Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 51

1687. IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR I. József trónra lépésének alkalmából kiadott, jelzetlen koronázási Ag emlékérem. Szign.: I.K. (Johann Kittel) (16,53g/34mm) T:1-,2 patina / Hungary 1687. IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR commemorative Ag medallion without hallmark, issued for the coronation of Joseph I. Sign.: I.K. (Johann Kittel) (16,53g/34mm) C:AU,XF patina
30214.

1687. "IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR" I. József trónra lépésének alkalmából kiadott, jelzetlen koronázási Ag emlékérem. Szign.: I.K. (Johann Kittel) (16,53g/34mm) T:1-,2 patina / Hungary 1687. "IOSEPH IM NAHMEN UND ERBRECHT DER ERSTE / DIR UND DEINEM SAMEN NACH DIR" commemorative Ag medallion without hallmark, issued for the coronation of Joseph I. Sign.: I.K. (Johann Kittel) (16,53g/34mm) C:AU,XF patina

14 000 HUF
37,84
41,18
28
1875. A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875 kétoldalas Br emlékérem (26,33g/41mm) T:2,2- ü. / Hungary 1875. A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875 (Hungarian Physicians and Naturalists XVIIIth Meeting / Vâlcele 1875) double-sided Br commemorative medallion (26,33g/41mm) C:XF,VF ding
30215.

1875. "A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875" kétoldalas Br emlékérem (26,33g/41mm) T:2,2- ü. / Hungary 1875. "A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875" (Hungarian Physicians and Naturalists XVIIIth Meeting / Vâlcele 1875)" double-sided Br commemorative medallion (26,33g/41mm) C:XF,VF ding

8 000 HUF
1896. Magyarország Ezeréves Fennállása Emlékére 1896 / Zion Jótékonysági Egylet Budapest Cu emlékérem füllel, szalag nélkül, SCHEID gyártói jelzéssel (17,06g/36mm) T:1-,2 /  Hungary 1896. 1000th Anniversary of the Hungarian state / Zion Charity Association Cu medal with ear, without ribbon, with SCHEID makers mark (17,06g/36mm) C:AU,XF
30216.

1896. "Magyarország Ezeréves Fennállása Emlékére 1896 / Zion Jótékonysági Egylet Budapest" Cu emlékérem füllel, szalag nélkül, "SCHEID" gyártói jelzéssel (17,06g/36mm) T:1-,2 / Hungary 1896. "1000th Anniversary of the Hungarian state / Zion Charity Association" Cu medal with ear, without ribbon, with "SCHEID" makers mark (17,06g/36mm) C:AU,XF

3 000 HUF
1899. Aradi Nemzeti Szövetség / 1849-1899 Október 6. - Arad Al emlékérem szalagon, benne aradi homok(?) (23mm) T:2,2- / Hungary 1899. Aradi Nemzeti Szövetség (National Society of Arad) / 1849-1899 Október 6. - Arad Al commemorative medallion on ribbon with sand from Arad(?) (23mm) C:XF,VF
30217.

1899. "Aradi Nemzeti Szövetség / 1849-1899 Október 6. - Arad" Al emlékérem szalagon, benne aradi homok(?) (23mm) T:2,2- / Hungary 1899. "Aradi Nemzeti Szövetség (National Society of Arad) / 1849-1899 Október 6. - Arad" Al commemorative medallion on ribbon with sand from Arad(?) (23mm) C:XF,VF

10 000 HUF
27,03
29,41
~1930. A Budapesti Keresked. és Iparkamara Kitüntető Érme / Jó kiskereskedőből nőnek a világhíres nagykereskedők! kétoldalas Br jutalomérem (42,47g/45mm) T:2 / Hungary ~1930. A Budapesti Keresked. és Iparkamara Kitüntető Érme / Jó kiskereskedőből nőnek a világhíres nagykereskedők! double-sided award medallion of the Commerce and Industry Chamber of Budapest (42,47g/45mm) C:XF
30218.

~1930. "A Budapesti Keresked. és Iparkamara Kitüntető Érme / Jó kiskereskedőből nőnek a világhíres nagykereskedők!" kétoldalas Br jutalomérem (42,47g/45mm) T:2 / Hungary ~1930. "A Budapesti Keresked. és Iparkamara Kitüntető Érme / Jó kiskereskedőből nőnek a világhíres nagykereskedők!" double-sided award medallion of the Commerce and Industry Chamber of Budapest (42,47g/45mm) C:XF

3 000 HUF
1934. Jubilehe II. Országos Bélyegkiállítás Emlékérem / Dr. Szalay Gábor Báró Úrnak a M. Kir. Posta vezérigazgatójának hálánk jeléül Jubilehe II. Országos Bélyegkiállítás Rendező Bizottsága fém emlékplakett sérült dísztokban (109,4g/80mm) T:2 /  Hungary 1934. 2nd National Jubilehe Stamp Exhibition / To Baron Dr. Gábor Szalay metal commemorative plaque in damaged case (109,4g/80mm) C:XF
30219.

1934. "Jubilehe II. Országos Bélyegkiállítás Emlékérem / Dr. Szalay Gábor Báró Úrnak a M. Kir. Posta vezérigazgatójának hálánk jeléül Jubilehe II. Országos Bélyegkiállítás Rendező Bizottsága" fém emlékplakett sérült dísztokban (109,4g/80mm) T:2 / Hungary 1934. "2nd National Jubilehe Stamp Exhibition / To Baron Dr. Gábor Szalay" metal commemorative plaque in damaged case (109,4g/80mm) C:XF

14 000 HUF
37,84
41,18
1935. BSE (Budapesti Sport Egylet) Autómotor Szakosztály Buday Béla B. Kenesei (Balatonkenesei) Emléktúra 1935 egyoldalas zománcbetétes Br plakett (57g/59x40mm) T:1- / Hungary 1935. BSE (Budapesti Sport Egylet) Autómotor Szakosztály Buday Béla B. Kenesei (Balatonkenesei) Emléktúra 1935 (Budapest Sport Association Automotor Section Béla Buday Memory Tour) one-sided Br plaque with enamel inlay (57g/59x40mm) C:AU
30220.

1935. "BSE (Budapesti Sport Egylet) Autómotor Szakosztály Buday Béla B. Kenesei (Balatonkenesei) Emléktúra 1935" egyoldalas zománcbetétes Br plakett (57g/59x40mm) T:1- / Hungary 1935. "BSE (Budapesti Sport Egylet) Autómotor Szakosztály Buday Béla B. Kenesei (Balatonkenesei) Emléktúra 1935 (Budapest Sport Association Automotor Section Béla Buday Memory Tour)" one-sided Br plaque with enamel inlay (57g/59x40mm) C:AU

12 000 HUF
32,43
35,29
1939. Gróf Zrínyi Miklós 1620-1664 - és a magyarok Istene segítsen meg minket! Amen! - SORS BONA NIHIL ALIUD Fe plakett, hátlapon akasztóval. A Vitézi Rend Zrínyi Csoportja és a Weiss Manfréd hadiüzem munkásainak közös kiadású, részben üvegezett fa dísztokjában (605g/190x150mm)T:1- / Hungary 1939. Gróf Zrínyi Miklós 1620-1664 - és a magyarok Istene segítsen meg minket! Amen! - SORS BONA NIHIL ALIUD Fe plaque with hanger on reverse. In wooden, partially glassed display case of common issue of the Zrínyi Group of the Order of Vitéz and the workers of the Weiss Manfréd Factory (605g/190x150mm) C:AU
30221.

1939. "Gróf Zrínyi Miklós 1620-1664 - és a magyarok Istene segítsen meg minket! Amen! - SORS BONA NIHIL ALIUD" Fe plakett, hátlapon akasztóval. A Vitézi Rend Zrínyi Csoportja és a Weiss Manfréd hadiüzem munkásainak közös kiadású, részben üvegezett fa dísztokjában (605g/190x150mm)T:1- / Hungary 1939. "Gróf Zrínyi Miklós 1620-1664 - és a magyarok Istene segítsen meg minket! Amen! - SORS BONA NIHIL ALIUD" Fe plaque with hanger on reverse. In wooden, partially glassed display case of common issue of the Zrínyi Group of the Order of Vitéz and the workers of the Weiss Manfréd Factory (605g/190x150mm) C:AU

10 000 HUF
27,03
29,41
~1930-1940. A Cserkész takarékos egyoldalas Br plakett, hátlapon nehezen kiolvasható gyártói és művészi(?) jelzés (115mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. A Cserkész takarékos (The Scout is economical) one-sided Br plaque, hardly readable makers and artists mark on reverse (115mm) C:XF
30222.

~1930-1940. "A Cserkész takarékos" egyoldalas Br plakett, hátlapon nehezen kiolvasható gyártói és művészi(?) jelzés (115mm) T:2 / Hungary ~1930-1940. "A Cserkész takarékos (The Scout is economical)" one-sided Br plaque, hardly readable maker's and artist's mark on reverse (115mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
1947. Magyar Birkózó Szövetség - Bácska Budapest - Zombor: Dec. 6. Szabadka: Dec. 7. részben zománcozott, aranyozott fém emlékplakett (58,2g/40,5x62mm) T:2 /  Hungary 1947. Hungarian Wrestling Federation - Bácska Budapest partially enamelled, gold plated metal commemorative plaque (58,2g/40,5x62mm) C:XF
30223.

1947. "Magyar Birkózó Szövetség - Bácska Budapest - Zombor: Dec. 6. Szabadka: Dec. 7." részben zománcozott, aranyozott fém emlékplakett (58,2g/40,5x62mm) T:2 / Hungary 1947. "Hungarian Wrestling Federation - Bácska Budapest" partially enamelled, gold plated metal commemorative plaque (58,2g/40,5x62mm) C:XF

10 000 HUF
27,03
29,41
1948. O.M.R.E. - Centenáriumi Motoros Repülő Modellverseny kidolgozási I. díja fém lemezplakett márványtalpon, eredeti, kissé sérült Schubauer és Miticzky tokban (br. 326g/plakett 39x70mm, márvány 89x119x10mm) T:2 / Hungary 1948. O.M.R.E. - Centenáriumi Motoros Repülő Modellverseny kidolgozási I. díja Centenary Aeroplan Model Competition, metal award plaque on marble, in original, slightly damaged Schubauer és Miticzky case (br. 326g/plaque 39x70mm, marble 89x119x10mm) C:XF
30224.

1948. "O.M.R.E. - Centenáriumi Motoros Repülő Modellverseny kidolgozási I. díja" fém lemezplakett márványtalpon, eredeti, kissé sérült "Schubauer és Miticzky" tokban (br. 326g/plakett 39x70mm, márvány 89x119x10mm) T:2 / Hungary 1948. "O.M.R.E. - Centenáriumi Motoros Repülő Modellverseny kidolgozási I. díja" Centenary Aeroplan Model Competition, metal award plaque on marble, in original, slightly damaged "Schubauer és Miticzky" case (br. 326g/plaque 39x70mm, marble 89x119x10mm) C:XF

16 000 HUF
43,24
47,06
1978. Labdarúgó VB Argentina jelzetlen, stadion formájú aranyozott Ag? plakett tokban (58g/72x42mm) T:PP ujjlenyomatos /  Hungary 1978. 1978 World Soccer Championship unmarked gold plated Ag? commemorative plaque, shaped like a stadium, in case (58g/72x42mm) C:PP fingerprints
30225.

1978. "Labdarúgó VB Argentina" jelzetlen, stadion formájú aranyozott Ag? plakett tokban (58g/72x42mm) T:PP ujjlenyomatos / Hungary 1978. "1978 World Soccer Championship" unmarked gold plated Ag? commemorative plaque, shaped like a stadium, in case (58g/72x42mm) C:PP fingerprints

44 000 HUF
118,92
129,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF