Photo

Number of items: 292

cca 1884 Déchy Mór kaukázusi expedícióján készült, később A Kaukázus c. kötetben (1905/1907) publikált felvételek, 11 db fotó, kartonra ragasztva, jelzettek, feliratozva, némelyiken útitársa, Schafarzik Ferenc geológus bélyegzőjével, 14,5×21,5 cm /  cca 1884 Photographs taken by botanist Moritz von Déchy on his expedition to the Caucasus, later published in his work Kaukasus (1905), signed, with notes, 11 photographs, 14,5×21,5 cm
11634.

cca 1884 Déchy Mór kaukázusi expedícióján készült, később "A Kaukázus" c. kötetben (1905/1907) publikált felvételek, 11 db fotó, kartonra ragasztva, jelzettek, feliratozva, némelyiken útitársa, Schafarzik Ferenc geológus bélyegzőjével, 14,5×21,5 cm / cca 1884 Photographs taken by botanist Moritz von Déchy on his expedition to the Caucasus, later published in his work "Kaukasus" (1905), signed, with notes, 11 photographs, 14,5×21,5 cm

110 000 HUF
297,30
323,53
1968 Szombathely, Új Zenei Iskola és zsinagóga, feliratozott sajtófotó, 11×15,5 cm
11635.

3 000 HUF
1917. május 21. Gyöngyös égése, vintage fotó Kerny István (1879-1963) budapesti fotóművész hagyatékából, hidegpecséttel jelzett; + erről a fotóról készült 2 db grafikai lap - az egyik színezett - ugyancsak Kerny jelzéssel, 8x11,4 cm től 20x28,5 cm
11636.

11 000 HUF
29,73
32,35
cca 1930 Kézzel színezett vintage épületfotó, feliratozva, 17x23 cm
11637.

1 400 HUF
Kolozsvár, New York kávéház, fotó, kartonra ragasztva, hátulján feliratozva, 11,5×15,5 cm / Cluj-Napoca, photo
11638.

3 000 HUF
13
11639.

11 000 HUF
29,73
32,35
cca 1931 Krasznahorkaváralja, vintage fotó, 18x24 cm / Krásnohorské Podhradie, Slovakia, photo
11640.

11 000 HUF
29,73
32,35
1904 Svájc, tájképek, 21 db hátoldalon feliratozott fotó, kartonra kasírozva, 7,5×10 cm / Switzerland, 21 photos
11641.

4 000 HUF
cca 1900 Magas-Tátra, Csorbai-tó, fotó kartonon, Eperjes, Divald Károly műintézetéből, magyar és német nyelven, 16x12 cm
11642.

7 000 HUF
18,92
20,59
10
1876 Beszédes Sándor (1831-1889): 11 db fényképe az esztergomi 1876-os árvízről. (1876. február 24-március 12.) ,,Az esztergomi árvízkárosultak javára fényképezte s az egész teljes jövedelmet ugyanazok segélyezésére felajánlotta Beszédes Sándor fényképész. (A város ház, Párkány, Szérűs kertek, Vízi város a kis Duna mentében, Duna utca, Szigeti kertek, Széchényi tér, Kis-piarcz, Buda utca, Tabán város rész a kerek templomból, Tabáni város rész.) Beszédes Sándor (1831-1889): Esztergom fényképésze 1868-tól halálig, a városi képviselő testület tagja, az Esztergom és Vidéke c. lap munkatársa, műtárgyfotós. Az általa ,,fényvésetnek nevezett kőnyomatos sokszorosítási eljárásra az Osztrák-Magyar Monarchia területére szóló szabadalmat kapott, és találmányával elnyerte az 1873-as bécsi világkiállítás érmét. 1875-76 tele rendkívül csapadékos volt, amely jelentős árhullámot eredményezett több magyarországi folyón. 1876 február-márciusában levonuló dunai árvíz Esztergomban is jelentős károkat okozott. Beszédes Sándor, a város országos hírű fényképésze, rendületlen járta város utcáit és több fényképet készített az árvízről. Később az árvízkárosultak megsegítésére árvízi albumot adott ki.  Összesen: 11 db fotó, fotó feliratozott kartonon, két karton szélén kis sérüléssel, egy karton felületén kis sérüléssel, kis foltokkal, hullámos kartonokkal, 24,5x 19 cm.
11643.

1876 Beszédes Sándor (1831-1889): 11 db fényképe az esztergomi 1876-os árvízről. (1876. február 24-március 12.) ,,Az esztergomi árvízkárosultak javára fényképezte s az egész teljes jövedelmet ugyanazok segélyezésére felajánlotta Beszédes Sándor fényképész." (A város ház, Párkány, Szérűs kertek, Vízi város a kis Duna mentében, Duna utca, Szigeti kertek, Széchényi tér, Kis-piarcz, Buda utca, Tabán város rész a kerek templomból, Tabáni város rész.) Beszédes Sándor (1831-1889): Esztergom fényképésze 1868-tól halálig, a városi képviselő testület tagja, az Esztergom és Vidéke c. lap munkatársa, műtárgyfotós. Az általa ,,fényvésetnek" nevezett kőnyomatos sokszorosítási eljárásra az Osztrák-Magyar Monarchia területére szóló szabadalmat kapott, és találmányával elnyerte az 1873-as bécsi világkiállítás érmét. 1875-76 tele rendkívül csapadékos volt, amely jelentős árhullámot eredményezett több magyarországi folyón. 1876 február-márciusában levonuló dunai árvíz Esztergomban is jelentős károkat okozott. Beszédes Sándor, a város országos hírű fényképésze, rendületlen járta város utcáit és több fényképet készített az árvízről. Később az árvízkárosultak megsegítésére árvízi albumot adott ki. Összesen: 11 db fotó, fotó feliratozott kartonon, két karton szélén kis sérüléssel, egy karton felületén kis sérüléssel, kis foltokkal, hullámos kartonokkal, 24,5x 19 cm.

100 000 HUF
270,27
294,12
14
1895 Boszniai (Gorazda) tájfotók, 7 db kartonra kasírozott fotó, 19×24 cm / Bosnia, Gorazda, 7 vintage photo
11644.

30 000 HUF
81,08
88,24
1932 Felvidéki, tátrai autóbusz utazáson készült képeket tartalmazó fotóalbum 94 feliratozott fotó: városok, szlovák és cigány népviselet, Tátra / 1932 Album of Slovakian terrain. Tatra, Slovakian folklore. 94 photos with inscriptions.
11645.

15 000 HUF
40,54
44,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF