Hungarian and foreign commemorative medallions, plaques

Number of items: 86

Madarassy Walter (1909-1994) 1936. Liszt Ferenc 1811-1886 / 1936 kétoldalas, öntött Br emlékérem (105,45g/64mm) T:2 / Hungary 1936. Liszt Ferenc 1811-1886 / 1936 double-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (105,45g/64mm) C:XF
30357.

Madarassy Walter (1909-1994) 1936. "Liszt Ferenc 1811-1886 / 1936" kétoldalas, öntött Br emlékérem (105,45g/64mm) T:2 / Hungary 1936. "Liszt Ferenc 1811-1886 / 1936" double-sided, cast Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (105,45g/64mm) C:XF

4 000 HUF
14
Madarassy Walter (1909-1994) 1937. SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS RECOLIT CENTENARIVM CONDITIONIS a Budapesti Orvosegyesület kétoldalas, vert Br emlékérme (76,44g/57mm) T:1 / Hungary 1937. SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS RECOLIT CENTENARIVM CONDITIONIS struck, double-sided Br commemorative medallion of the Medical Doctors Association of Budapest. Sign.: Walter Madarassy (76,44g/57mm) C:UNC HPII 1653.
30358.

Madarassy Walter (1909-1994) 1937. "SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS RECOLIT CENTENARIVM CONDITIONIS" a Budapesti Orvosegyesület kétoldalas, vert Br emlékérme (76,44g/57mm) T:1 / Hungary 1937. "SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS RECOLIT CENTENARIVM CONDITIONIS" struck, double-sided Br commemorative medallion of the Medical Doctors Association of Budapest. Sign.: Walter Madarassy (76,44g/57mm) C:UNC HPII 1653.

20 000 HUF
54,05
58,82
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. Székesfehérvári Szent István Br emlékérem. SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938 (209,89g/76mm) T:1- ph., patina / Hungary 1938. St. Stephen of Székesfehérvár Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU patina, edge error  HPII 1657.
30359.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "Székesfehérvári Szent István" Br emlékérem. "SANCTO STEPHANO REGI HVNGARIAE - CONDITORI OVS ALBA REGIA / 1038-1938" (209,89g/76mm) T:1- ph., patina / Hungary 1938. "St. Stephen of Székesfehérvár" Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (215,94g/76mm) C:AU patina, edge error HPII 1657.

12 000 HUF
32,43
35,29
Mátrai Lajos (1875-1966) 1911. Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani. Br emlékplakett (140,59g/79x57mm) T:1- apró ph. / Hungary 1911. To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani. Br commemorative plaque. Sign.: Lajos Mátrai (140,59g/79x57mm) C:AU tiny edge error  HP 3539.
30360.

Mátrai Lajos (1875-1966) 1911. "Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br emlékplakett (140,59g/79x57mm) T:1- apró ph. / Hungary 1911. "To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br commemorative plaque. Sign.: Lajos Mátrai (140,59g/79x57mm) C:AU tiny edge error HP 3539.

5 000 HUF
13
Murányi Gyula (1881-1920) 1908. 1898-1908 egyoldalas Br emlékérem férfi portréval (59mm) T:2 / Hungary 1908. 1898-1908 one-sided Br commemorative medallion with man portrait. Szign.: Gyula Murányi (59mm) T:2 HP 3671.
30361.

Murányi Gyula (1881-1920) 1908. "1898-1908" egyoldalas Br emlékérem férfi portréval (59mm) T:2 / Hungary 1908. "1898-1908" one-sided Br commemorative medallion with man portrait. Szign.: Gyula Murányi (59mm) T:2 HP 3671.

12 000 HUF
32,43
35,29
Murányi Gyula (1881-1920) ~1910. Lukács László jogász, bányatulajdonos, politikus. Kétoldalas Br emlékérem. LADISLAUS DE LUKÁCS DUODECIM LUSTRIS SALVTI REIPUBLICAE VICTIS 1850-1910 / AERARIO AEDEM FECIT (79,48g/60mm) T:1- kis patina / Hungary ~1910. László Lukács lawyer, mine owner and politician. Two-sided bronze medallion. Sign: Gyula Murányi (79,48g/60mm) C:AU,XF small patina  HP 3692.
30362.

Murányi Gyula (1881-1920) ~1910. "Lukács László" jogász, bányatulajdonos, politikus. Kétoldalas Br emlékérem. "LADISLAUS DE LUKÁCS DUODECIM LUSTRIS SALVTI REIPUBLICAE VICTIS 1850-1910 / AERARIO AEDEM FECIT" (79,48g/60mm) T:1- kis patina / Hungary ~1910. "László Lukács" lawyer, mine owner and politician. Two-sided bronze medallion. Sign: Gyula Murányi (79,48g/60mm) C:AU,XF small patina HP 3692.

6 000 HUF
Pátzay Pál (1896-1979) 1935. CAROLUS SCHAFFER PROF. NEUR. ET PSYCHIATR. 1935. BP. (Schaffer Károly) egyoldalas, vert Br emlékérem (96,97g/61mm) T:1- / Hungary 1935. CAROLUS SCHAFFER PROF. NEUR. ET PSYCHIATR. 1935. BP. (Károly Schaffer) one-sided, struck Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (96,97g/61mm) C:AU HPII 2066.
30363.

Pátzay Pál (1896-1979) 1935. "CAROLUS SCHAFFER PROF. NEUR. ET PSYCHIATR. 1935. BP. (Schaffer Károly)" egyoldalas, vert Br emlékérem (96,97g/61mm) T:1- / Hungary 1935. "CAROLUS SCHAFFER PROF. NEUR. ET PSYCHIATR. 1935. BP. (Károly Schaffer)" one-sided, struck Br commemorative medallion. Sign.: Pál Pátzay (96,97g/61mm) C:AU HPII 2066.

14 000 HUF
37,84
41,18
Pittner Vince (1902-1934) DN Széchenyi István Sn emlékérem. HA ISTEN VELÜNK, - KI ELLENÜNK / ÉLJEN! KI CÉLUNKAT TALÁLJA Sn emlékérem (24,87g/42,5mm) T:2 kis ph. / Hungary ND István Széchenyi Sn commemorative medallion. Sign.: Vince Pittner (24,87g/42,5mm) C:XF small edge error
30364.

Pittner Vince (1902-1934) DN "Széchenyi István" Sn emlékérem. "HA ISTEN VELÜNK, - KI ELLENÜNK / ÉLJEN! KI CÉLUNKAT TALÁLJA" Sn emlékérem (24,87g/42,5mm) T:2 kis ph. / Hungary ND "István Széchenyi" Sn commemorative medallion. Sign.: Vince Pittner (24,87g/42,5mm) C:XF small edge error

6 000 HUF
25
Reményi József (1887-1977) 1927. Dr. Wenhardt Jánosnak központi igazgatósága emlékére - A közkórházak másodorvosai kétoldalas Br emlékérem (83,03g/60mm) T:2 peremen patina / 1927. Dr. János Wenhardt Br commemorative medal. Sign: József Reményi (83,03g/60mm) C:XF patina on edge  HP 4439.
30365.

Reményi József (1887-1977) 1927. "Dr. Wenhardt Jánosnak központi igazgatósága emlékére - A közkórházak másodorvosai" kétoldalas Br emlékérem (83,03g/60mm) T:2 peremen patina / 1927. "Dr. János Wenhardt" Br commemorative medal. Sign: József Reményi (83,03g/60mm) C:XF patina on edge HP 4439.

9 000 HUF
24,32
26,47
Reményi József (1887-1977) 1956. Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 kétoldalas Br emlékérem (123,07g/60mm) T:1- / Hungary 1956. Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 (175th Anniversary of the Pest County Semmelweis (Rókus) Hospital double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (123,07g/60mm) C:AU
30366.

Reményi József (1887-1977) 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956" kétoldalas Br emlékérem (123,07g/60mm) T:1- / Hungary 1956. "Pest Megye Semmelweis (Rókus) Kórház Alapításának 175. évfordulójára / 1781-1956 (175th Anniversary of the Pest County Semmelweis (Rókus) Hospital" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: József Reményi (123,07g/60mm) C:AU

7 000 HUF
18,92
20,59
15
Anton Scharff (1845-1903) 1890. A Nemzeti Zenede 50 éves jubilaeumára - Budapest 1890 kétoldalas Br emlékérem (111,82g/64mm) T:2 ph. / Hungary 1890. A Nemzeti Zenede 50 éves jubilaeumára - Budapest 1890 double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (111,82g/64mm) C:XF edge error
30367.

Anton Scharff (1845-1903) 1890. "A Nemzeti Zenede 50 éves jubilaeumára - Budapest 1890" kétoldalas Br emlékérem (111,82g/64mm) T:2 ph. / Hungary 1890. "A Nemzeti Zenede 50 éves jubilaeumára - Budapest 1890" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: Anton Scharff (111,82g/64mm) C:XF edge error

20 000 HUF
54,05
58,82
Sidló Ferenc (1882-1953) 1932. Dr. Rottman Ármin 1860-1932 egyoldalas Br emlékérem (65mm) T:1 / Hungary 1932. Dr. Rottman Ármin 1860-1932 one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Ferenc Sidló (65mm) C:UNC
30368.

Sidló Ferenc (1882-1953) 1932. "Dr. Rottman Ármin 1860-1932" egyoldalas Br emlékérem (65mm) T:1 / Hungary 1932. "Dr. Rottman Ármin 1860-1932" one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Ferenc Sidló (65mm) C:UNC

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF