1899 Az 1848-49-es szabadságharc során 1849-ben Zalatna és Abrudbányárol a felkelő románok elől menekülő magyar civilek elpusztítása emlékére Preszáka (Ompolygyepű) határában emelt emlékmű felavatása. A fleirat tanusága szeint a román pap elnézést kért az ünnepségen az elődök tetteiért. 2 db nagy méretű feliratozott fotó albumlapon. lap méret 28x23 cm / 1848/49 revolution inauguration of a memorial in Transylvania near Presaca Ampoiului commemorating the Hungarian civil victims of the Romanian uprisng people. 2 large photos with insciption stating that the current Romanian priest pledged for forgiveness in the inauaguration. 28x23 cm
1938 Makó, MAK birkózók csoportképe, rengeteg éremmel, kartonra kasírozott fotó Bucskó Gyula fényképészeti műterméből, korabeli, kissé sérült keretben, 22,5x17 cm, külső méret: 35x30 cm
1965 Tilos a szerelem című magyar filmről 7 db produkciós filmfotó Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 21,5x30 cm
1946 Magyarország-Ausztria (2:0) labdarúgómérkőzés a magyar csapatról készült tablókép rajta Puskással, bekeretezve / 1946 Hungary vs Austria football match with Puskas photo in frame 22x17 cm
cca 1959 Franciaország, ,,A púpos" című francia film 8 db produkciós filmfotója, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 15x23,4 cm
cca 1974 Anglia, ,,Puha ágyak, kemény csaták" című angol film 13 db produkciós filmfotója, Pánczél György (1920-?) filmtörténész hagyatékából (film- és színházifotó gyűjteményéből), 16x24 cm és 21,5x18 cm