Ferenczi Zsigmond: ÁBC. "Egymás terhét hordozzátok." Kolozsvár/Cluj, 1934, Minerva, 110 p.+1 t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.
A szerző, Ferenczi Zsigmond (1889-1959) jogász, politika. "ÁBC": A romániai magyarság nemzetiségi megszervezésének, felekezeti alapon készített terve.
Két apró nyomtatvánnyal, az egyiken a magyar tízparanccsal.
A szerző által dedikált.
Benedek István: Aranyketrec. Egy elmeosztály élete. Bp., 1957, Bibliotheca. A szerző dedikációjával Nyírő Gyula orvos részére. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Siklóssy László: Egy kötet vers. Bp.,1901, Rózsa K. és neje-ny., 79+1 p. Kiadói papírkötésben, a borító a hátán szakadt. A szerző, Dr. Siklóssy László (1881-1951) országgyűlési gyorsíró, író, ügyvéd, művelődéstörténész, esztéta, újságíró és szerkesztő által dedikált
Ady Endréről szóló könyvek és nyomtatványok gyűjteménye, 14 kötet:
Szenes Béla: Az ifjú Ady Endre. Egy Kossuth-verstől a Léda dalokig. Bp.,1913, Brózsa Ottó Könyvnyomdája, 31 p. Átkötött félvászon-kötésben.
Földessy Gyula: Ady-tanulmányok. Ethika-könyvtár. V. Bp., 1921, Ethika, 189+1 p. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel, laza kötéssel.
Ady-Múzeum I-II. kötet. ˙(Egyben.) Szerk.: Dóczy Jenő, Földessy Gyula. Bp., 1924, Athenaeum, 183+220 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Makkai Sándor: Magyar fa sorsa. A vádlott Ady költészete. Cluj/Kolozsvár,1927, Erdélyi Szépmíves Céh, 144+4 p. + 4 t. Bánffy Miklós illusztrációival. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.
Horváth Cyrill: Ady Endre hite, erkölcse, magyarsága. Különlenyomat a Budapesti Hírlapból. Bp.,1928, Budapesti Hírlap, 79 p. Félvászon-kötésben.
Sík Sándor Gárdonyi, Ady, Prohászka - A lélek és foma a századforduló irodalmában Bp.,[1929], Pallas. Kiadói papírkötésben, javított gerinccel.
Révész Béla: Se lehullunk az őszi Avaron. Ady és Léda tragikus szerelmének titkai. Bratislava/Pozsony,1937,Eugen Prager, 224 p. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötésben. Megjelent 1500 példányban.
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Javított félvászonkötésben.
Ifj. Zulawski Andor: Írás Adyról. Bp., é.n., Renaissance, 160 p. Átkötött félvászon-kötésben.
Szabó Richárd: Ady Endre lírája. Írások Ady Endréről. Bp., 1945, Ady Könyvkiadó, 213 p. Papírkötésben, az elülső borítón kis hiánnyal, javított gerinccel.
Földessy Gyula: Ady minden titkai. Ady-kommentárok. Bp.,1949, Athenaeum, 319+1 p. A borító Repcze János munkája. Kiadói papírkötés.
Hegedűs Nándor: Ady Endre Nagyváradon. Irodalomtörténeti füzetek. 6. sz. Bp.,1956, Akadémiai Kiadó, 154 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel. Megjelent 1000 példányban.
Igaz Szó. Szépirodalmi Folyóirat. V. évf. 11. sz. 1957. nov. -Ady Endre emlékszám. Papírkötésben, javított gerinccel, pótolt borítóval.
Ady szerelme: Ada. Bp.,2002,Ady-Életmű Alapítvány-Argumentum-Petőfi Irodalmi Múzeum. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
Megjelent 500 példányban, ebből 100 darab számozott. Számozott (005./100) példány.