Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 19

Sződy Szilárd (1878-1939) DN Hungária Vívó-Club / Becsület a fegyvernek egyoldalas Br plakett (163,69g/55x78mm) T:2 / Hungary ND Hungaria Fencing Club / Honor to the weapon one-sided Br plaque. Sign.: Szilárd Sződy (163,69g/55x78mm) C:XF HP 5445.
30565.

Sződy Szilárd (1878-1939) DN "Hungária Vívó-Club / Becsület a fegyvernek" egyoldalas Br plakett (163,69g/55x78mm) T:2 / Hungary ND "Hungaria Fencing Club / Honor to the weapon" one-sided Br plaque. Sign.: Szilárd Sződy (163,69g/55x78mm) C:XF HP 5445.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
5 500 HUF
~1900. Budapesti (Budai) Tornaegylet zománcozott Br jelvény (33mm) T:2 kis zománchiba, ferde tű / Hungary ~1900. Budapest (Buda) Gymnastics Association enamelled Br badge (33mm) C:XF small enamel error, oblique needle
30566.

~1900. "Budapesti (Budai) Tornaegylet" zománcozott Br jelvény (33mm) T:2 kis zománchiba, ferde tű / Hungary ~1900. "Budapest (Buda) Gymnastics Association" enamelled Br badge (33mm) C:XF small enamel error, oblique needle

Available for bidding
5 000 HUF
14,33
17,30
Minimum bid:
8 000 HUF
Konkoly Sugár József (1887-) ~1910. KEAC - Kolozsvári Egyetemi Atlétikai Club jelzett Ag díjérem S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel (15,88g/0.800/33,5mm) + ~1930-1940. KAC (Kolozsvári Atlétikai Club) - 1880 jelzetlen Br díjérem (27,83g/40mm) T:1-,2 / Hungary ~1910. KEAC - University Athletic Club of Cluj hallmarked Ag award medal with S.G.A. makers mark. Sign.: József Konkoly Sugár (15,88g/0.800/33,5mm) + ~1930-1940. KAC (Athletic Club of Cluj) - 1880 Br award medal without makers mark (27,83g/40mm) C:AU,XF
30567.

Konkoly Sugár József (1887-) ~1910. "KEAC - Kolozsvári Egyetemi Atlétikai Club" jelzett Ag díjérem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel (15,88g/0.800/33,5mm) + ~1930-1940. "KAC (Kolozsvári Atlétikai Club) - 1880" jelzetlen Br díjérem (27,83g/40mm) T:1-,2 / Hungary ~1910. "KEAC - University Athletic Club of Cluj" hallmarked Ag award medal with "S.G.A." maker's mark. Sign.: József Konkoly Sugár (15,88g/0.800/33,5mm) + ~1930-1940. "KAC (Athletic Club of Cluj) - 1880" Br award medal without makers mark (27,83g/40mm) C:AU,XF

Available for bidding
10 000 HUF
28,65
34,60
Minimum bid:
11 000 HUF
1915. MÁV Gépgyári Sportkör - A MÁV gépgyára munkásainak irodalmi és önművelődési köre / A magyar hazáért 1914-1915 kétoldalas Br emlékérem (9,74g/30mm) T:1-,2 patina / Hungary 1915. MÁV Gépgyári Sportkör - A MÁV gépgyára munkásainak irodalmi és önművelődési köre / A magyar hazáért 1914-1915 (The machine factory of the Hungarian Railways - The literary and self-cultural association of the workers of the MÁV Machine Factory / For the homeland) two-sided Br medallion (9,74g/30mm) C:AU,XF patina
30568.

1915. "MÁV Gépgyári Sportkör - A MÁV gépgyára munkásainak irodalmi és önművelődési köre / A magyar hazáért 1914-1915" kétoldalas Br emlékérem (9,74g/30mm) T:1-,2 patina / Hungary 1915. "MÁV Gépgyári Sportkör - A MÁV gépgyára munkásainak irodalmi és önművelődési köre / A magyar hazáért 1914-1915 (The machine factory of the Hungarian Railways - The literary and self-cultural association of the workers of the MÁV Machine Factory / For the homeland)" two-sided Br medallion (9,74g/30mm) C:AU,XF patina

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,38
Minimum bid:
3 000 HUF
Reményi József (1887-1977) 1923. Budapesti Budai Torna Egylet 1869 Br sport díjplakett BERÁN BP (27,37g/49x61mm) T:2 hátlap karcos / Hungary 1923. Budapest Buda Gymnastics Association 1869 Br sport plaque BERÁN BP (27,37g/49x61mm) C:XF scratched back HP 2210.
30569.

Reményi József (1887-1977) 1923. "Budapesti Budai Torna Egylet 1869" Br sport díjplakett "BERÁN BP" (27,37g/49x61mm) T:2 hátlap karcos / Hungary 1923. "Budapest Buda Gymnastics Association 1869" Br sport plaque "BERÁN BP" (27,37g/49x61mm) C:XF scratched back HP 2210.

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,38
Minimum bid:
3 000 HUF
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1927. A Magyar Nemzeti Bank Alkalmazottainak Sportegyesülete kétoldalas Br emlékérem (491g/119mm) T:2 / Hungary 1927. The Sport Club of the Hungarian National Bank Workers two-sided Br commemorative medallion. Sign: Sándor Boldogfai Farkas (491g/119mm) C:XF
30570.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1927. "A Magyar Nemzeti Bank Alkalmazottainak Sportegyesülete" kétoldalas Br emlékérem (491g/119mm) T:2 / Hungary 1927. "The Sport Club of the Hungarian National Bank Workers" two-sided Br commemorative medallion. Sign: Sándor Boldogfai Farkas (491g/119mm) C:XF

Available for bidding
44 000 HUF
126,07
152,25
Minimum bid:
44 000 HUF
Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1927. A Magyar Nemzeti Bank Alkalmazottainak Sportegyesülete kétoldalas Br emlékérem, hátlapon sport díjérem rátéttel (119mm) T:2
30571.

Boldogfai Farkas Sándor (1907-1970) 1927. "A Magyar Nemzeti Bank Alkalmazottainak Sportegyesülete" kétoldalas Br emlékérem, hátlapon sport díjérem rátéttel (119mm) T:2

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF
1928. Magyar Kerékpáros Szövetség - A világbajnokság évének emlékére jelzett Ag emlékérem fém füllel, HP beütéssel (22,96g/0.800/49mm) T:1- kis patina / Hungary 1928. Hungarian Cycling Federation - To Commemorate the World Championship hallmarked Ag commemorative medallion with metal ear, with HP mark (22,96g/0.800/49mm) C:AU small patina
30572.

1928. "Magyar Kerékpáros Szövetség - A világbajnokság évének emlékére" jelzett Ag emlékérem fém füllel, "HP" beütéssel (22,96g/0.800/49mm) T:1- kis patina / Hungary 1928. "Hungarian Cycling Federation - To Commemorate the World Championship" hallmarked Ag commemorative medallion with metal ear, with "HP" mark (22,96g/0.800/49mm) C:AU small patina

Available for bidding
8 000 HUF
22,92
27,68
Minimum bid:
8 500 HUF
Manno Miltiadesz (1879-1935) / Nemes György (1885-1958) 1929. Magyarország Professzionalista Ligabajnoksága 1928-29. / Professzionalista Labdarúgók Alszövetsége jelzett Au labdarúgó díjérem S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel, nem eredeti tokban. A Hungária FC (mai nevén MTK Budapest FC) 15. bajnoki aranyérme, melyek közül ez volt az első profi bajnoki cím. A csapatban olyan, a magyar futballtörténelemben jelentős játékosok futballoztak, mint Sebes Gusztáv, Kalmár Jenő, Wéber Lajos, Híres (Hirzer) Ferenc, vagy Opata Zoltán. Az MTK és a magyar labdarúgás rendkívül ritka relikviája! (23,72g/0.580/36,5mm) T:1- kis ph., kis fo., verőtőhiba? / Hungary 1929. Professional League of Hungary 1928-29. / Sub-association of Professional Football hallmarked Au football award medal with S.G.A. (Scheid Silver Item and Medal Factory) makers mark, in not original case. Sign.: Miltiadesz Manno and György Nemes. The Hungária FCs (nowadays MTK Budapest FC) 15th league title, and this was the clubs first professional title. There were many famous player from the Hungarian football history in the team, like Gusztáv Sebes, Jenő Kalmár, Lajos Wéber, Ferenc Híres (Hirzer), or Zoltán Opata. Very rare relic of the MTK and the Hungarian football! (23,72g/0.580/36,5mm) C:AU small edge errors, small spot, die error?
30573.

Manno Miltiadesz (1879-1935) / Nemes György (1885-1958) 1929. "Magyarország Professzionalista Ligabajnoksága 1928-29. / Professzionalista Labdarúgók Alszövetsége" jelzett Au labdarúgó díjérem "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel, nem eredeti tokban. A Hungária FC (mai nevén MTK Budapest FC) 15. bajnoki aranyérme, melyek közül ez volt az első profi bajnoki cím. A csapatban olyan, a magyar futballtörténelemben jelentős játékosok futballoztak, mint Sebes Gusztáv, Kalmár Jenő, Wéber Lajos, Híres (Hirzer) Ferenc, vagy Opata Zoltán. Az MTK és a magyar labdarúgás rendkívül ritka relikviája! (23,72g/0.580/36,5mm) T:1- kis ph., kis fo., verőtőhiba? / Hungary 1929. "Professional League of Hungary 1928-29. / Sub-association of Professional Football" hallmarked Au football award medal with "S.G.A. (Scheid Silver Item and Medal Factory)" maker's mark, in not original case. Sign.: Miltiadesz Manno and György Nemes. The Hungária FC's (nowadays MTK Budapest FC) 15th league title, and this was the club's first professional title. There were many famous player from the Hungarian football history in the team, like Gusztáv Sebes, Jenő Kalmár, Lajos Wéber, Ferenc Híres (Hirzer), or Zoltán Opata. Very rare relic of the MTK and the Hungarian football! (23,72g/0.580/36,5mm) C:AU small edge errors, small spot, die error?

Available for bidding
300 000 HUF
859,60
1 038,06
Minimum bid:
320 000 HUF
Sződy Szilárd (1878-1939) 1932. Phönix Biztosító 1882-1932 - A Tisztviselők Sportegyesületétől egyoldalas Br plakett (88,08g/46x82mm) T:2 patina, kis ph. / Hungary 1932. Phönix Biztosító 1882-1932 - A Tisztviselők Sportegyesületétől (Phönix Insurance 1882-1932 - From the Sports Association of Officials) one-sided Br plaque. Sign: Szilárd Sződy (88,08g/46x82mm) C:XF patina, little edge error
30574.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1932. "Phönix Biztosító 1882-1932 - A Tisztviselők Sportegyesületétől" egyoldalas Br plakett (88,08g/46x82mm) T:2 patina, kis ph. / Hungary 1932. "Phönix Biztosító 1882-1932 - A Tisztviselők Sportegyesületétől (Phönix Insurance 1882-1932 - From the Sports Association of Officials)" one-sided Br plaque. Sign: Szilárd Sződy (88,08g/46x82mm) C:XF patina, little edge error

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,38
Minimum bid:
3 200 HUF
1933. A hazáért mindhalálig - Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia 1808 - K.U. III. 1933. / Nyújtó E. 1942 I. aranyozott fém díjérem (51x32mm) T:2 / Hungary 1933. For the Motherland Ever After / Hungarian Royal Honvéd Ludovika Academy 1808 / Horizontal bars 1942. I. gilt metal award medal (51x32mm) C:XF
30575.

1933. "A hazáért mindhalálig - Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia 1808 - K.U. III. 1933. / Nyújtó E. 1942 I." aranyozott fém díjérem (51x32mm) T:2 / Hungary 1933. "For the Motherland Ever After / Hungarian Royal Honvéd Ludovika Academy 1808 / Horizontal bars 1942. I." gilt metal award medal (51x32mm) C:XF

Available for bidding
3 000 HUF
8,60
10,38
Minimum bid:
3 000 HUF
30576.

Available for bidding
7 000 HUF
20,06
24,22
Minimum bid:
7 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.