Books: Religion

Number of items: 10

(Kiss) Kyss Imre: Három Szép Imádságos Könyvecske Az Első régen németből magyarrá fordittatott. A Második Szüz Maria örökké-valoságnak haynala. Az Harmadik Á Szentséges Misebéli Áldozatnak felséges titkai. Mellyet Á Nagy Ió emlekezetü Báthori Sophia feie Bécs, 1680. Joh. Jacob Kürner. 365 [recte 373]+(7)p. Lapszámozáson belül 35 egészoldalas rézmetszettel. (Az utolsó metszet hiányzik) A jezsuita szerző 1665-től, a frissen katolizált Báthori Zsófia gyóntatója és I. Rákóczi Ferenc nevelője volt. A fejedelemasszony halála után, annak kívánságára és költségével jelentette meg a házi használatra szánt ájtatos könyvecskét. A négy részes mű imafordításokat, Jézus élettörténetét, női imádsággyűjteményt, valamint egy miséről szóló részt tartalmaz. Az utolsó részhez tartoznak az istentisztelet mozzanatait ábrázoló finom illusztrációk járulnak. Rendkívül ritka RMK! Ezen kívül csak egy példány ismert belőle.  Korabeli kopottas félbőr kötésben, az előzéklapon bejegyzésekkel, néhány lapon foltos-kissé foltos, egy-két lapon apró javítással és apró szakadással, 14x9,5x3 cm
15260.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
280 000 HUF
872,27
958,90
Minimum bid:
280 000 HUF
Refresh
15262.

Available for bidding
160 000 HUF
498,44
547,95
Minimum bid:
160 000 HUF
Refresh
[Örvéndi Molnár Ferenc]: Lelki tár-ház, avagy az O es Uj Testamentum canonicus könyveinek rövid summái. Mellyek magyar rythmusokba foglaltattak, és egy-módu nótára szabattattak, Eörvendi Molnar Ferencz által. Lőcse, 1692, Brever Sámuel, 4 sztl. lev.+213+1 p.+3 sztl. lev. Átkötött modern félvászon-kötésben, a címlapon, a 47/48. oldalak lapján és a lapok kötésénél restauráció nyomaival, tulajdonosi bejegyzésekkel a XIX. századból.  RMK I. 1431. Ritka! Árverésen még nem szerepelt!   Örvéndi Molnár Ferenc 17. században élt református lelkész, egykori debreceni diák egyetlen fennmaradt műve. Két kiadást ért meg (1. kiadás: Debrecen, 1692, Karancsi György, 2. kiadás: Lőcse, 1692, Brever Sámuel.)
15263.

Available for bidding
100 000 HUF
311,53
342,47
Minimum bid:
100 000 HUF
Refresh
Csuzi Cseh Jakab: Lelki bölcsességre tanitó oskola, mellyben az Istenhez való igaz meg-térésnek bölcs tudományát s idvesseges gyakorlásának rendit és módgyát, világos kérdések s feleletek által az istenes életben... ... gyönyörködöknek lelki hasznokra ki adta - - Sz. I. T. doct. és préd. Debreczenben, 1680. Rosnyai Janos, [16]+202 [recte: 192 - a 69. p. után téveszt]+[2] (utolsó levele a lajstrom-ból hiányzik). Rozsnyai János (?-1682) debreceni nyomdász nyomtatta az első magyar nyelvű ábécés könyvet.  Modern vászonkötésben. XVII. századi ajándékozási bejegyzéssel
15264.

Csuzi Cseh Jakab: Lelki bölcsességre tanitó oskola, mellyben az Istenhez való igaz meg-térésnek bölcs tudományát s idvesseges gyakorlásának rendit és módgyát, világos kérdések s feleletek által az istenes életben... ... gyönyörködöknek lelki hasznokra ki adta - - Sz. I. T. doct. és préd. Debreczenben, 1680. Rosnyai Janos, [16]+202 [recte: 192 - a 69. p. után téveszt]+[2] (utolsó levele a "lajstrom"-ból hiányzik). Rozsnyai János (?-1682) debreceni nyomdász nyomtatta az első magyar nyelvű ábécés könyvet. Modern vászonkötésben. XVII. századi ajándékozási bejegyzéssel

Available for bidding
50 000 HUF
155,76
171,23
Minimum bid:
50 000 HUF
Refresh
15265.

Available for bidding
20 000 HUF
62,31
68,49
Minimum bid:
20 000 HUF
Refresh
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák Keresztény Katholikusok számára. Hat aczélmetszettel Ford. Sujánszky Antal. A tizennegyedik eredeti kiadás után negyedik kiadás. Pest, 1862. Müller József.  Különleges, szép állapotú kazettás egészbőrkötésben, sárkány figurákkal és címerpajzzsal díszítve, festett lapszélekkel. 16,5 cm
15266.

Available for bidding
10 000 HUF
31,15
34,25
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh
Hetényi Varga Károly: Szerzetesek a horogkereszt és a vöröscsillag árnyékában 1-2. kötet. Abaliget-Bp.,1994-2004, Új Ember-Márton Áron Kiadó - Lámpás Kiadó. Az 1. kötet a 2. kiadás, a 2. kötet 1. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói papírkötés, jó állapotban.
15267.

Available for bidding
6 000 HUF
18,69
20,55
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Munkálatok a Pesti Növendékpapság magyar egyházirodalmi iskolájától. XIX-XX. évfolyam: Hiteles vértanúi emlékiratok. Összegyűjtve, ítészileg elrendezve, és megvilágítva Ruinart Theodorik által. I-II. kötet.;A kötetek végén: Pálmaágak a magyar egyháztörténelem kertjéből, vagy tizenkilenc részint szent, részint boldog magyar vértanú életrajza., Magyar Pálmaágak. [Egybekötve.] Buda,1855-1856, Bagó Márton, X+4+282+58+X+4+2+280+76 p. Korabeli aranyozott gerincű kopottas félvászon-kötésben.
15268.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
5 500 HUF
Refresh
Prohászka Ottokár: A diadalmas világnézet. Esztergom, 1906 Buzárovits Gusztáv, XII+291+1 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen.   A szerző, Prohászka Ottokár (1858-1927) katolikus püspök, író, filozófus, teológus, egyetemi tanár dedikációjával, dátumozva./ Half-linen-binding, with worn cover. Signed by the author.
15269.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
5 500 HUF
Refresh
Prohászka Ottokár: Föld és ég. Kutatások a geologia és theologia érintkező pontjai körül. Esztergom, 1912, Buzárovits Gusztáv, VIII+522+2 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó kötéstáblán kis sérüléssel, 448-449. oldalak foltosak.   A szerző, Prohászka Ottokár (1858-1927) katolikus püspök, író, filozófus, teológus, egyetemi tanár dedikációjával./ Half-linen-binding, with worn cover. In Hungarian language. Signed by the author.
15270.

Available for bidding
4 000 HUF
12,46
13,70
Minimum bid:
4 200 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.