Books: Natural sciences, Medicine

Number of items: 8

Frantze, Wolfgang] Franzius Farkas: Egy jeles vad-kert,avagy az oktalan állatoknak, úgymint: (1.) A Négy lábúaknak, (2.) A Madaraknak, (3.) Az Halaknak, (4.) A Tsúszó-mászó állatoknak, (5.) A Bogaraknak, öt Könyvekbe foglaltatott tellyes Historiája. Melly Elsöben A Tudós és Híres - - ... Deák nyelven irattatott, és sok izben ki-nyomtattatott. Az után A Bóldog Emlékezetü Miskólczi Gáspár, sok szép ekklésiáknak mind Magyar-Országban, mind Erdélyben hasznos Tanítója által, Magyar nyelvre fordíttatott: mostan pedig a Magyar Nemzet kedveért, mint ollyan hasznos munka, közönséges haszonra világra botsáttatott. H. n., 1769, ny. n. 8 sztl. lev. 731,[5]p. Bordázott gerincű, bőrkötésben, festett lapszélekkel. Miskolczi Gáspár [1628-1696] székelyudvarhelyi lelkész dédelgetett nagy művét, állattermészetrajzát 1691-ben bejezte be, de megjelenését már nem érhette meg. Ez a jószerint első magyar nyelvű állattani munka - Wolfgang Frantze, azaz ,,Franzius Farkas német lutheránus teológus ,,Historia sacra animalium című művének hazai viszonyokra alkalmazott fordítása - kora ismereteit tükrözve írja le az állatok viselkedését, szokásait, beleszőve a Biblia megfelelő helyeit, de az ókori hiedelmek, anekdoták képzelgéseit is. Mint moralizáló mű is érdekes olvasmány, hiszen Miskolczi nem mulasztja el, hogy az állatok rút viselkedését vagy értékes cselekedeteit párhuzamba állítsa kora társadalmának, alakjainak szokásaival. A könyvet a szerző fia, Miskolczi Ferenc jelenttette meg először 1702-ben Lőcsén, ez a második kiadás 1769-ben, nyomdajelzés nélkül látott napvilágot. A bőrkötés a gerincen sérült
15200.

Frantze, Wolfgang] Franzius Farkas: Egy jeles vad-kert,avagy az oktalan állatoknak, úgymint: (1.) A' Négy lábúaknak, (2.) A' Madaraknak, (3.) Az Halaknak, (4.) A' Tsúszó-mászó állatoknak, (5.) A' Bogaraknak, öt Könyvekbe foglaltatott tellyes Historiája. Melly Elsöben A' Tudós és Híres - - ... Deák nyelven irattatott, és sok izben ki-nyomtattatott. Az után A' Bóldog Emlékezetü Miskólczi Gáspár, sok szép ekklésiáknak mind Magyar-Országban, mind Erdélyben hasznos Tanítója által, Magyar nyelvre fordíttatott: mostan pedig a Magyar Nemzet kedveért, mint ollyan hasznos munka, közönséges haszonra világra botsáttatott. H. n., 1769, ny. n. 8 sztl. lev. 731,[5]p. Bordázott gerincű, bőrkötésben, festett lapszélekkel. Miskolczi Gáspár [1628-1696] székelyudvarhelyi lelkész dédelgetett nagy művét, állattermészetrajzát 1691-ben bejezte be, de megjelenését már nem érhette meg. Ez a jószerint első magyar nyelvű állattani munka - Wolfgang Frantze, azaz ,,Franzius Farkas" német lutheránus teológus ,,Historia sacra animalium" című művének hazai viszonyokra alkalmazott fordítása - kora ismereteit tükrözve írja le az állatok viselkedését, szokásait, beleszőve a Biblia megfelelő helyeit, de az ókori hiedelmek, anekdoták képzelgéseit is. Mint moralizáló mű is érdekes olvasmány, hiszen Miskolczi nem mulasztja el, hogy az állatok rút viselkedését vagy értékes cselekedeteit párhuzamba állítsa kora társadalmának, alakjainak szokásaival. A könyvet a szerző fia, Miskolczi Ferenc jelenttette meg először 1702-ben Lőcsén, ez a második kiadás 1769-ben, nyomdajelzés nélkül látott napvilágot. A bőrkötés a gerincen sérült

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
60 000 HUF
186,92
205,48
Minimum bid:
65 000 HUF
Refresh
15201.

Available for bidding
30 000 HUF
93,46
102,74
Minimum bid:
30 000 HUF
Refresh
Fejér György: Az ember kimiveltetése. Első rész: Az ember kiformáltatásáról. Pest, 1809, Trattner Mátyás, 1 t.(Falka Sámuel (1766-1825): Teleki László arcképe, rézmetszet, apró szakadással a lap szélén)+12+219 p. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, jó állapotban.   A második rész önállóan ,,Az ember kiformáltatása gondolkodó erejére nézve. Vagyis közhasznú logika. Pest, 1810. címmel jelent meg.   Fejér György (1766-1851) teológus, történettudós, filozófus, esztéta, prépost-kanonok, Egyetemi Könyvtár igazgatója. Szerteágazó érdeklődésének gyümölcse 127 műve.   nagysarlói Magyary-Kossa Sámuel (1849-1921) ügyvéd, földbirtokos, genealógus, könyvgyűjtő magánkönyvtári bélyegzőjével, Tápiószentmárton.
15202.

Fejér György: Az ember kimiveltetése. Első rész: Az ember kiformáltatásáról. Pest, 1809, Trattner Mátyás, 1 t.(Falka Sámuel (1766-1825): Teleki László arcképe, rézmetszet, apró szakadással a lap szélén)+12+219 p. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, jó állapotban. A második rész önállóan ,,Az ember kiformáltatása gondolkodó erejére nézve. Vagyis közhasznú logika. Pest, 1810." címmel jelent meg. Fejér György (1766-1851) teológus, történettudós, filozófus, esztéta, prépost-kanonok, Egyetemi Könyvtár igazgatója. Szerteágazó érdeklődésének gyümölcse 127 műve. nagysarlói Magyary-Kossa Sámuel (1849-1921) ügyvéd, földbirtokos, genealógus, könyvgyűjtő magánkönyvtári bélyegzőjével, Tápiószentmárton.

Available for bidding
11 000 HUF
34,27
37,67
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
15203.

Available for bidding
8 000 HUF
24,92
27,40
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
Kolligátum matematikai művekből:  Havas Miksa: Politikai számtan. Átdolgozták: Bogyó Samu és Havas Miksa. Bp.,1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 156+III p. Negyedik, javított kiadás.;  Bogyó Samu-Havas Miksa: Kereskedelmi számtan I-IV. rész. Négy évfolyamú felső kereskedelmi iskolák részére. Átdolgozta: Oravecz Károly.  Bp.,1923-1924, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 205+168+111+1+160 p.;  Dr. Juckel Gyula: Kereskedelmi számtan női kereskedelmi szaktanfolyamok valamint kereskedőtanonc-iskolák számára. Bp.,1914,Singer és Wolfner, 143 p.Negyedik kiadás. (Egybekötve.)   Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az első részben egykorú ceruzás jegyzettel, egyébként jó állapotban.
15204.

Available for bidding
10 000 HUF
31,15
34,25
Minimum bid:
10 000 HUF
Refresh
Kőnig Gyula Az algebrai analysis elemei Bp. 1877. Eggenberger. VIII, 266 l. 1 sztl. lev. (Bevezetés a felsőbb algebrába I.) Korabeli félvászon kötésben. Ritka!
15205.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
12 000 HUF
Refresh
Dr. Puhlmanns Handbuch der Homöopathischen Praxis. Anleitung zur klinischen Untersuchung Kranker und zu deren Behandlung nach homöopathischen und diätetischen Grundsätzen, mit besonderer Berücksichtigung der in den Tropen vorkommenden Krankheitsformen. Leipzig, 1901, Dr. Willmar Schwabe, XX+755+1+15+1 p. +2+45 t. (színes litográfiák, ebből 45 növényeket ábrázoló tábla.) Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé kopott gerinccel. /Half-leather-binding, with little bit worn spine, and worn cover, in German language.
15206.

Dr. Puhlmann's Handbuch der Homöopathischen Praxis. Anleitung zur klinischen Untersuchung Kranker und zu deren Behandlung nach homöopathischen und diätetischen Grundsätzen, mit besonderer Berücksichtigung der in den Tropen vorkommenden Krankheitsformen. Leipzig, 1901, Dr. Willmar Schwabe, XX+755+1+15+1 p. +2+45 t. (színes litográfiák, ebből 45 növényeket ábrázoló tábla.) Szövegközti illusztrációkkal. Német nyelven. Félbőr-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé kopott gerinccel. /Half-leather-binding, with little bit worn spine, and worn cover, in German language.

Available for bidding
6 000 HUF
18,69
20,55
Minimum bid:
6 000 HUF
Refresh
Joseph L. Fischer: Naturlehre, mit Berücksichtigung der Chemie für die unteren Real- und Voksschulen, sowie zur Selbstbelehrung. Pest, 1853, Gustav Heckenast, 255+1+8 p. Magyar és német nyelven. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal, kissé kopott borítóval./ Half-linen-bindin, with spotty pages, and little bit worn cover.
15207.

Available for bidding
2 000 HUF
6,23
6,85
Minimum bid:
2 000 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.