Hungarian and foreign commemorative medallions, plaques

Number of items: 86

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. Zita / 1916. December 30 koronázási zománcozott, bronzozott Fe plakett, jelzetlen Ag lemezérem rátéttel. Szign.: Katusch H. (90,07g/65mm) T:2 kis korrózió és zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1917. Zita / 30 December 1916 enamelled, bronze plated Fe plaque, with Ag plate without hallmark. Sign.: Kautsch H. (90,07g/65mm) C:XF small corrosion and enamel error
30394.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Zita / 1916. December 30" koronázási zománcozott, bronzozott Fe plakett, jelzetlen Ag lemezérem rátéttel. Szign.: Katusch H. (90,07g/65mm) T:2 kis korrózió és zománchiba / Austro-Hungarian Monarchy 1917. "Zita / 30 December 1916" enamelled, bronze plated Fe plaque, with Ag plate without hallmark. Sign.: Kautsch H. (90,07g/65mm) C:XF small corrosion and enamel error

30 000 HUF
81,08
88,24
9
1921. A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében kétoldalas Br emlékérem (8,50g/28mm) T:1-,2 / Hungary 1921. A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében ( 20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace) double-sided Br commemorative medallion (8,50g/28mm) C:AU,XF
30395.

1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében" kétoldalas Br emlékérem (8,50g/28mm) T:1-,2 / Hungary 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében ( 20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace)" double-sided Br commemorative medallion (8,50g/28mm) C:AU,XF

36 000 HUF
97,30
105,88
~1930. Magyar Királyi Légügyi Hivatal Kirendeltség Emlékül Br emlékérem nagymintája (202mm) T:1- / Hungary ~1930. Royal Hungarian Aviation Department Branch-office commemorative Br medal large-size modell (202mm) C:AU
30396.

~1930. "Magyar Királyi Légügyi Hivatal Kirendeltség Emlékül" Br emlékérem nagymintája (202mm) T:1- / Hungary ~1930. "Royal Hungarian Aviation Department Branch-office" commemorative Br medal large-size modell (202mm) C:AU

260 000 HUF
702,70
764,71
1931. A Justice for Hungary óceán repülése emlékére 1931. július hó 15-16, 25 óra, 40p egyoldalas Br irredenta plakett, hátlapon rögzítő csavarmenetekkel (166x132mm) T:2 / Hungary 1931. In memory of the Ocean crossing flight of the Justice for Hungary in 25 Hours, 40 Minutes on 15-16th of July 1931 one-sided Br irredent plaque, with screw threads on reverse (166x132mm) C:XF
30397.

1931. "A Justice for Hungary óceán repülése emlékére 1931. július hó 15-16, 25 óra, 40p" egyoldalas Br irredenta plakett, hátlapon rögzítő csavarmenetekkel (166x132mm) T:2 / Hungary 1931. "In memory of the Ocean crossing flight of the Justice for Hungary in 25 Hours, 40 Minutes on 15-16th of July 1931" one-sided Br irredent plaque, with screw threads on reverse (166x132mm) C:XF

140 000 HUF
378,38
411,76
1932. Budapest 1932. V. - III. FIKPROK (A Filatéliai Kurir-Propaganda Kiállítása) - Endres György díja Rampacher Pálnak aranyozott Br díjérem (65x93mm) T:2 kis folt / Hungary 1932. Budapest V. 1932. - III. FIKPROK (The 3rd Exhibition of the Kurir-Propaganda Philately) - Award of György Endres to Pál Rampacher Br commemorative medallion (65x93mm) C:XF small spot
30398.

1932. "Budapest 1932. V. - III. FIKPROK (A Filatéliai Kurir-Propaganda Kiállítása) - Endres György díja Rampacher Pálnak" aranyozott Br díjérem (65x93mm) T:2 kis folt / Hungary 1932. " Budapest V. 1932. - III. FIKPROK (The 3rd Exhibition of the Kurir-Propaganda Philately) - Award of György Endres to Pál Rampacher" Br commemorative medallion (65x93mm) C:XF small spot

110 000 HUF
297,30
323,53
1933. Gödöllő Jamboree - Hutter és Lever R.T. Budapest Br cserkész jelvény (40mm) T:2 ph., apró patina / Hungary 1933. Gödöllő Jamboree - Hutter és Lever R.T. Budapest Br Boy Scouts badge (40mm) C:XF edge error, tiny patina
30399.

1933. "Gödöllő Jamboree - Hutter és Lever R.T. Budapest" Br cserkész jelvény (40mm) T:2 ph., apró patina / Hungary 1933. "Gödöllő Jamboree - Hutter és Lever R.T. Budapest" Br Boy Scout's badge (40mm) C:XF edge error, tiny patina

36 000 HUF
97,30
105,88
1947. Magyar Építőmesterek Egyesülete 1897-1947 Br lemezplakett, zománcozás és márványlapra erősítés előtt (59x45mm) T:1 / Hungary 1947. Hungarian Builder Masters Association 1897-1947 Br sheet plaque, proof piece before enamellig and marble sheet (45x60mm) C:UNC
30400.

1947. "Magyar Építőmesterek Egyesülete 1897-1947" Br lemezplakett, zománcozás és márványlapra erősítés előtt (59x45mm) T:1 / Hungary 1947. "Hungarian Builder Masters Association 1897-1947" Br sheet plaque, proof piece before enamellig and marble sheet (45x60mm) C:UNC

4 400 HUF
11,89
12,94
Ausztria ~1880-1916. Ferenc József Ausztria Császára / Állami Díj a Mezőgazdasági Szolgálatokért jelzett Ag emlékérem, A fémjel a peremen. Szign.: Tautenhayn (34,93g/40,5mm) T:2 ph., ü. / Austria ~1880-1916. FRANCISVS JOSEPHVS I.D.G. AVSTRIAE IMPERATOR / STAATSPREIS FÜR LANDWIRTSCHAFTLICHE VERDIENSTE (Franz Joseph Emperor of Austria / State Award for Agricultural Services) hallmarked Ag commemorative medallion, with A hallmark on edge. Sign.: Tautenhayn (34,93g/40,5mm) C:XF edge error, ding
30401.

Ausztria ~1880-1916. "Ferenc József Ausztria Császára / Állami Díj a Mezőgazdasági Szolgálatokért" jelzett Ag emlékérem, "A" fémjel a peremen. Szign.: Tautenhayn (34,93g/40,5mm) T:2 ph., ü. / Austria ~1880-1916. "FRANCISVS JOSEPHVS I.D.G. AVSTRIAE IMPERATOR / STAATSPREIS FÜR LANDWIRTSCHAFTLICHE VERDIENSTE (Franz Joseph Emperor of Austria / State Award for Agricultural Services)" hallmarked Ag commemorative medallion, with "A" hallmark on edge. Sign.: Tautenhayn (34,93g/40,5mm) C:XF edge error, ding

24 000 HUF
64,86
70,59
Ausztria 1906. SIEGMUND FREVD WIEN MCMVI kétoldalas, vert Br emlékérem Sigmund Freud 50. születésnapjára, hátlapon Oedipusz találkozása a szifnxszel. Szign.: Karl Maria von Schwerdtner (104,11g/60mm) T:1 / Austria 1906. SIEGMUND FREVD WIEN MCMVI double-sided, struck Br medallion made for the 50th birthday of Sigmund Freud, on the reverse scene with Oedipus meeting the Sphinx. Sign.: Karl Maria von Schwerdtner (104,11g/60mm) C:UNC
30402.

Ausztria 1906. "SIEGMUND FREVD WIEN MCMVI" kétoldalas, vert Br emlékérem Sigmund Freud 50. születésnapjára, hátlapon Oedipusz találkozása a szifnxszel. Szign.: Karl Maria von Schwerdtner (104,11g/60mm) T:1 / Austria 1906. "SIEGMUND FREVD WIEN MCMVI" double-sided, struck Br medallion made for the 50th birthday of Sigmund Freud, on the reverse scene with Oedipus meeting the Sphinx. Sign.: Karl Maria von Schwerdtner (104,11g/60mm) C:UNC

30 000 HUF
81,08
88,24
Csehszlovákia 1935. Tomas G. Masaryk elnök 85. születésnapja Br emlékérem. Szign.: O. Spaniel (43,66g/50mm) T:2 kis ph. / Czechoslovakia 1935. 85th Anniversary - Birth of Tomas G. Masaryk Br commemorative medallion. Sign.: O. Spaniel (43,66g/50mm) C:XF small edge error
30403.

3 000 HUF
Német Államok / Hessen / Frankfurt 1745. Lotharingiai Ferenc császárrá koronázása Br emlékérem. Szign.: Matthäus Donner (49mm) T:2- ph. / German States / Hessen / Frankfurt 1745. Coronation of Franz I Br medallion. Sign.: Matthäus Donner (49mm) C:VF edge error
30404.

Német Államok / Hessen / Frankfurt 1745. "Lotharingiai Ferenc császárrá koronázása" Br emlékérem. Szign.: Matthäus Donner (49mm) T:2- ph. / German States / Hessen / Frankfurt 1745. "Coronation of Franz I" Br medallion. Sign.: Matthäus Donner (49mm) C:VF edge error

13 000 HUF
35,14
38,24
Olaszország ~1521. Antoninus Pius Paduaner római sestertius mintájára készült, öntött Br emlékérem. ANTONINVS AVG PIVS P P T R P XVI / COS III. Alkotója feltehetőleg Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g/36mm) T:2- ph. / Italy ~1521. Antoninus Pius Paduaner cast Br commemorative medallion modeled on a Roman sestertius. Probably by Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g /36mm) C:VF edge error
30405.

Olaszország ~1521. "Antoninus Pius Paduaner" római sestertius mintájára készült, öntött Br emlékérem. "ANTONINVS AVG PIVS P P T R P XVI / COS III". Alkotója feltehetőleg Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g/36mm) T:2- ph. / Italy ~1521. "Antoninus Pius Paduaner" cast Br commemorative medallion modeled on a Roman sestertius. Probably by Giovanni dal Cavino (1500-1570) (30,49g /36mm) C:VF edge error

30 000 HUF
81,08
88,24

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF