Tétel

15 000 HUF

15

Description:

1909 november 11-én a függetlenségi párt kettészakadása alkalmával az anyapártban bent maradt Justh Gyula elnöksége alatt álló, valamint az ehhez csatlakozott balpárt Szappanos István elnöksége alatti a nemzeti bank külön vámterület, általános titkos községenkénti választójog álláspontjára helyezkedett igazi függetlenségi képviselők, főispánok arczképgyűjteménye. Nagyméretű tabló fotó, a fent említetteken kívül alelnökként többek közt alelnökként gróf Batthyány Tivadar (1859-1931), Kisfaludi Madarász József (1814-1915), gróf Batthyány Pál (1860-1934), Balla Aladár (1867-1935), valamint Hock János (1859-1936), Farkasházy Zsigmond (1874-1928), gróf Teleki Árvéd (1865-1942) és sokan mások portréival, összesen több mint 100 arcképpel. Lap alján további apró betűs kézzel írt szöveggel : "Ez a kép a közvélemény megnyilatkozása (...) Ez a kép az Országos Függentlenségi és 48as Kossuth Lajos Párt körbe függesztenő ki, ha bármely ok miatt a körből elhelyeztetnék vagy ha a párt megszűnik, mert meg fog szűnni akkor midőn az Ország elérte a teljes függetlenségét, akkor e kép Justh Gyula, esetleg örököse birtokát képezze. 1911. márczius hó 20-ikán, Mészáros Károly". Üvegezett fa keretben. Sérült. 37,5x58 cm

Share:

Photo of the item taken by : scanner

Current item in the room
Catalogue number: