Sports awards and sports commemorative medals

Number of items: 28

~1910-1930. Magyar Aero Club zománcozott repülős sport kitűző, hátoldalon TARJÁN jelzéssel (17x22mm) T:1- / Hungary ~1910-1930. Magyar Aero Club (Hungarian Aero Club) enamelled Air Sports pin, with TARJÁN signature on reverse (17x22mm) C:AU
30414.

~1910-1930. "Magyar Aero Club" zománcozott repülős sport kitűző, hátoldalon "TARJÁN" jelzéssel (17x22mm) T:1- / Hungary ~1910-1930. "Magyar Aero Club (Hungarian Aero Club)" enamelled Air Sports pin, with "TARJÁN" signature on reverse (17x22mm) C:AU

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
120 000 HUF
363,64
379,75
  Add to cart
  Remove
~1911. MAESZ (Magyar Aero Szövetség) zománcozott Br jelvény (11x42mm) T:2 / Hungary ~1911. MAESZ (Hungarian Aero Association) enamelled Br badge (11x42mm) C:XF
30415.

~1911. "MAESZ (Magyar Aero Szövetség)" zománcozott Br jelvény (11x42mm) T:2 / Hungary ~1911. "MAESZ (Hungarian Aero Association)" enamelled Br badge (11x42mm) C:XF

Available
140 000 HUF
424,24
443,04
  Add to cart
  Remove
~1930. MOVERO? (Magyar Országos Véderő Egylet Repülő Osztálya) vitorlázórepülős aranyozott, zománcozott Br jelvény (33x39mm) T:2 kis zománchiba, ragasztásnyom / Hungary ~1930. MOVERO? (Hungarian National Defence Association) sailplane gilt, enamelled Br badge (33x39mm) C:XF small enamel error, glue mark
30416.

~1930. "MOVERO? (Magyar Országos Véderő Egylet Repülő Osztálya)" vitorlázórepülős aranyozott, zománcozott Br jelvény (33x39mm) T:2 kis zománchiba, ragasztásnyom / Hungary ~1930. "MOVERO? (Hungarian National Defence Association)" sailplane gilt, enamelled Br badge (33x39mm) C:XF small enamel error, glue mark

Available
280 000 HUF
848,48
886,08
  Add to cart
  Remove
~1930. R-P zománcozott vitorlázórepülő jelvény (24x22mm) T:2 / Hungary ~1930. R-P enamelled saillpane badge (24x22mm) C:XF
30417.

~1930. "R-P" zománcozott vitorlázórepülő jelvény (24x22mm) T:2 / Hungary ~1930. "R-P" enamelled saillpane badge (24x22mm) C:XF

Available
180 000 HUF
545,45
569,62
  Add to cart
  Remove
~1940. Weiss Manfréd Repülőklub fém és Br jelvény (5x24mm) T:2 hajlás / Hungary ~1940. Manfréd Weiss Flying Club metal and Br pin (5x24mm) C:XF curved
30418.

~1940. "Weiss Manfréd Repülőklub" fém és Br jelvény (5x24mm) T:2 hajlás / Hungary ~1940. "Manfréd Weiss Flying Club" metal and Br pin (5x24mm) C:XF curved

Available
24 000 HUF
72,73
75,95
  Add to cart
  Remove
1943. A M.A.E.SZ. (Magyar Aero Szövetség) Repülőtúrája Vitéz Horthy István emlékére bronzozott hadifém emlékérem (51mm) T:1-,2 / Hungary 1943. A M.A.E.SZ. (Magyar Aero Szövetség) Repülőtúrája Vitéz Horthy István emlékére (Flight Tour of the M.A.E.SZ. for the memory of István Horthy) bronze plated war metal commemorative medallion (51mm) C:AU,XF
30419.

1943. "A M.A.E.SZ. (Magyar Aero Szövetség) Repülőtúrája Vitéz Horthy István emlékére" bronzozott hadifém emlékérem (51mm) T:1-,2 / Hungary 1943. "A M.A.E.SZ. (Magyar Aero Szövetség) Repülőtúrája Vitéz Horthy István emlékére (Flight Tour of the M.A.E.SZ. for the memory of István Horthy)" bronze plated war metal commemorative medallion (51mm) C:AU,XF

Available
8 000 HUF
24,24
25,32
  Add to cart
  Remove
~1950. OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület) zománcozott Br kitűző (16x21mm) T:1- / Hungary ~1950. OMRE (Hungarian National Flying Association) enamelled Br pin (16x21mm) C:AU
30420.

~1950. "OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület)" zománcozott Br kitűző (16x21mm) T:1- / Hungary ~1950. "OMRE (Hungarian National Flying Association)" enamelled Br pin (16x21mm) C:AU

Available
8 000 HUF
24,24
25,32
  Add to cart
  Remove
1950. OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület) V. zománcozott Br kitűző (20x24mm) T:1- / Hungary 1950. OMRE (Hungarian National Flying Association) V. enamelled Br pin (20x24mm) C:AU
30421.

1950. "OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület) V." zománcozott Br kitűző (20x24mm) T:1- / Hungary 1950. "OMRE (Hungarian National Flying Association) V." enamelled Br pin (20x24mm) C:AU

Available
12 000 HUF
36,36
37,97
  Add to cart
  Remove
1950. OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület) Körzeti Modellverseny zománcozott Br kitűző (21x24mm) T:2 apró korróziónyom / Hungary 1950. OMRE (Hungarian National Flying Association) Regional Model Competition enamelled Br badge (21x24mm) C:XF small corrosion
30422.

1950. "OMRE (Országos Magyar Repülő Egyesület) Körzeti Modellverseny" zománcozott Br kitűző (21x24mm) T:2 apró korróziónyom / Hungary 1950. "OMRE (Hungarian National Flying Association) Regional Model Competition" enamelled Br badge (21x24mm) C:XF small corrosion

Available
12 000 HUF
36,36
37,97
  Add to cart
  Remove
1956. Nemzetközi Repülőmodell Verseny 1956 Budapest zománcozott Br jelvény (27x36mm) T:2 kis zománchiba / Hungary 1956. International Flying Model Competition 1956 Budapest enamelled Br badge (27x36mm) C:XF small enamel error
30423.

1956. "Nemzetközi Repülőmodell Verseny 1956 Budapest" zománcozott Br jelvény (27x36mm) T:2 kis zománchiba / Hungary 1956. "International Flying Model Competition 1956 Budapest" enamelled Br badge (27x36mm) C:XF small enamel error

Available
12 000 HUF
36,36
37,97
  Add to cart
  Remove
~1920. Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest 1896 / A Magyar Hazáért 1914-1915. jelzett Ag sportemlékérem, S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) gyártói jelzéssel (21,15g/0.800/38mm) T:1-,2 apró ü., patina / Hungary ~1920. Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest 1896 / A Magyar Hazáért 1914-1915. hallmarked Ag sport medallion with S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár) makers mark (21,15g/0.800/38mm) C:AU,XF small ding, patina
30424.

~1920. "Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest 1896 / A Magyar Hazáért 1914-1915." jelzett Ag sportemlékérem, "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" gyártói jelzéssel (21,15g/0.800/38mm) T:1-,2 apró ü., patina / Hungary ~1920. "Vándor Kedv Kerékpárkör Budapest 1896 / A Magyar Hazáért 1914-1915." hallmarked Ag sport medallion with "S.G.A. (Scheid Ezüstáru- és Éremgyár)" maker's mark (21,15g/0.800/38mm) C:AU,XF small ding, patina

16 000 HUF
48,48
50,63
Hammer price:
16 000 HUF
Berán Lajos (1882-1943) 1925. Magyar Athletikai Club 1875-1925 ezüstözött Br emlékérem a klub fennállásának 50. évfordulójára, peremén treff szimbólumban SMB gyártói jelzéssel (77,86g/60mm) T:2 kopott ezüstözés a peremen / Hungary 1925. Hungarian Athletic Club 1875-1925 silver plated Br commemorative medallion for 50th Anniversary of the Athletics Club, with SMB in clubs makers mark on edge. Sign.: Lajos Berán (77,86g/60mm) C:XF worn silver plating on edge
30425.

Berán Lajos (1882-1943) 1925. "Magyar Athletikai Club 1875-1925" ezüstözött Br emlékérem a klub fennállásának 50. évfordulójára, peremén treff szimbólumban "SMB" gyártói jelzéssel (77,86g/60mm) T:2 kopott ezüstözés a peremen / Hungary 1925. "Hungarian Athletic Club 1875-1925" silver plated Br commemorative medallion for 50th Anniversary of the Athletics Club, with "SMB" in clubs maker's mark on edge. Sign.: Lajos Berán (77,86g/60mm) C:XF worn silver plating on edge

7 000 HUF
21,21
22,15
Hammer price:
7 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

369. Auction:
Payment deadlineis 22 May

370. Auction:
From 12 to 21 May
Payment deadline is 5 June
Viewing: From 19 to 21 May

33. Major Auction:
Payment deadline is 4 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2020 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.