Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 51

Borsos Miklós (1906-1990) 1950-1992. József Attila-Díj öntött Br díjérem. JÓZSEF ATTILA 1905-1937 / JÓZSEF ATTILA DÍJ (113,18g/72mm) T:1- / Hungary 1950-1992. Attila József Award double-sided commemorative Br cast medallion. Sign: Miklós Borsos (113,18g/72mm) C:AU
30190.

Borsos Miklós (1906-1990) 1950-1992. "József Attila-Díj" öntött Br díjérem. "JÓZSEF ATTILA 1905-1937 / JÓZSEF ATTILA DÍJ" (113,18g/72mm) T:1- / Hungary 1950-1992. "Attila József Award" double-sided commemorative Br cast medallion. Sign: Miklós Borsos (113,18g/72mm) C:AU

8 000 HUF
Borsos Miklós (1906-1990) DN Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért kétoldalas, öntött Br emlékérem (61g/51mm) T:2 / Hungary ND Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért (Kazinczy medallion for fine Hungarian speech) double-sided, cast Br medallion. Sign.: Miklós Borsos (61g/51mm) C:XF
30191.

Borsos Miklós (1906-1990) DN "Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért" kétoldalas, öntött Br emlékérem (61g/51mm) T:2 / Hungary ND "Kazinczy Emlékérem a szép magyar beszédért (Kazinczy medallion for fine Hungarian speech)" double-sided, cast Br medallion. Sign.: Miklós Borsos (61g/51mm) C:XF

4 000 HUF
Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. Kun Mihály / Nyomdászságának 50 éves emlékére - 1945 Br emlékplakett (217,13g/66mm) T:2 /  Hungary 1947. Mihály Kun 50th Anniversary of Printing commemorative Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (217,13g/66mm) C:XF
30192.

Csúcs Ferenc (1905-1999) 1947. "Kun Mihály / Nyomdászságának 50 éves emlékére - 1945" Br emlékplakett (217,13g/66mm) T:2 / Hungary 1947. "Mihály Kun 50th Anniversary of Printing" commemorative Br plaque. Sign.: Ferenc Csúcs (217,13g/66mm) C:XF

8 000 HUF
Gáti Gábor (1937- ) 1977. Ady 1877-1919 / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plakett, dobozban (782g/110mm) T:1- / Hungary 1977. Ady 1877-1919 / Szállani, Szállani, Szállani Egyre Br plaque with case. Sign.: Gábor Gáti (782g/110mm) C:AU
30193.

Gáti Gábor (1937- ) 1977. "Ady 1877-1919 / 'Szállani, Szállani, Szállani Egyre" Br plakett, dobozban (782g/110mm) T:1- / Hungary 1977. "Ady 1877-1919 / 'Szállani, Szállani, Szállani Egyre" Br plaque with case. Sign.: Gábor Gáti (782g/110mm) C:AU

14 000 HUF
37,84
41,18
Gerl Károly (1857-1907) 1884. Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek. fém emlékérem (24,51g/41mm) T:2 kis ph. / Hungary 1884. Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek. metal commemorative medal for the commemoration of György Szondi. Sign.: Károly Gerl (24,51g/41mm) C:XF small edge error
30194.

Gerl Károly (1857-1907) 1884. "Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek." fém emlékérem (24,51g/41mm) T:2 kis ph. / Hungary 1884. "Szondi György Drégelvár Hősének 1552 / Emelte Simor J. Bibornok. Prímás. Eszt. Érsek." metal commemorative medal for the commemoration of György Szondi. Sign.: Károly Gerl (24,51g/41mm) C:XF small edge error

6 000 HUF
Gerl Károly (1857-1907) 1943. MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László névre szóló, peremén jelzett Ag emlékérem (29,15g/0.925/42,5mm) T:1- patina / Hungary 1943. MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László (Hungarian Numismatic Society - Jubilee and membership medal) Ag members medal, marked on edge. Sign.: Károly Gerl (29,15g/0.925/42,5mm) C:AU patina Adamo MNT1
30195.

Gerl Károly (1857-1907) 1943. "MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László" névre szóló, peremén jelzett Ag emlékérem (29,15g/0.925/42,5mm) T:1- patina / Hungary 1943. "MÉE / Jubileumi tagsági érem - Szent László (Hungarian Numismatic Society - Jubilee and membership medal)" Ag member's medal, marked on edge. Sign.: Károly Gerl (29,15g/0.925/42,5mm) C:AU patina Adamo MNT1

70 000 HUF
189,19
205,88
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. M.U.SZ. 1907 (Magyar Úszó Szövetség) jelzett Ag emlékérem LUDVIG BPEST gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (16,56g/0.800/33mm) T:2 patina /  Hungary ~1930-1940. M.U.SZ. 1907 (Hungarian Swimming Association) hallmarked Ag commemorative medallion with LUDVIG BPEST makers mark on reverse, in original case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (16,56g/0.800/33mm) C:XF patina
30196.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. "M.U.SZ. 1907 (Magyar Úszó Szövetség)" jelzett Ag emlékérem "LUDVIG BPEST" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (16,56g/0.800/33mm) T:2 patina / Hungary ~1930-1940. "M.U.SZ. 1907 (Hungarian Swimming Association)" hallmarked Ag commemorative medallion with "LUDVIG BPEST" makers mark on reverse, in original case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (16,56g/0.800/33mm) C:XF patina

4 000 HUF
Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. Magyar Úszó Szövetség 1907 jelzett Ag emlékérem LUDVIG gyártói jelzéssel, eredeti Arkanzas Sterk dísztokban (30,76g/0.800/41mm) T:2 patina /  Hungary ~1930-1940. Hungarian Swimming Association 1907 hallmarked Ag commemorative medallion with LUDVIG makers mark on reverse, in original Arkanzas Sterk case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (30,76g/0.800/41mm) C:XF patina
30197.

Göröntsér Greff Lajos (1888-1976) ~1930-1940. "Magyar Úszó Szövetség 1907" jelzett Ag emlékérem "LUDVIG" gyártói jelzéssel, eredeti "Arkanzas Sterk" dísztokban (30,76g/0.800/41mm) T:2 patina / Hungary ~1930-1940. "Hungarian Swimming Association 1907" hallmarked Ag commemorative medallion with "LUDVIG" makers mark on reverse, in original "Arkanzas Sterk" case. Sign.: Lajos Göröntsér Greff (30,76g/0.800/41mm) C:XF patina

5 000 HUF
Holló Barnabás (1865-1917) DN Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás Br emlékplakett, hátoldalán LUDVIG gyártói jelzéssel (96,1g/68x49mm) T:1- /  Hungary ND Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton Br commemorative plaque with LUDVIG makers mark on reverse. Sign.: Barnabás Holló (96,1g/68x49mm) C:AU
30198.

Holló Barnabás (1865-1917) DN "Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás" Br emlékplakett, hátoldalán "LUDVIG" gyártói jelzéssel (96,1g/68x49mm) T:1- / Hungary ND "Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton" Br commemorative plaque with "LUDVIG" makers mark on reverse. Sign.: Barnabás Holló (96,1g/68x49mm) C:AU

5 000 HUF
Holló Barnabás (1865-1917) DN Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás ezüstözött emlékplakett, hátoldalán LUDVIG gyártói jelzéssel, eredeti tokban (100g/68x49mm) T:1- patina / Hungary ND Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton silver plated commemorative plaque, with LUDVIG makers mark on reverse, in case. Sign.: Barnabás Holló (100g/68x49mm) C:AU patina
30199.

Holló Barnabás (1865-1917) DN "Báró Wesselényi Miklós emlékverseny - Balatoni távúszás" ezüstözött emlékplakett, hátoldalán "LUDVIG" gyártói jelzéssel, eredeti tokban (100g/68x49mm) T:1- patina / Hungary ND "Baron Miklós Wesselényi Commemorative Race - Long distance swimming in Balaton" silver plated commemorative plaque, with "LUDVIG" makers mark on reverse, in case. Sign.: Barnabás Holló (100g/68x49mm) C:AU patina

6 000 HUF
Kovács Dezső (1921-) 1970. JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770 peremen jelzett Ag emlékérem (133g/0.835/69,5mm) T:2 patina /  Hungary 1970. Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770 Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (133g/0.835/69,5mm) C:XF patina
30200.

Kovács Dezső (1921-) 1970. "JOHANN THADDAUS PEITHNER / A SELMECI BÁNYÁSZATI AKADÉMIA ALAPÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1770" peremen jelzett Ag emlékérem (133g/0.835/69,5mm) T:2 patina / Hungary 1970. "Johann Thaddäus Peithner / To the Memory of the Foundation of the Selmec Mining Academy 1770" Ag commemorative medallion with hallmark on the edge. Szign.: Dezső Kovács (133g/0.835/69,5mm) C:XF patina

20 000 HUF
54,05
58,82
Madarassy Walter (1909-1994) 1930. Virágos Budapest Virágos Magyarország Jutalomérme / Virágos út vezessen virágos Nagymagyarországba Br emlékérem (80,16g/60mm) T:2 / Hungary 1930. Floral Budapest Floral Hungary Prize Medal double-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (80,16g/60mm) C:XF
30201.

Madarassy Walter (1909-1994) 1930. "Virágos Budapest Virágos Magyarország Jutalomérme / Virágos út vezessen virágos Nagymagyarországba" Br emlékérem (80,16g/60mm) T:2 / Hungary 1930. "Floral Budapest Floral Hungary Prize Medal" double-sided Br medallion. Sign.: Walter Madarassy (80,16g/60mm) C:XF

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF