Tétel

50 000 HUF

9

Description:

cca 1894-1940 A Magyar Képzőművészek Egyesületének törzskönyve. Kézzel írt füzet a tagok neveivel, címeivel, jegyzetekkel, a tagok az egyesületben betöltött funkciójával. Többek közt Rippl-Rónai József, Vaszary János, Benczúr Gyula, Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Barabás Miklós, Kernstok Károly, Munkácsy Mihály, Gulácsy Lajos, Mednyánszky László, László Fülöp, Feszty Árpád, Zichy Mihály, Szinyei Merse Pál, Thorma János, Madarász Viktor, Székely Bertalan, Pór Bertalan, Vedres Márk, Lechner Ödön, Schulek Frigyes stb. neveivel, címeivel. A Magyar Képzőművészek Egyesületét 1894-ben alapították, a jegyzet rovatban található már 1894-re vonatkozó bejegyzés is. Hosszabb szünet után az utolsó bejegyzések 1940-ből, kiadási és bevételi könyveléssel, mely szerint Tolnai Simontól 500 pengő támogatásban részesült az egyesület. Több mint 20 kézzel írt, számozatlan oldal. Korabeli kopott vászönkötésben, a borítón kissé sérült, régi címkével. A magyar művészettörténet, kultúrtörténet felbecsülhetetlen értékű forrása!!!

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras