Military

Number of items: 63

1918.Hajós Alfréd (1878-1955) az újkori olimpiák történetének első magyar bajnoka saját kézzel írt levelezőlapja fiának a frontról, tábori postai levelezőlapon. / 1918. Autograph letter of Alfred Hajos, the first Hungarian olympic champion (swimming), from the WW: I. Battlefields
11810.

160 000 HUF
500,00
551,72
1868 Szentmiklósi és Óvári Pongrácz István (1821-1900) 1848-as táborkari főnök, aradi elítélt, későbbi császári és királyi tábornok fotója, hátoldalon feliratozva, Gévay műterméből, jó állapotban, 10×6 cm
11811.

26 000 HUF
81,25
89,66
cca 1880 1848-as honvédek Vasvári Pál sírjánál Kolozsváron. 11x15 cm
11812.

6 000 HUF
20,69
32
1911 Pola, K. u. K. Maschinenschule/ cs. és kir. haditengerészeti gépész iskola 1910-1911 évfolyam matrózainak csoportképe, fotó üvegezett fa keretben, paszpartuban, 24x34 cm, keret: 32x46 cm
11813.

50 000 HUF
156,25
172,41
1915 I. világháborús propaganda porcelán dísztányér. Ferenc József, Vilmos császár, Hindenburg és a bajor koronaherceg képével .Hibátlan. / World War I. porpaganda porcelain plate with the rulers of Austria-Hungary and Germany. d:26 cm
11814.

18 000 HUF
56,25
62,07
1880 Pápa, Honvédgyalogos számára kiállított katonai fametszetes végelbocsátó levél, Molnár Kálmán honvédzászlóalj-parancsnok aláírásával, hajtott, de jó állapotban
11815.

14 000 HUF
43,75
48,28
1883 Houchard József (1802-1883) nyugalmazott sóbányanagy, 1848-49-es nemzetőr, őrnagy halotti értesítője, Miksa Zsuzsannának (1830-1905), az EMKE egyik alapítójának megküldve Nagyenyedre
11816.

5 000 HUF
17,24
cca 1890 Pécs, katonai sátortábor, keményhátú fotó Exner Károly műterméből, 6,5×11 cm
11817.

3 000 HUF
10,34
1895 Cs. és Kir. 6. I. Károly Román Király gyalogezred tisztjei, az egyik kis képben Budapest és egy hajóhíd (Újvidék?) sziluettjével, nagyméretű fotó kartonon, Bp. Uher Ödön műterméből, a karton sérülésekkel, a fotón kopásnyomokkal, 42x55 cm. A gyalogezred 1762 alakult, és 1880-tól I. Károly román király volt a tulajdonosa, névadója. Az egység a világháborúban is bevetésre került. Soraiban németekkel, horvátokkal, szerbekkel, és más nemzetiségekkel. Székhelye Budapesten, Újvidéken és Bileća-ban volt./  1895 Officers of Imperial and Royal Infantry Regiment ,,Karl I. King of Romania Nr. 6. (K.u.K. Infanterieregiment ,,Karl I. König von Rumänien Nr. 6.), with a slihoutte of Budapest and a pontoon bridge (Novi Sad/Neusatz/Újvidék?), board photo, Bp. Ödön Uher, with with damages on the board, with wears on the photo, 42x55 cm.
11818.

1895 Cs. és Kir. 6. "I. Károly Román Király" gyalogezred tisztjei, az egyik kis képben Budapest és egy hajóhíd (Újvidék?) sziluettjével, nagyméretű fotó kartonon, Bp. Uher Ödön műterméből, a karton sérülésekkel, a fotón kopásnyomokkal, 42x55 cm. A gyalogezred 1762 alakult, és 1880-tól I. Károly román király volt a tulajdonosa, névadója. Az egység a világháborúban is bevetésre került. Soraiban németekkel, horvátokkal, szerbekkel, és más nemzetiségekkel. Székhelye Budapesten, Újvidéken és Bileća-ban volt./ 1895 Officers of Imperial and Royal Infantry Regiment ,,Karl I. King of Romania" Nr. 6. (K.u.K. Infanterieregiment ,,Karl I. König von Rumänien" Nr. 6.), with a slihoutte of Budapest and a pontoon bridge (Novi Sad/Neusatz/Újvidék?), board photo, Bp. Ödön Uher, with with damages on the board, with wears on the photo, 42x55 cm.

50 000 HUF
156,25
172,41
cca 1896-1900 Katonaemlék a szolgálati időről, fotómontázs, keményhátú fotó, Rasem és Társa budapesti műterméből, 16×10 cm
11819.

5 000 HUF
17,24
cca 1902 C. P. Goerz Wien u. Pozsony.M7 tiszti távcső (6×) távcső, a, sorozatszám: 2601. Jó állapotban / Antique k.u.k. officers military binocular C P Goerz Wien, Pozsony.
11820.

cca 1902 C. P. Goerz Wien u. Pozsony.M7 tiszti távcső (6×) távcső, a, sorozatszám: 2601. Jó állapotban / Antique k.u.k. officer's military binocular C P Goerz Wien, Pozsony.

15 000 HUF
46,88
51,72
1903 Komárom-Újszőny, M. Kir. 3. honvéd lovas dandár utász tanosztálya, feliratozva, és szereplők neveivel, ezred megnevezésekkel, rajta Várady Albert (1870-?) huszártiszt, később ezredes, a m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred tagjával, fotó kartonra kasírozva, körbevágva, 17x30 cm./   1903 Komárom-Újszőny, pioneer scool class of the Hungarian Royal 3th cavalry brigade , with writings, the name of the army officers, with Albert Várady (1870-?) hussar officer, later colonel, member of the Hungarian Royal 10th Husar Regiment of Varaždin, photo on board, cropped, 17x30 cm.
11821.

10 000 HUF
34,48
43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

Viewed categories

News

Auction buyer's provision: 22%

359. Auction:
Payment deadline is 20 December

360. Auction:
From 10 to 19 December
Payment deadline is 3 January
Viewing: From 16 to 19 December

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.