Number of items: 82

Cziffery József (1902-1964): Ipari vidék. Akvarell-szén, papír, jelzett, 31×34 cm
10013.

11 000 HUF
29,73
32,35
Duray Tibor (1912-1988): Asztalnál. Tus, papír, jelzett és datált (Duray T. 1942), bal alsó sarka foltos, papírra kasírozva 30,5×21 cm
10014.

11 000 HUF
29,73
32,35
Albrecht Dürer: Férfifürdő c. fametszetének későbbi réz nyomólemeze. Díszes rézveretű sarkokkal, akasztóval. / Copper plate of Albrecht Dürers Mens bath xilography. 19x25 cm
10015.

Albrecht Dürer: Férfifürdő c. fametszetének későbbi réz nyomólemeze. Díszes rézveretű sarkokkal, akasztóval. / Copper plate of Albrecht Dürer's Men's bath xilography. 19x25 cm

20 000 HUF
54,05
58,82
30
Élesdy István (1912-1987): Régi Városháza, sarok (Budai várnegyed). Akvarell, papír, jelzett, hátoldalán címmel feliratozott, üvegezett fa keretben. Párdarabja reprodukált Pereházy Károly: A várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap könyvében, 8. tábla (Szentháromság utca). 40x60 cm / István Élesdy (1912-1987): Old Townhall (Buda castle district). Watercolour on paper, signed, with the title written on the back, framed under glass. 40x60 cm
10016.

30 000 HUF
81,08
88,24
Fekete Zsolt (1935-): Erdélyi expresszív táj. Olaj, farost, jelzett és datált (Erdélyi Zsolt 1969), hátoldalán is (Fekete Zsolt, Marosvásárhely), keretben. Fekete Zsolt festő Marosvásárhelyen született, az árverésen szereplő műve korai alkotásai közé tartozik. 50x60 cm / Zsolt Fekete (1935-): Transylvanian expressionist landscape. Oil on fibreboard, signed (Erdélyi Zolt 1969), signed also on the back (Fekete Zsolt, Marosvásárhely), framed. Zsolt Fekete painter was born in Târgu Mures, Romania.This piece is one of his early paintings, his works are seldom at auctions. 50x60 cm
10017.

110 000 HUF
297,30
323,53
feLugossy László (1947-): Ovális jel. Papír, olaj, jelezve jobbra lent: FeLL 95, hátoldalán: feLugossy László, Ovális jel, 1995. 29,5x21 cm
10018.

feLugossy László (1947-): Ovális jel. Papír, olaj, jelezve jobbra lent: FeLL '95, hátoldalán: feLugossy László, Ovális jel, 1995. 29,5x21 cm

34 000 HUF
91,89
100,00
21
Frank Magda (1914-1997): Szoborterv. Szitanyomat, papír, jelzett. 38,5×30 cm / Magda Frank (1914-1997): Design of a statue. Screenprint on paper, signed, 38,5×30 cm. Magda Frank was born in Kolozsvár/Cluj, Transylvania and studied in Budapest. In 1948 she moved to Paris, later she also lived in Buenos Aires.
10019.

14 000 HUF
37,84
41,18
16
Frank Magda (1914-1997): Kompozíció. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány E.A. 39,5×27,5 cm / Magda Frank (1914-1997): Composition. Screenprint on paper, signed, E.A. artists proof, 39,5×27,5 cm. Magda Frank was born in Kolozsvár/Cluj, Transylvania and studied in Budapest. In 1948 she moved to Paris, later she also lived in Buenos Aires.
10020.

Frank Magda (1914-1997): Kompozíció. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány E.A. 39,5×27,5 cm / Magda Frank (1914-1997): Composition. Screenprint on paper, signed, E.A. artist's proof, 39,5×27,5 cm. Magda Frank was born in Kolozsvár/Cluj, Transylvania and studied in Budapest. In 1948 she moved to Paris, later she also lived in Buenos Aires.

14 000 HUF
37,84
41,18
Geiger Richárd (1870-1945): Lányvásár. Olaj, vászon, jelzett, keretben, 60×82 cm / Richárd Geiger (1870-1945): Womens market. Oil on canvas, signed, framed, 60x82 cm. Painter Richárd Geiger was born in Vienna (Wien), Austria and moved to Budapest in 1893.
10021.

Geiger Richárd (1870-1945): Lányvásár. Olaj, vászon, jelzett, keretben, 60×82 cm / Richárd Geiger (1870-1945): Women's market. Oil on canvas, signed, framed, 60x82 cm. Painter Richárd Geiger was born in Vienna (Wien), Austria and moved to Budapest in 1893.

70 000 HUF
189,19
205,88
Göllner Miklós (1902-1977): Falu részlet. Pasztell, papír, jelzett, 20×29 cm / Miklós Göllner (1902-1977): Village. Pastel on paper, signed. Miklós Göllner was born in Banská Bystrica (Besztercebánya), later he studied in Budapest at the Acacemy of Fine Arts and worked in Szentendre.
10022.

11 000 HUF
29,73
32,35
11
Gross Arnold (1929-2015): Virág és játékvonat, színes rézkarc. Jelzett, próbanyomat, üvegezett keretben 19x19 cm.
10023.

18 000 HUF
48,65
52,94
29
Gulácsy Lajos (1882-1932): Pipázó önarckép festőállvánnyal. Ceruza, kréta, papírlemez. Jelezve balra lent: GL 902, jobbra lent: Gulácsy. Proveniencia: 1930-as évektől Gegesi Kiss Pál (1900-1993), orvos, műgyűjtő, majd családja tulajdonában. Marosvölgyi Gábor művészettörténész, Gulácsy Lajos monográfusának öt oldalas szakvéleményével, idézet a szakvélemény 2. oldaláról: A mű vonalas, rajzos stílusa pontosan megfelel Gulácsynak az 1902-es évekre jellemző rajztechnikájának. Az ebben az időben készült grafikákon leginkább a szecesszió stílusjegyei ismerhetők fel, többek között a testeket körülíró, játékosan kanyargó vonalhasználat. (...). Üvegezett, díszes fa keretben. 315x355 mm.
10025.

Gulácsy Lajos (1882-1932): Pipázó önarckép festőállvánnyal. Ceruza, kréta, papírlemez. Jelezve balra lent: GL 902, jobbra lent: Gulácsy. Proveniencia: 1930-as évektől Gegesi Kiss Pál (1900-1993), orvos, műgyűjtő, majd családja tulajdonában. Marosvölgyi Gábor művészettörténész, Gulácsy Lajos monográfusának öt oldalas szakvéleményével, idézet a szakvélemény 2. oldaláról: "A mű vonalas, rajzos stílusa pontosan megfelel Gulácsynak az 1902-es évekre jellemző rajztechnikájának. Az ebben az időben készült grafikákon leginkább a szecesszió stílusjegyei ismerhetők fel, többek között a testeket körülíró, játékosan kanyargó vonalhasználat. (...)". Üvegezett, díszes fa keretben. 315x355 mm.

900 000 HUF
2 432,43
2 647,06

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF