Books: Gastronomy and Gardening

Number of items: 10

15160.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
50 000 HUF
155,76
171,23
Minimum bid:
50 000 HUF
Refresh
Hilóczky Adalbert (1802-1883): Aszubor készítés-módja, mely szerint mindenhol és mindenki az érett szőlőt termő vidékeken tökéletes aszubort készíthet. Több kisérletek nyomán tulajdon tapasztalásaiból merítve a nagy érdemű közönség használatára. Mellékletül: I. A pezsgőbor készítését ó-borból és II. Champagnéi mód szerint mustból. Franczia készítők hű előadásaiból s egyéb iratokból egybe szedve. Pótlékul: A pezsgő ürmös készítését őszi italnak.  Pest, 1846, Esztergami Beimel József, 38+2 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, a borítón apró kopásnyomokkal, a gerincen és a borítón apró sérülésekkel, de belül jó állapotban. Nagyon ritka! Aukción még nem szerepelt./  Adalbert Hilóczky:How to make Aszu Wine. Pest, 1846, Josef Beimel of Esztergam, 38+2 p. In Hungarian language. Half-linen-binding, with little bit worn cover, and little damages on the spine and the cover, but the other things are okay. Very Rare!
15161.

Available for bidding
20 000 HUF
62,31
68,49
Minimum bid:
22 000 HUF
Refresh
Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linnéschen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.
15162.

Wagner János: Magyarország virágos növényei. A (Carl) Hoffmann K(ároly) növényatlaszának [Pflanzen-Atlas nach dem Linné'schen System] képeivel. A dr. [Julius] Hoffmann Gy[ula] átdolgozta harmadik kiadás alapján írta: - -. A magyar szöveget átnézte Mágocsy-Dietz Sándor. 67 táblán 375 színes és 582 szövegközti képpel. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat LXXI. kötet. Bp., 1903, K. M. Természettudományi Társulat, (Athenaeum ny.). XXV+1+241 p.+LXVII t. (kromolitográfia). Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos, festett, zöld egészvászon kötésben, Athenaeum-kötészet, márványmintás lapélekkel, kissé kopott borítóval, az első 3 lapon és az elülső kötéstáblán ceruzás firkával, 241 oldalon kis lyukkal (de a szöveget nem érinti), egy két lapon kisebb szakadással.

Available for bidding
12 000 HUF
37,38
41,10
Minimum bid:
13 000 HUF
Refresh
15163.

Available for bidding
10 000 HUF
31,15
34,25
Minimum bid:
11 000 HUF
Refresh
15164.

Available for bidding
8 000 HUF
24,92
27,40
Minimum bid:
8 000 HUF
Refresh
Enesei Dorner Béla: Az erdélyi szászok mezőgazdasága. (Győr, 1910, Pannonia-ny.,) 4+336 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött kopott, foltos borítóval, névbélyegzővel, a kötéstáblák belseje, és szennylapok kissé foltosak.
15165.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
Lázár Ferenc - Sávoly Sámuel: A jó mag és helyes magvetés. Gazdák, kertészek, és magkereskedők részére. Bp.,1923, Légárdy Nyomda, 173 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, volt könyvtári példány.   A szerzők, Lázár Ferenc (1887-1929) és Sávoly Sámuel (1853-?) kertészek, kertészeti szakírók által dedikált.
15166.

Available for bidding
5 000 HUF
15,58
17,12
Minimum bid:
5 000 HUF
Refresh
15167.

Available for bidding
4 000 HUF
12,46
13,70
Minimum bid:
4 000 HUF
Refresh
15168.

Available for bidding
4 000 HUF
12,46
13,70
15
Minimum bid:
7 000 HUF
Refresh
Dr. Gärtner Károly: A dohány és gyakorlati hasznosítása. Bp., 1944, M. Kir. Pénzügyminisztérium, 2+171 p.+11 t. Kiadói papírkötésben. A szerző által dedikált.
15169.

Available for bidding
2 800 HUF
8,72
9,59
Minimum bid:
2 800 HUF
Refresh

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

356. Auction:
Payment deadline is 1 November

357. Auction:
From 29 October to 7 November
Payment deadline is 15 November
Viewing: From 4 to 7 November

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.