis ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1756, Typis Academicis Societetis Jesu, 341+1+8 p. + 8 (kihajtható rézmetszetű képtáblák) t. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, a gerincen piros címkével, festett lapélekkel, kopott borítóval, a táblák gyűröttek, rongyosak, közte javítottak is, és kissé sérült is, de meg vannak (!), ex libris névbejegyzéssel, a szennylapokon kis lyukakkal és a kötéstáblák belsején szúrágta lyukkal. Ritka!
15248.

Available for bidding
24 000 HUF
72,07
86,33
Minimum bid:
26 000 HUF
Bennet Christophoro: Tabidorum Theatrum, sive Phtisios, Atrophia & Hectica Xenodochium.  Lipsiae, 1760. Pauli Krausii Christpher Bennet (1617-1655) angol orvos 179p. Korabeli, kissé kopott papírkötésben
15249.

Available for bidding
12 000 HUF
36,04
43,17
Minimum bid:
13 000 HUF
Rost Tamás: Manuale horographicum in quo omnigena horologia tam solaria quam lunaria delineandi artificium facili et clara methodo exponitur in decas divisum partes, quarum prima agit de horologiis fixis. 2. kiadás. Kassa,, 1734 92p +14 l + 8 kihajtható rézmetszetű tábla. Pars altera de mobilibus seu probabilibus. 84p 8 l + 8 kihajtható tábla. U. ott, 1734. Nyolcz tábla és 16 rajztábla. Korabeli sérült, félbőr kötésben.  Ritka magyar asztronómiai asztrológiai könyv / Rare Hungarian - Slovakian astronomica / astrological book
15250.

Available for bidding
80 000 HUF
240,24
287,77
Minimum bid:
80 000 HUF
Dr. Debreczey Zsolt - Dr. Rácz István: Fenyők a Föld körül. Mind a két szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Dendrológiai Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15265.

Available for bidding
11 000 HUF
33,03
39,57
Minimum bid:
12 000 HUF
Balfour, Stewart: A természettan elemei. Ford.: Müller József. 150 fametszetű ábrával és egy színképtáblával. Bp., 1875, Eggenberger (Atheneum-ny.). VII+360 p.+1 t. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15266.

Available for bidding
6 000 HUF
18,02
21,58
Minimum bid:
6 500 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Major auction 36.
Items 1-624 - Live online auction from on 6. November
All other items: Online only auction

Viewing: 25 October to 4 November
Item pickup and payment info from 9 November

We are closed on 8 November.

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.