20 000 HUF
1858 Nővilág. Hetilap a magyar hölgyek számára. 1858. II. teljes évfolyam, 1-52. sz. Szerk.: Vajda János. Pest, Heckenast Gusztáv,(Landerer és Heckenast-ny.), 4+816+12 p.+XII t. (színezett litográfiák.) Fametszetekkel illusztrált díszes címlapokkal. Modern aranyozott egészvászon-kötésben, foltos, két lap széle sérült (728-730.), lapszéli szakadásokkal (737-752.), egy lap szakadt (391/392.), egy lap javított (753/754.) Vajda János (1827-1897) szerkesztette, nívós, divatlap jellegű kiadvány, hölgyek részére. Gyulai Pál, Jókai Mór, Vajda János, Szász Károly, Dalmady Győző, Vas Gereben és mások írásaival. Ritka!