Tétel

Catalogue number:

15285.
35. Closed major auction
Books: Religion

40 000 HUF

46

Description:

Szent Biblia, mellyet az egész keresztyénségben be-vött régi deák bötűből magyarra fordította a Jésus-alatt vitézkedő társaság-béli nagy-szombati Káldi György pap. Nagyszombat, 1732., Academiai bötűkkel Berger Leopold, 1t. (rézmetszetű díszcímlap)+1 sztl. lev.+636+562 p.+15 sztl. lev. Fametszetű záródíszekkel. Második kiadás. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott, sérült borítóval és kopott, sérült gerinccel, egy lap sérült (I. r. 7/8 p., néhány lapon aláhúzás (I. r. 568., 569., II. r. 2, 252) és bejelölések (II. r. 8.,9.) két lap restaurált (487/488, 495/496), pár lapon kis lapszéli foltokkal (II. r. 289-332.), a második részben kissé foltos lapokkal (469-520), majd az azt követően foltos lapokkal (520-562 p.+15 sztl. lev.), valamint néhány kissé foxing foltos lappal, egy lapon kis lapszéli sérülésekkel(353/354.)

Share:

Photo of the item taken by : karap_norbert