Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 10

15160.

50 000 HUF
156,25
172,41
Hilóczky Adalbert (1802-1883): Aszubor készítés-módja, mely szerint mindenhol és mindenki az érett szőlőt termő vidékeken tökéletes aszubort készíthet. Több kisérletek nyomán tulajdon tapasztalásaiból merítve a nagy érdemű közönség használatára. Mellékletül: I. A pezsgőbor készítését ó-borból és II. Champagnéi mód szerint mustból. Franczia készítők hű előadásaiból s egyéb iratokból egybe szedve. Pótlékul: A pezsgő ürmös készítését őszi italnak.  Pest, 1846, Esztergami Beimel József, 38+2 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borítón apró kopásnyomokkal, a gerincen és a borítón apró sérülésekkel, de belül jó állapotban. Nagyon ritka! Aukción még nem szerepelt./  Adalbert Hilóczky:How to make Aszu Wine. Pest, 1846, Josef Beimel of Esztergam, 38+2 p. In Hungarian language. Half-linen-binding, with little bit worn cover, and little damages on the spine and the cover, but the other things are okay. Very Rare!
15161.

20 000 HUF
62,50
68,97
Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linnéschen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.
15162.

Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linné'schen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.

12 000 HUF
41,38
15163.

10 000 HUF
34,48
15164.

8 000 HUF
27,59
Enesei Dorner Béla: Az erdélyi szászok mezőgazdasága. (Győr, 1910, Pannonia-ny.,) 4+336 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, a kötéstáblák belseje, és szennylapok kissé foltosak.
15165.

5 000 HUF
17,24
Lázár Ferenc - Sávoly Sámuel: A jó mag és helyes magvetés. Gazdák, kertészek, és magkereskedők részére. Bp.,1923, Légárdy Nyomda, 173 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, volt könyvtári példány.   A szerzők, Lázár Ferenc (1887-1929) és Sávoly Sámuel (1853-?) kertészek, kertészeti szakírók által dedikált.
15166.

5 000 HUF
17,24
15167.

4 000 HUF
13,79
15168.

4 000 HUF
13,79
16
Dr. Gärtner Károly: A dohány és gyakorlati hasznosítása. Bp., 1944, M. Kir. Pénzügyminisztérium, 2+171 p.+11 t. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált.
15169.

2 800 HUF
9,66

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

361. Auction:
Payment deadline is 24 January

362. Auction:
From 14 to 23 January
Payment deadline is 7 February
Viewing: From 20 to 23 January

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.