Books: Travelling, Local History

Number of items: 15

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ex libris bélyegzéssel, foltos lapokkal, néhány lapon javítás nyomaival, laza, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal.  Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért Vasgrófnak is hívták.   Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./  Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with spotty pages, with repairs on some pages, loose, litte bit damaged binding, with lack on one pages corner. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.
15000.

András(s)y Manó, gróf: Utazás Kelet-Indiákon. Ceylon, Java, Khina, Bengal. Pest, 1853, Emich Gusztáv, 357 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, ex libris bélyegzéssel, foltos lapokkal, néhány lapon javítás nyomaival, laza, kissé sérült fűzéssel, kijáró lapokkal, egy lap sarkán hiánnyal. Gróf Andrássy Manó (1821-1891) festőművész, karikaturista, műgyűjtő, vadász, MTA tag, országgyűlési képviselő, id. Andrássy Gyula testvére, a betléri Andrássy-ág alapítója. A hazai vasipar fejlesztésében játszott szerepért "Vasgrófnak" is hívták. Testvéreivel részt vett a 1848-1849-es szabadságharcban, ott volt a Pákozdi csatában, majd annak bukása után Kelet-Indiai utazást (Bengália, Ceylon, Jáva, Borneo, Kalkutta, Hong-Kong, Kína) tett. Közben a vadászat szenvedélyének hódolt. Ezt követően írta meg úti beszámolóját, ami 1853-ban jelentettet meg, kiadásban. Az egyik egy díszes, kőnyomatokkal illusztrált luxuskiadás, és egy normál illusztrációk nélküli szövegváltozat. Mindkét változat igen ritka! Ez az illusztrációk nélküli, normál szövegváltozat./ Manó Andrássy: Journey in East India. Ceylon, Java, China, Bengal. Pest, 1853, Gustav Emich, 357 p. Half-leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, with spotty pages, with repairs on some pages, loose, litte bit damaged binding, with lack on one page's corner. In Hungarian language. Simple text version, without illustrations. Rare.

100 000 HUF
322,58
364,96
10
15001.

40 000 HUF
129,03
145,99
[gyulafalvi (dulici) Bulyovszky Ferenc]: Acta comitialia Hungarica Soproniensia. Anni M. DC. LXXXI. (Bécs, 1681,) ny.n., 4 szt. lev.+216 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a címlap hátoldala javított, foltos lapokkal, az elülső kötéstábla belsején és szennylapon, a címlapon, és a hátsó előzéklap belsején bejegyzéssel. RMK II. 1499./ In Latin language. Full leather-binding, with worn cover, with little damage on the spine, the back of the title page repaired, with spotty pages, with notices on the inside of the first cover, the first smear-sheet and the title page.
15002.

20 000 HUF
64,52
72,99
15003.

80 000 HUF
258,06
291,97
Münnich Sándor: Igló király korona és bányaváros története. I. rész: A legrégibb időktől Lubomirszkyék koráig. II. rész: A Lubomirszkyék korától a legújabb korig. Sajtó alá rendezte: Nikházy Frigyes. Kiadja: Igló városának tanácsa. Igló, 1896, Schmidt József Könyvnyomdája, 1 t. (kihajtható címkép)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 t.(hártyapapírral védett fekete-fehér képtáblák.) és 1 t. (kihajtható melléklet.) Egészoldalas fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, a címkép gyűrött, egyébkén jó állapotban./  Sándor Münnich: History of city of Spišská Nová Ves (Zipser Neudorf). Spišská Nová Ves, 1896, Josef Schmidt, 1 t. (title image)+4+558+2+ LVIII+4 p. + 8 t. (picture tables)+1 t.(openable appendix.) With black and white pictres. In Hungarian language. Painted, gilt linen-binding, with painted fore-edges, the title image raunchy, in good condition.
15004.

10 000 HUF
32,26
36,50
15005.

12 000 HUF
38,71
43,80

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Useful information:

News

Auction buyer's provision: 22%

347. Auction:
Payment deadline is 21 June

348. Auction:
From 11 to 20 June
Payment deadline is 5 July
Seeing: From 17 to 20 June

31. Mayor auction
Payment deadline: 1 June

  Events calendar

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.