Statues, plaquettes

Number of items: 24

Bors István (1938-2003): Táncosok / Dancers, bronz, márvány talapzaton/marble pedestal, jelzés nélkül/unsigned, 23,5 cm
11112.

40 000 HUF
114,61
138,41
Hammer price:
46 000 HUF
11113.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
100 000 HUF
286,53
346,02
  Add to cart
  Remove
Damkó József (1872-1955): Ferenc József magyar király és osztrák császár mellszobra kitüntetésekkel, Viribus unitis felirattal. Ón, hátsó részén (későbbi?) fa talapzaton. m: 37 cm, jelzett a hátoldalán: Damkó J., Hátoldalán ón része sérült, hiányos / József Damkó (1872-1955): Bust of Austrian emperor and Hungarian king Franz Joseph I., decorated with honors and with Viribus unitis description on the front. Tin, on (later?) wooden podest on the back side. M: 37 cm. Signed on the back: Dankó J. Back of the tin damaged and with missing part.
11114.

Damkó József (1872-1955): Ferenc József magyar király és osztrák császár mellszobra kitüntetésekkel, "Viribus unitis" felirattal. Ón, hátsó részén (későbbi?) fa talapzaton. m: 37 cm, jelzett a hátoldalán: Damkó J., Hátoldalán ón része sérült, hiányos / József Damkó (1872-1955): Bust of Austrian emperor and Hungarian king Franz Joseph I., decorated with honors and with "Viribus unitis" description on the front. Tin, on (later?) wooden podest on the back side. M: 37 cm. Signed on the back: Dankó J. Back of the tin damaged and with missing part.

40 000 HUF
114,61
138,41
Hammer price:
40 000 HUF
Diénes (Dienes) Attila (1942-): Kizártság (1980-as évek). Bronz szobor, címkén jelzett. Párdarabja a művész honlapján A falon kívül címmel reprodukálva: http://www.dienes-attila-tarlat.hu/pages/tarlat/list/2.html. M: 49 cm. Jótékonysági árverés a Házat-Hazát Alapítvány otthonteremtési programjának támogatására.
11115.

150 000 HUF
429,80
519,03
Hammer price:
150 000 HUF
11116.

Available
380 000 HUF
1 088,83
1 314,88
  Add to cart
  Remove
Horváth Anna (1924 - 2005): Tábori oltár. Nagy méretű  terrakotta szobor, kézzel festett, 86x60 cm / Terracotta statue
11118.

30 000 HUF
85,96
103,81
Hammer price:
30 000 HUF
Kerényi Jenő (1908-1975): Táncosnő (Táncoló art deco nőalak), 1929-30 körül. Patinázott bronz, kő talapzaton, jelzett, m: 27 cm, talpazattal: 33 cm. A szobor egy másik példánya reprodukálva: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, 11. és 163. o. Oeuvre katalógusszám: 7. / Art deco dancer, bronze statue, another piece reproduced in the book: Rózsa Gyula: Kerényi Jenő 1908-1975. Bp., 2010, Glória Kiadó, page 11. and 163. Oeuvre catalogue no.: 7.
11119.

200 000 HUF
573,07
692,04
Hammer price:
200 000 HUF
11120.

200 000 HUF
573,07
692,04
Hammer price:
200 000 HUF
Madarassy István (1948):: Madarak (12 hónap), 1994. Vörösréz hegesztett lemez, textillel bevont faroston, jelzett. A hátoldalán autográf felirattal és a művész névjegykártyájával. Ca. 41×32 cm. Fa keretben. Kiállítva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997. Reprodukálva: Házat-Hazát Alapítvány Jótékonysági kiállítás és vásár, 1997, katalógus 21. o Jótékonysági árverés a Házat-Hazát Alapítvány otthonteremtési programjának támogatására. / Copper, signed, with autograph description and the artists business card on the reverse. Exhibited: Házat-Hazát Foundation, charity exhibition and sale, Gödöllő, Hungary, 1997. Reproduced: Házat-Hazát Foundation, charity exhibition and sale, Gödöllő, Hungary, 1997, catalogue, page 21.
11121.

150 000 HUF
429,80
519,03
Hammer price:
150 000 HUF
11122.

50 000 HUF
143,27
173,01
13
Hammer price:
85 000 HUF
Medgyessy Ferenc (1881-1958): Kontyot kötő lány. Bronz. Jelzett. fa talapzaton. m: 29 cm / Bronze statue on wooden pedestal, signed, height: 29 cm
11123.

300 000 HUF
859,60
1 038,06
Hammer price:
300 000 HUF
Nagy Sándor (1923-2017): Ülő asszony. Márvány, jelzés nélkül. 16x11,5x9 cm. Körmendi Galéria atesztjével / marble statue, not signed.
11124.

Available
36 000 HUF
103,15
124,57
  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

We are closed on 10 May.

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.