Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 5

Horváth (János) Joanne(s) Bapt. - Elementa matheseos, philosophiae auditorum usibus accommodata .. . 1-2 köt. (egybekötve.) Tyrnaviae (Nagyszombat), 1772-1773. Acad. Soc. Jesu. 3 sztl. lev., 271 p., 3 sztl. lev., 286 p., 2 sztl. lev., 9 t. (kihajtható rézmetszetek.) Első kiadás. Modern félvászon kötésben, szép állapotban.
15225.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
18 000 HUF
51,58
62,28
Minimum bid:
19 000 HUF
Hermann Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Csörgey Titusz képeivel. Bp., 1901., (Franklin-ny.). Kiadói egészvászon kötésben, volt könyvtári példány, a szerző, Hermann Ottó (1835-1914) magyar természetkutató által dedikált.
15226.

Available for bidding
14 000 HUF
40,11
48,44
17
Minimum bid:
26 000 HUF
Braun Gyula: A gyógyvíztudomány rendszeres tankönyve. Bővítve: Rhoden Lippspring-i fördőorvos értekezésével. A tüdővész gyógyvíztani és égalji értekezéseiről. Ford.: Lendvay Benő. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat XVII. köt. Pest, 1871, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat, (Pozsony, Wigand-ny.), XII+599 p. Második, átdolgozott kiadás. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, (foxing) foltos lapokkal.
15227.

Available for bidding
12 000 HUF
34,38
41,52
Minimum bid:
12 000 HUF
Böke Gyula: A fülgyógyászat tankönyve. Tanulók és orvosok számára. 32 szövegközti fametszettel. Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. VIII. köt. Buda, 1868., M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXXVI+312+2 p.+ 1 (kihajtható) t. Korabeli kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, foltos.
15228.

Available for bidding
6 000 HUF
17,19
20,76
Minimum bid:
6 500 HUF
Dr. Schuster, Ludwig: A gerincvelő bántalmak kórisméje. Ford.: Krick Árpád. Bp., 1885, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat,(Franklin-ny.), 138 p. 9 szövegközti ábrával, közte 7 fametszettel. Átkötött félvászon-kötésben, (foxing) foltos lapokkal. A címoldalon Ifj Nagel Ottó Könyvkereskedésében átragasztással.
15229.

Dr. Schuster, Ludwig: A gerincvelő bántalmak kórisméje. Ford.: Krick Árpád. Bp., 1885, Magyar Orvosi Könyvkiadó-Társulat,(Franklin-ny.), 138 p. 9 szövegközti ábrával, közte 7 fametszettel. Átkötött félvászon-kötésben, (foxing) foltos lapokkal. A címoldalon 'Ifj Nagel Ottó Könyvkereskedésében' átragasztással.

Available for bidding
4 000 HUF
11,46
13,84
Minimum bid:
4 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Major auction 35
Items 1-563 - LIve online auction from 9:30 on 8. May
All other items: Online only auction

Viewing: 26 April to 6 May
Item pickup and payment info from 11 May

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2021 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.